Zprávy

SMUTEK V OČÍCH HODONÍNSKÝCH STOLNÍCH TENISTEK, KTERÉ PADLY V ODVETĚ EVROPSKÉHO POHÁRU AŽ PO VELKÉM BOJI!

Úterý Leden 24, 2023
1019
Na snímku našeho poštorenského fotoreportéra je obranářka Hodonína Markéta Ševčíková. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Byl to boj na jednom stole, který trval v hodonínské hale stolního tenisu více jak tři hodiny i s nezbytnými krátkými přestávkami! Hodonínské hráčky měly v zádech porážku ve Francii v poměru 1:3, takže již předem dobře věděly, že pakliže chtějí postoupit (a kdo by nechtěl, že?), musí vyhrát 3:0 nebo 3:1 a přitom uspět ještě v minisérii tří zkrácených zápasů, v tzv. GOLDEN MATCHECH!

Domácí začaly před solidně zaplněnou halou (už tomu rozumím, proč na ženský pinčes v rámci pohárových soubojů chodí tolik natěšených fanoušků nejmenšího míčku!) skvěle, když šly do vedení 2:0, pak ale nezvládla pětisetovou bitvu domácí obranářka Ševčíková v souboji se Salpinovou, ovšem mač vrátila do zaslouženého prodloužení v pohodě hrající Polka Partyka.

Právě v něm ve třetím zápase (hrálo se vždy jen na jediný set do 11 míčků bez možnosti time-outu) psychicky tíhu zodpovědnosti neunesla domácí Ševčíková, která podlehla naturalizované Číňance v dresu francouzského týmu Li Samson, což značí, že pohárová Evropa pro tentokrát je pro Hodonín již minulostí. Škoda, neboť sportovně je třeba přiznat, že o konečném vítězi vlastně rozhodovaly jen maličkosti, ale i o nich je – pro domácí BOHUŽEL – stolní tenis!

Nakonec je třeba hodonínským hráčkám za touto sezonou v rámci Evropy (Liga mistryň a Evropský pohár) poděkovat a chce se věřit, že příští ročník bude z jejich pohledu ještě lepší.

ČTVRTFINÁLE EVROPSKÉHO POHÁRU – 2. UTKÁNÍ

SKST PLUS HODONÍN – ALCL TT GRAND-QUEVILLY 3:1

Natália PARTYKA – Isa Coková 3:2 (3,9,-8,-7,5),

Karin GROFOVÁ – Li Samson 3:1 (8,-9,9,4),

Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Anis Salpinová 2:3 (7,-10,6,-8,-1).

VÝSLEDKY V GOLDEN MATCHU

HODONÍN – GRAND-QUEVILLY 1:2

GROFOVÁ – Salpinová 1:0 (6),

PARTYKA – Coková 0:1 (-8),

ŠEVČÍKOVÁ – Li Samson 0:1 (-6).

„První cíl, který jsme si dali před tímto zápasem, jsme splnili. Zvítězili jsme 3:1 a vynutili si Golden Match! Tam už je to ale veliká loterie. Nedá se totiž taktizovat, není žádný time-out a vše jde tak velmi rychle za sebou. Jediné, co jsme nechtěli, tak aby hrála Markéta Ševčíková s Číňankou Li Samson, a to se nepovedlo, navíc v rozhodujícím setu! Je to veliká škoda,“ hlásil kouč Hodonína JAROSLAV MIKESKA.