MIMOŘÁDNĚ KVALITNÍ DUEL NABÍDLY V MODŘICÍCH DVA NEJLEPŠÍ TÝMY 2. FUTSALOVÉ LIGY!

Úterý Leden 24, 2023
841
Na snímku je zkušený futsalista FC TANGO Hodonín Roman Sopůšek, kterého zranění kolena připravilo o zbytek letošní sezony. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – V posledním kole základní části 2. ligy ve futsalu cestovali muži z týmu FC TANGO Hodonín na palubovku vedoucího celku do Modřic, kde diváci viděli na druhou nejvyšší soutěž u nás až neuvěřitelně kvalitní podívanou, ve které se nakonec asi po zásluze body dělily!

Hosté z Hodonína prohrávali po první půli 0:3 a v průběhu druhého poločasu dokonce o čtyři branky (1:5). TANGO ale opět prokázalo neuvěřitelné nasazení a víru ve vlastní schopnosti, když nakonec současně s klaksonem poslal míč do brněnské svatyně ve 40. minutě hostující David Šebesta – 6:6!

ZAJÍMAVOST:

V tomto mimořádně dramatickém souboji jsme viděli hned tři hattricky – u domácích se mezi třígólové střelce zapsal Tomáš Chráscina, u hostů to byli David Šebesta a Vojtěch Čech.

TANGO dalo sice první branku až ve 25. minutě za nepříznivého stavu 0:3, přesto si domů odvezlo hodně cenný bod!

TANGO mělo sice na soupisce i Romana Sopůška, ten ale do zápasu nezasáhl, neboť má problémy se zraněným kolenem, a tak mu hodonínská lavička dala herní pauzu, která podle našich informací bude trvat s ohledem na samotné zranění minimálně do konce této sezony!

Jako dobrý tah vedení hodonínského klubu se ukázalo angažování bývalého hráče TANGA, zkušeného Tomáše Buršíka, který týmu výrazně pomohl a prozatím přislíbil účast na zápasech TANGA v následujících duelech v play-off, které se odehrají od 27. ledna (TANGO hraje na palubovce ostravského Baníku) do 3. března, kdy hodonínští fusalisté nastoupí doma proti lídrovi Žabinští Vlci Brno.

FUTSAL – 2. LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 14. KOLO, POSLEDNÍ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI

ŽABINŠTÍ VLCI BRNO – FC TANGO HODONÍN 6:6 (3:0)

Branky a nahrávky: 15. David Řezník (Chráscina), 16. Tomáš Chráscina (Chroust), 19. Dominik Havlín (Hansl), 26. Tomáš Chráscina (Večeřa), 29. Jakub Koutný (Chráscina), 38. Tomáš Chráscina (Chroust) – 25. David Šebesta (Ťok), 31. Vojtěch Čech (Šebesta), 33. Vojtěch Čech (Ťok), 34. David Šebesta (Čech), 35. Vojtěch Čech (Šebesta), 40. David Šebesta (Čech).

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:

Milan Nedvědík (Matěj Kůřil) – Tomáš Buršík, Vojtěch Čech, Richard Michalec, Filip Vanda, Nikola Absolon, David Beneš, Roman Sopůšek, David Šebesta, Tomáš Ťok, Tomáš Varmuža.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Po tomto utkání jsme byli všichni náramně spokojeni! Chtěl bych všem hráčům poděkovat za enormní snahu a velké úsilí, a i když jsme prohrávali 0:3 a 1:5, přesto si nakonec odvážíme cenný bod. S lídrem skupiny jsme odehráli na jeho palubovce vyrovnanou partii a určitě jsme si nezasloužili s Vlky prohrát. Věděl jsem, že na ně máme, kvalita na naší straně byla. Podle mě jsme měli vyhrát po 40 minutách, už první poločas měl skončit pro nás 5:3, a nikoliv 0:3, jak bylo ve skutečnosti. Někdy je ale ten jeden bod cennější než výhra a toto určitě z mého pohledu platí i pro zápas v Modřicích. Jsem velmi rád, že se k nám vrátil Tomáš Buršík, který byl 20 let hráčem TANGA a já bych ho chtěl udržet v našem týmu i do dalších let. Mimochodem ve čtvrtek jsem viděl v televizi prvoligové futsalové utkání Plzně s Chrudimí (1:1) a můžu říct, že náš zápas v Modřicích za tímto duelem určitě nezaostal, ba právě naopak! Náš mač nadchl všechny přítomné fandy dynamikou a nasazením, samozřejmě že to bylo na trochu jiné úrovni než v nejvyšší soutěži v Česku. Tady v TANGU je vidět, že má obrovský smysl a cíl, co se zde několik let poctivě buduje a dělá. Znovu se ukazuje, že jsme prostě tady v Hodoníně jedna velká sportovní rodina, jak říkáme my – PROSTĚ FAMILY TANGO!“ řekl hodně spokojený hodonínský kouč STEFANOS CHADZIDIS.

„Věděli jsme, že jedeme k prvnímu mančaftu 2. futsalovéligy, ale jeli jsme tam bez nějakého stresu a hlavně si samotný zápas užít. Musím říct, že pro diváky to byl určitě atraktivní zápas. V první půli jsme bohužel dostali tři góly, ale přitom jsme spoustu šancí neproměnili, takže pro nás to bylo dost těžké. V kabině jsme si řekli, že nadále budeme pokračovat v naší hře s tím, že nám to tam snad konečně začne padat! Za nepříznivého stavu 1:5 jsme zvolili hru bez brankáře a ta se nám vydařila až nad očekávání. To bylo úžasné a ještě musím vyzvednout, že se k nám vrátil Tomáš Burša (Buršík), který byl svými zkušenostmi našemu týmu na palubovce hodně prospěšný,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ hráč TANGA TOMÁŠ ŤOK.