Sport

TANGO SAHALO NA VÝCHODĚ ČECH PO TŘECH BODECH, NAKONEC SI ALE DOVEZLO JEN JEDEN DRUHOLIGOVÝ BOD!

Úterý Říjen 24, 2023
992
Z futsalové 2. ligy na palubovce v Hodoníně. (Ilustrační foto: zdroj – klub FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Hodonínští futsalisté cestovali v rámci 2. kola druhé ligy, skupina Východ, na východ Čech, kde je na palubovce očekával loni ještě prvoligový tým z Vysokého Mýta.

Borci z jihu Moravy prohrávali v první půli 1:3, nicméně ještě do konce prvního dějství dokázali výsledek otočit a do kabin se šlo za vedení TANGA v poměru 4:3. Nutno uznat, že se jednalo o naprosto zasloužené vedení Jihomoravanů, kteří na hřišti excelovali a domácí mohou děkovat jen skvěle chytajícímu gólmanovi Liboru Gerčákovi, že branek nebylo v jejich síti více!

Po obrátce Hodonín po ztrátě míče uprostřed hřiště sice inkasoval vyrovnávací branku (4:4), přesto se hosté znovu dostali do vedení, a když to vypadalo na tři body do jejich zápasové bilance v tomto futsalovém ročníku, v čase 39:39 minut dostali zbytečnou branku a přišli tak o výhru, která by jim za předvedený výkon určitě lépe slušela!

Ne vždy ale vše ve sportu vyjde tak, jak si přejete, což byl i příklad tohoto duelu ve futsalu. Více ze hry a šancí měl zcela určitě hostující celek, takže se dá mluvit o tom, že ve Vysokém Mýtě ztratil dva druholigové body!

V dalším kole má TANGO volný los, neboť ve druholigové tabulce startuje v této sezoně 9 týmů, a vždy jeden z nich má v daném kole volno. Nejbližší zápas tak sehraje TANGO HODONÍN až v neděli 5. listopadu, kdy od 19 hodin přivítá v hale TEZA v Hodoníně FC Baník Ostrava!

FUTSAL: 2. LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 2. KOLO

1. FC NEJZBACH VYSOKÉ MÝTO – FC TANGO HODONÍN 5:5 (3:4)

Branky: Miroslav Semerád 2, Petr Jeníček 1, Michal Jiráský 1, Jaroslav Kubát 1 – Nikola Absolon 2, Tomáš Buršík 1, Pavel Krajča 1, David Beneš 1,

žluté karty: Jaroslav Kubát – Nikola Absolon, Pavel Krajča, Tomáš Buršík,

rozhodovali: Lukáš Jurča a Petr Šenkýř,

delegátem zápasu byl Miroslav Svědiroh,

150 diváků.

SESTAVA TANGA HODONÍN:

Matěj Kůřil – Nikola Absolon, Pavel Krajča, Tomáš Ťok, Tomáš Buršík, Roman Sopůšek, David Beneš, František Lamáček.

„No, těžko se mi o tom ještě teď mluví (rozhovor s koučem TANGA se konal po telefonu v pondělí navečer, samotný zápas odehrálo TANGO na palubovce protivníka v pátek – pozn. webu ISLOVÁCKO.CZ)! Cesta za soupeřem byla dlouhá, neboť jsme jeli po dálnici, když cesta na Svitavy se opravuje, takže se tvoří v tomto úseku větší kolony. Byli jsme zpočátku trošku „tvrdí“, prohrávali jsme 1:3, ale fantastickým kolektivním výkonem jsme to ještě do přestávky zvládli, neboť jsme šli zaslouženě do vedení 4:3! Celou domácí obranu včetně gólmana Gerčáka jsme při brankách vždy vykombinovali tak, že jsme balon dávali v podstatě do prázdné branky. Hodně jsme se zvedli, z naší strany to byl výborný futsal. Hned po dvou minutách druhého poločasu jsme inkasovali gól (4:4), který nás ale nezlomil, ba právě naopak. Nakoplo nás to, měli jsme minimálně čtyři obrovské příležitosti, ale domácí brankář měl prostě svůj den. Byl to on, kdo nás vychytal. Hřiště ve Vysokém Mýtě bylo kratší a užší asi o dva metry, power-play se tudíž hraje hůře, ale mi jsme ji přesto hráli a nám tato hra nicméně vyhovovala. Troufnu si říct, že při naší hře bez gólmana v tomto zápase jsme měli nejlepší obranu za poslední roky! Soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili, začali jsme hrát v závěru bez gólmana a 21 sekund před koncem jsme po chybě inkasovali branku na 5:5! Viděl jsem obrovský smutek našich hráčů po utkání, v kabině panovalo neskutečné zklamání. Velká škoda, tady se nemělo remízovat, měli jsme jasně na výhru. Musím pochválit rozhodčí duelu, kteří zápas na těžké půdě ve Vysokém Mýtě zvládli perfektně,“ řekl do telefonu kouč hodonínského TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

(red.)

Štítky:

sport