DALŠÍ CENNÉ BODY HODONÍNSKÝCH DRTIČŮ DO DRUHOLIGOVÉ TABULKY!

Středa Říjen 25, 2023
551
Hodonínští Drtiči (bílé dresy) se pohybují nyní ve druholigové tabulce na šesté tabulkové pozici. (Ilustrační foto: web SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Hrál se pohledný hokej. Diváci viděli dvakrát slepené góly (dvě branky padly mezi 10. a 11. minutou a další dvojice gólů byla k vidění v čase od 56. do 57. minuty) a nakonec se šlo do pětiminutového prodloužení, které rozluštil hned po 32 sekundách hostující útočník první lajny Matěj Novák. Drtiči si tak vezou dva druholigové body z horkého ledu v Šumperku.

Když v čase 55:39 minut se po přihrávce Vojtěcha Dobiáše trefil k pravé tyči branky, kterou hájil gólman Draků Denis Irgl, obránce David Polesný, zdálo se, že všechny body si uzmuli Drtiči z Hodonína. Uběhlo od vedoucí branky hostů ale jen 24 sekund, když se do zakončení dostal domácí útočník Jakub Horký, který svůj projektil zamířil přesně nad rameno brankáře Dominika Pitáka – 3:3.

V prodloužení mohl vrátit domácí Draky do vítězné nálady Alex Nilsson, ale Piták se pochlapil a šanci domácímu útočníkovi zmařil. Naopak smrtící úder zasadili soupeři houževnatí Drtiči, když první pokus Jakuba Němce nevyšel, ale v dorážce již mohl slavit střelec Novák.

POZVÁNKA:

Drtiči (nyní jim patří v druholigové tabulce 6. místo – mají 15 bodů) hrají doma hned ve STŘEDU, 25. října, kdy na zimním stadioně Václava Nedomanského přivítají Plameny ze Žďáru nad Sázavou, které v minulém kole prohrály na ledě kopřivnické Tatry 4:5 a v tabulce jsou nyní na čtvrté pozici se ziskem 16 bodů.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 9. KOLO

* DRACI PARS ŠUMPERK – SHKM BANÍK HODONÍN 3:4 PO PRODLOUŽENÍ (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)

Góly a nahrávky: 10. David Cekr, 24. Ludvík Rutar (Vachutka), 57. Jakub Horký (Nilsson, Jaroš) – 11. Jakub Němec (Štědrý, Laciga), 17. Adam Bachánek (Weintritt, Dobiáš), 56. David Polesný (Dobiáš), 61. Matěj Novák Němec, Dobiáš),

vyloučení: 3:3, navíc ve 33. minutě za faul kolenem David Rauš (HO) 5+OK,

využití a v oslabení: 0:0,

střely na branku: 30:31,

řídili: František Held – Kamila Smetková a Dominik Viskot,

480 fanoušků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Dnes to byl z naší strany heroický výkon, zápas jsme dohrávali pouze v patnácti lidech! První třetina stála za starou belu, v ní jsme byli velmi nespokojení, protože jsme hráli vyloženě pasivně. Ve druhé části jsme se trošku zvedli, byli jsme důslednější a měli jsme k soupeři rychlejší přístup. Třetí část pak byla nabitá emocemi, vypadalo to blbě, naštěstí se ale rychle vyrovnalo a nechybělo mnoho, abychom zápas ještě dotáhli k vítězství. V prodloužení jsme mysleli, že máme druhý bod, nakonec se ale potvrdilo to klasické – nedáš, dostaneš! Myslím si, že to dnes bylo takové nahoru-dolů. Soupeř byl ale dobře připravený, dobře bruslil a věděl o sobě, byl to opravdu těžký protivník. Nejvíc mě asi mrzí ta pětiminutová přesilovka, kterou jsme odevzdali a šli jsme si to na led jen tak zapinkat,“ řekl webu šumperského klubu trenér domácích Draků MICHAL MIKESKA.

„Byl to těžký zápas, možná jsme byli o něco lepší. Ve druhé třetině jsme měli několik vyloučení a jsme rádi, že jsme vše ustáli bez inkasovaného gólu. Ve třetí třetině jsme se do zápasu vrátili a dali vedoucí branku. Bohužel jsme vzápětí dostali gól na 3:3, což jsou chyby, které zamrzí. Mohli jsme to dotáhnout do výhry za tři body, ale jsme rádi i za dva body. Spálili jsme zase několik velmi dobrých šancí, na druhé straně nás podržel výbornými zákroky gólman Dominik Piták. Pořád se ale nemůžeme dostat do střelecké pohody a s tím se nám stále vkrádá na hokejky nervozita,“ zhodnotil souboj pro hostující web kouč Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.