Revue

Budete na vánoce nakupovat dárky v obchodech nebo na internetu?

Sobota Listopad 20, 2021
722

Daniel Čmelík, místostarosta města, Kyjov

Někdy nakupuji na internetu, jindy v kamenných prodejnách. Záleží na mnoha faktorech. Nejvíc na tom, co kupuji. Něco se přes internet prostě koupit nedá. Nebo alespoň za mě. Jsou věci, které potřebuji vidět na vlastní oči, abych si byl jistý tím, že jsou to pravé ořechové. Nejlepším příkladem je oblečení. Musím ale říct, že v posledních letech je pro mě důležité hlavně od koho. Snažím se nakupovat převážně od tuzemských firem. Tímto je podpořit a dát blízkým originální dárky. Například fotoalbum z recyklovaného papíru a desek ze dřeva. Věřím, že takové dárky potěší nejvíc. Já vím, nejvíc ty vyrobené. Na to mi ale chybí zručnost. Nezbývá tedy než spoléhat na nápaditost.

 

Miroslava Zalubilová, učitelka zpěvu na ZUŠ, Blatnička

Vánoční dárky, ale nejen ty vánoční, velmi ráda nakupuji. Mám ráda, když můžu dělat druhým radost a překvapovat je. Dávám přednost nákupům vánočních dárků v kamenných obchodech, protože mám ráda přímý kontakt s danou věcí, kterou se chystám koupit, vidím přesné barvy, materiál a podobně. Bohužel však nemám tolik volného času, abych si vánoční nákupy dárků mohla naplno užívat tak, jak bych chtěla, takže se stává, že stejně musím usednout k internetovému obchodu, když nestihnu všechny koupit a trnout v jakém stavu mi zboží přijde a zda vůbec stihne přijít do Štědrého dne. 

 

Radmila Tesaříková, Moravský Písek

Vánoce jsou jedny z nejkrásnějších svátků a proto si jej užíváme plnými doušky. Dcery vedu k rodinným tradicím, které každoročně dodržujeme a k tomu patří i nákup dárků. Nakupujeme převážně v obchodech a na vánočních trzích. Důvod? Je velmi prostý. Vždy si nákup užijeme s úsměvem na tváři, k tomu svařák a pečený čaj nesmí chybět. Setkání s přáteli na krásných osvětlených náměstích nás zahřeje u srdíčka. Děvčátka se vždy učila vánoce milovat, jako svátky klidu, radosti a ne jako nutnost úklidu a stresu. Vánoční atmosféru u stromečku ať už v obchodním centru nebo na trzích vám žádný e-shop nenahradí.

 

Blanka Srubian Jonásová, OSVČ, Svatobořice-Mistřín

Dárky budu nakupovat jedině přes internet. Hlavní důvod je, že mám strach z COVIDU-19. Navíc mi tenhle způsob vyhovuje, protože je pohodlnější a rychlejší. V klidu si vyberu co chci a případně mohu zboží vrátit,  když se mi nelíbí.

 

Josef Ševčík, tvůrce lidových ornamentů, Prušánky

Dárky jsou pro mne už moře let pasé.

 

Pavla Voldánová, na mateřské dovolené, Hodonín

Dárky budu shánět v obchodě i na netu.

 

Lucie Hajdová, fotografka, Kostelec

Letos jsem to nenechala na poslední chvíli, nakupuju v obchodě a také na internetu. Už mám dárky pro psy a začínám vybírat něco pro lidi.

 

Martin Zlomek, spolumajitel firmy, Dolní Bojanovice

Nám nosí dárky Ježíšek!

 

Lubomír Kylian, senior, Ježov

Určitě dárky budu nakupovat hlavně v obchodech, e-shopy mají lákavé zboží, ale již se nám stalo, že v neporušeném balíku přišlo v originálním obalu poškozené zboží. Rád si proto dárek prohlédnu než ho koupím a daruji pod stromečkem.  

 

Marie Formanová, OSVČ, Svatobořice-Mistřín    

Abych pravdu řekla, tak toho moc nenakupuji, protože dnešním mladým se moc nezavděčíte, prý nejsem moderní, tak to řeším obálkami. To my jsme byli jinak vděční, ale taky tenkrát nebyly plné obchody jak teď. 

 

Petr Jetelina, radiologický asistent, Kyjov

Budu nakupovat určitě na internetu a pokud covidová situace dovolí, rád zajdu i do kamenného obchodu.

 

Petra Šťastná, úřednice, Vacenovice

Dárky jsem kupovala s předstihem na internetu a drobnosti dokoupím v obchodě.

 

Leoš Kovařík, pracovník Armády České republiky, Ratíškovice

Ani v obchodě, ani na internetu. Vlastní výroba.

 

Zaznamenal: Tonda Vrba

Štítky:

ankety