NAFTAŘI Z HODONÍNA PŘEKVAPIVĚ BODOVALI NA HŘIŠTI LOŇSKÉHO DRUHOLIGISTY!

Pondělí Srpen 7, 2023
652
Na snímku je momentka z utkání hodonínských fotbalistů (černé trenýrky). (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – A je to konečně tady! Řekl si nejeden fanoušek fotbalu, když o prvním srpnovém víkendu začala nová sezona v kopané, a to v rámci jihu Moravy ve třetí lize (MSFL) a v divizích D a E.

* MSFL – 1. KOLO

Příjemně překvapili fotbalisté Hodonína, kteří hráli před sobotním obědem na hřišti loni ještě druholigového Třince, kde nakonec získali cenný bod, i když v nastavení druhé půle mohli dát dokonce vítěznou branku, ale v čase 90.+3 střídající Filip Tomovič (v 62. minutě nastoupil místo Ruslana Rozieva) zatočil balon z hranice velkého vápna jen těsně vedle pravé tyče domácí svatyně do autu.

První kolo vyšlo jinak lépe hostům (bilance 1-5-3), diváci viděli celkem 29 branek, což je průměr 3,22 gólů na jedno utkání. Nejvíce fanoušků bylo na duelu Frýdlant nad Ostravicí versus Frýdek-Místek (652), naopak nejméně v Blansku, kam přijely Rosice – 230.

VÝSLEDKY:

FK TŘINEC – FK HODONÍN 1:1 (0:1),

góly: 66. Martin Slaninka – 34. Tomáš Langer, ŽK: Vojtěch Brak, Timofej Barkov, Malachy Chukwudozie Clement – Yehor Glushach, řídili: Petr Lukašík – Matěj Dudek a Adam Slováček, delegátem byl Jiří Juřička, 262 diváků.

„Myslím si, že to je dobrý bod z venku, před zápasem bychom ho brali. Po utkání jsme ale byli trošku zklamaní, měli jsme totiž více vyložených šancí než soupeř. Mohli jsme nakonec i zvítězit, což by bylo asi překvapení celého kola! Teď máme před sebou anglický týden: ve středu 9. SRPNA v rámci 1. kola MOL CUPU přivítáme doma od 18 hodin druholigový Vyškov (po 4. kole Fortuna:Národní ligy je MFK Vyškov na druhém místě – pozn. webu). Tady je jasný favorit Vyškov, ale popereme se o postup. Každý zápas začíná 0:0, takže šance je, budeme chtít postoupit do dalšího kola. V sobotu 12. SRPNA nás pak čeká doma druhé kolo 3. ligy, ve kterém od 17 hodin hostíme 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí. V tomto zápase chceme odčinit porážku s tímto soupeřem v závěru minulé sezony (Hodonín tehdy doma překvapivě padl po výsledku 0:3). Očekává se naše výhra, musíme jít do toho s pokorou a utkání nepodcenit,“ nechal se slyšet hráč Naftařů z Hodonína PETR BOHUN, kterého jsme zastihli při nedělním utkání Dolních Bojanovic proti Vlkoši v rámci Okresního poháru.

Další výsledky prvního kola MSFL:

Start Brno – Zlínsko (bývalé Kvítkovice) 0:3 (0:2), 550 fanoušků, Hranice – Zlín B 2:2 (1:0), 340, Blansko – Rosice 1:1 (1:1), 230, Bohunice – Hlučín 0:3 (0:2), 420, Frýdlant nad Ostravicí – Frýdek-Místek 3:3 (2:1), 652, Uherský Brod – Uničov 0:4 (0:2), 303, Ostrava B – Karviná B 2:1 (2:0), 268, Znojmo – Slovácko B 1:1 (0:0), 300.

* DIVIZE D – 1. KOLO

Tady se odložil zápas v Břeclavi, kde se měl představit B tým FC Zbrojovky Brno. Svěřenci kouče Vladimíra Malára se tak v nové sezoně ukážou poprvé až v neděli 13. srpna, kdy se hraje divizní mač od 17 hodin Stará Říše versus TJ SLOVAN BŘECLAV.

Druhý tým z Břeclavska, TJ SOKOL LANŽHOT, si bez problémů zaknihoval zaslouženou vysokou výhru ve Speřicích, kam cestoval pro problémy na silnice celé čtyři hodiny (!), přičemž tato cesta normálně trvá 1,5 hodiny.

TJ DÁLNICE SPEŘICE – TJ SOKOL LANŽHOT 2:5 (2:3),

branky: 8. David Jančík, 39. z PK Pavel Svoboda – 25. Erik Burac, 31. Jakub Krč, 42. Tomáš Milota, 49. Richard Svoboda, 80. Peter Mikúšek, žluté karty: Pavel Svoboda, David Jančík – Radoslav Ciprys, Jakub Krč, rozhodovali: David Landsman – Věra Soukupová a Jakub Rosický, delegátem na utkání byl Miroslav Fridrichovský, 150 diváků.

„Věřili jsme si, přesto jsme brzy prohrávali 0:1. Dokázali jsme ještě do poločasu výsledek otočit, ale po chybě gólmana Tomáše Odráška jsme dostali branku na 2:2. Ještě před koncem první půle po standardní situaci Marka Totky se parádně hlavou trefil Tomáš Milota a ve druhé půli jsme náš výkon vyšperkovali ještě dvěma přesnými zásahy do domácí branky. Týmu jsem věřil, na hřišti jsme byli dominantní po celý zápas. Už zítra se těšíme na pohárový duel doma s nováčkem 3. ligy, TJ Start Brno. Zápas si půjdeme užít a já věřím, že klidně můžeme přes tento brněnský celek postoupit do dalšího kola MOL CUPU,“ řekl v pondělí webu ISLOVÁCKO.CZ sportovní manažer Lanžhotu JIŘÍ BARTOŠ.

POZVÁNKY NA FOTBAL DO LANŽHOTU!

JIŽ ZÍTRA, V ÚTERÝ 8. SRPNA, NASTOUPÍ DIVIZNÍ LANŽHOT DOMA V 1. KOLE MOL CUPU PROTI TŘETILIGOVÉMU TÝMU TJ START BRNO. VÝKOP TOHOTO MAČE JE V 18 HODIN!

V NEDĚLI 13. SRPNA SE PAK FOTBALISTÉ LANŽHOTU UKÁŽOU SVÝM FANOUŠKŮM I V DIVIZNÍM UTKÁNÍ. VE DRUHÉM KOLE DIVIZE D TOTIŽ TÝM Z BŘECLAVSKA PŘIVÍTÁ DOMA OD 17 HODIN TASOVICE.

* DIVIZE E – 1. KOLO

Okurkáři ze BZENCE (mužstvo TJ SLOVAN BZENEC) svůj zápas na půdě týmu Tatran Všechovice pro nezpůsobilý terén nesehráli, duel byl ODLOŽENÝ!

Fotbalisté ze sedmého největšího města Hodonínska tak vstoupí oficiálně do nového fotbalového ročníku až ve druhém kole, a to doma v SOBOTU 12. SRPNA, kdy od 16 hodin hostí družstvo SFK ELKO HOLEŠOV, které doma porazilo v prvním zápase Nový Jičín 3:1.