HOSTUJÍCÍ FAVORIT SE STŘELECKY PROBUDIL AŽ PO PŘESTÁVCE!

Sobota Srpen 5, 2023
859
Momentka z regionální kopané jihu Moravy. (Foto: Jaroslav Kicl)

SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – V předkole krajského poháru si to uprostřed týdne rozdali v obci na Kyjovsku domácí borci, hrající 1. B třídu a hosté z Veselska, kteří léta patří k popředním týmům krajské 1. A třídy. Už z toho je zřejmé, kdo v tomto utkání měl mít navrh!

Domácí měli od počátku k soupeři možná až přehnaný respekt a už od čtvrté minuty mohli prohrávat. To se po přihrávce zprava dostal do zakončení z malého vápna Ondřej Březina, ale balon dobře netrefil a ten skončil vysoko nad domácí svatyní, kterou hájil spolehlivý gólman Filip Dvořák. Přesně po hodině hry měli hosté další šanci, když se uvolnil Martin Matyáš, ve výhodné pozici trefil jen pravou tyč, aby v následné dorážce mířil volný Březina jen do připraveného brankáře protivníka.

Ve 41. minutě přišel ale tvrdý trest pro favorita, když domácí první přímou střelou na branku svého soka (!) dokázali změnit skóre, neboť se gólově dokázal prosadit David Lunga – 1:0. V samém závěru mohlo být ještě více spokojenosti v domácím táboře, když po chybě v hostující defenzivě se dostal zadarmo k míči Zdeněk Pazderka, přesnou přihrávkou našel spoluhráče D. Lungu, ale ten pouze zamířil svůj střelecký pokus do hostujícího brankáře – to prosím byla teprve druhá přímá střela domácích na branku soka za poločas, který mohl klidně skončit 2:0!

Hostující lavička zavětřila a ve druhé půli se postupně na kvalitní zelený pažit dostala hned pětice nových mužů, ze které vyčníval zejména střelecky dobře vyladěný Miroslav Falešník. Ten dal v 52. minutě branku na 1:1, když minutu předtím opět ze tří metrů nemířil přesně jeho spoluhráč Březina („Ondra se zatím střelecky trápí, ale stále má naši důvěru a já pevně věřím, že mu to tam začne už brzy padat,“ řekl po zápase kouč vítězů Jaroslav Bíla).

Hosté duel otočili v 67. minutě, kdy po zemi pálil Zbyněk Smetka, jeho pokus domácí gólman jen vyrazil, aby v dorážce pohotově prudce pod břevno zacílil Miroslav Falešník – 1:2. Naprosto neškodní domácí borci (plně o tom vypovídá samotná statistika ze zápasu – viz. níže!) dostali v závěru třetí direkt, když po zaváhání domácího brankáře (jinak jediné za celé utkání) se trefil z hranice velkého vápna kapitán Aleš Radmil

PŘEDKOLO KRAJSKÉHO POHÁRU V KOPANÉ

* SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 1:3 (1:0)

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Prohra 1:3 je zasloužená. Hroznovka je někde jinde, bylo to vidět. Silní na míči, ještě navíc nedali spoustu šancí, byli neustále v pohybu. Musíme brát v potaz, že soupeř hraje o třídu výš, loni skončil na druhém místě, takže ta kvalita tady je,“ hlásil po milosrdné porážce domácí hrající kouč FILIP POCHYLÝ.

„První poločas byl z naší strany trápení! Bylo to o dobývání domácí branky, bohužel jsme ale vytvořené šance špatně ve finále řešili. Domácí perfektně zhustili střed hřiště a čekali na šanci. Ten brejk se jim v závěru první půle zdařil a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí. Do druhé půle jsme vystřídali, došlo k oživení a zrychlení naší hry a nakonec jsme to se ctí dohráli. Hledáme stále optimální sestavu pro nastávající sezonu a protože jsme měli často k dispozici jen 13 hráčů, v letní přestávce jsme tým mužů posílili o dva hráče: přišli Martinové Maňák (Mutěnice – jinak z Lipova) a Čerešňák (Lipov), a já věřím, že jejich příchodem se zvýší konkurence a hlavně oba se brzy budou do našeho týmu dobře adaptovat,“ řekl trenér Traubenu (přezdívka pro tým z Hroznové Lhoty – pozn. webu) JAROSLAV BÍLA.

Další výsledky týmů z Hodonínska v tomto předkole:

* FC KYJOV 1919 – FK AGRO VNOROVY 0:2 (0:0), góly: 79. Marian Fedorka, 81. Michal Kočiš, 90 diváků,

* FK ŠARDICE – FK BANÍK DUBŇANY 0:0, na penalty 5:3 postoupily Šardice, ČK: 74. minuta Tomáš Novotný (Š.), 200.

V 1. KOLE KRAJSKÉHO POHÁRU hraje Hroznová Lhota doma proti týmu SK Krumvíř (KP), Vnorovy hostí FK Baník Ratíškovice (KP) a Šardice přivítají účastníka KP – FK Mutěnice. Vše se hraje v NEDĚLI, 6. SRPNA, VÝKOP JE V 17:30 HODIN!