Revue

Když se řekne podzim, co vás první napadne?

Neděle Listopad 7, 2021
1271

Jana Kozumplíková, majitelka penzionu, Veselí nad Moravou

Kouzelně barevná příroda, padající listí, pouštění draka, sbírání kaštanů, což je obzvlášť oblíbená činnost našich dcer, takže máme doma už slušnou zásobu.

 

Vlaďka Irschicková, celní deklarantka, Hodonín

Sluncem zalité vinohrady, barevný les, vůně podzimních ohňů, šustění spadaného listí, studené mrholení do vlasů a následné těšení  se domů na teplý čaj, deku a knížku.

 

Blažena Bučková, pastorační asistentka Centra pro rodinu, Strážnice

Podzim – to je nostalgie, barvy, krása přírody, ale taky mě napadne, že je to doba zklidnění a zazimování zahrad. Končí a začíná nový církevní rok, tedy i čas nových začátků.

 

Tomáš Synek, projektový manažer, Svatobořice-Mistřín

Když se řekne podzim, tak si představím krásné barvy listů na stromech, příjemné vycházky do přírody, kde člověk nalezne klid a energii. Doporučuji, každému v této pro někoho nesnadné době, si zajít s rodinou do lesa a tam čerpat energii a zažít společné chvíle.

 

Robert Mráka, zpěvák skupiny ExARGEMA, Hodonín

Když se řekne podzim, tak mě jako první napadne, sakra, to ta sezona zase rychle utekla, končí nám hraní venku na hřištích, festivalech a venkovních zábavách a zase se budeme stěhovat do klubů a šedých kulturáků. Taky přibudou vrstvy oblečení a to fakt nemám rád. Na druhou stránku miluji podzimní procházky v lese s naším pubertálním pejskem. Les je plný krásných barev a spadaného listí, ve kterém pejsek řádí jak rozjetá mašina. Podzim je samozřejmě taky čas dešťů a sychravého počasí, které ve mně občas vyvolává deprese, to bych nejradši zalezl do peřin, prospal celý den a nechal si zdát o jaru.

 

Tatiana Pálenská, seniorka, Strážnice

Paleta barev, které dokáže vytvořit jen příroda. Období sklizní, pro nás na Dolňácku především vinobraní, na Horňácku, jak říkají hlavně „modré ovoce.” Samozřejmě, že někde i hody. Třeba u nás ve Strážnici Martinské a s nimi i první letošní Martinské víno.

 

Helena Frolková, seniorka, Uherský Ostroh

Krásně zbarvená příroda, překrásné tóny podzimních barev.

 

Blažena Gillíková, seniorka, Bzenec

Já podzim ani jaro nemám ráda. Mám raději stabilnější období jako je léto a zima. Podzim ale pro mě znamená sklizeň na zahradě. Uskladnění zeleniny, ovoce. Orání, sázení česneku, zazimování květinové zahrádky. Letos je podzim příznivý, zatím svítí sluníčko, ale až začne celodenní tma, déšť a plískanice, tak to ráda nemám. Je ale na druhou stranu pravda, že jak se říká, příroda čaruje, když se barví listy stromů, tak to je krása.

 

Miroslav Štilárek, technik, Svatobořice-Mistřín

Blížící se konec roku, každoroční sběr darů naší přírody – hroznů, trnek, jablek a ostatních ovocných plodů, a samozřejmě výroba vína, slivovice, jablkovice a ostatních pálenek.

 

Josef Kozumplík, OSVČ, Blatnice pod Sv. Antonínkem

Vinobraní – zúročení celoroční práce na vinici. Sklizeni krásných zralých hroznů a jejich zpracování na co nejlepší přírodní vína.  

 

Otakar Durník, elektromontér, Bzenec

Asi sběr úrody – hrozny, jablka, švestky a zase příprava na topnou sezonu.

 

Antonín Koplík, senior, Hodonín

Krásně barevná příroda.

 

Zaznamenal: Tonda Vrba

Štítky:

ankety