BANÍKOVCI DOVEZLI Z VYŠKOVA DŮLEŽITÝ DRUHOLIGOVÝ BOD!

Úterý Leden 24, 2023
643
Momentka ze druholigové sobotní bitvy mezi Opavou a Hodonínem. (Foto: zdroj web SHKM Baník Hodonín – Eva Solaříková)

HODONÍN – Hodonínští hokejisté se představili v sobotu v souboji nováčků na ledě Vyškova, kde nakonec dosáhli ne jeden bod po prohře 3:4 na samostatné nájezdy!

Jinak je třeba pochválit vedení hodonínského klubu, které v rozjeté sezoně „zariskovalo“, když dalo šanci kouči Aleši Bachánkovi, který přinesl do týmu řád, herní a především výsledkové vylepšení. Celek Hodonína začal druhou ligu na pozici obětního beránka a tak nebylo divu, že stále okupoval suterén tabulky. Až příchod vzpomínaného lodivoda způsobil v kabině Baníkovců obrat o 180% a tak se dnes věrný fanoušek Baníku může těšit na současné umístění svých miláčků, které zaručuje hru v play-off! Druhým skvělým tahem klubového vedení hokejového Hodonína byl příchod ruského útočníka Fyodora Yarovinského (23 let), který v dosavadních šesti zápasech nasbíral již 9 kanadských bodů (5+4) a je vskutku jasným jackpotem současného Baníku.

Ale teď již k sobotnímu duelu v nedalekém Vyškově, kam hosté přijeli pouze se čtyřmi obránci, když pro nemoc nemohli nastoupit beci David Polesný, Jiří Kališ a Ľubomír Škápik! Naopak po dvoutýdení přestávce se po uzdravení vrátil do branky Michal Šurý, a opět se stal jasnou oporou hodonínského celku.

Do vedení šli domácí, když se v šesté minutě prosadil Slovák Danielčák. V čase 17:05 dostal Baník menší trest (2 minuty si odseděl Sebastian Bartes) za nedovolenou hru v šesti hráčích, ale v době, kdy na světelné tabuli svítil čas 18:45, udeřil gólově ve vlastním oslabení Yarovinsky a bylo tak srovnáno na 1:1. Tentýž hráč trefil navíc ve 26. minutě levý horní růžek a hosté tak šli do vedení 2:1. ve 30. minutě šel za katr za sekání hostující bek Ondřej Šmach a Opava měla navíc šanci ke skórování, neboť zahrávala Tomášem Rouskem trestné střílení – ten se snažil poslat puk mezi betony gólmana Šurého, ale neuspěl.

ZAJÍMAVOST:

V čase 32:38 se přerušila hra, neboť domácí brankář Dominik Piták měl problém s nožem jedné své brusle, takže do klece nastoupil jeho kolega z lavičky, Yan Sotlar. Ten se vrátil znovu na lavičku Slezanů, a to v době, kdy na světelné tabuli byl k mání čas 39:08.

Vyrovnání před koncem druhé části zajistil pro Slezany Káňa, který od modré našel místo v brance Šurého, který v dané situaci toho moc neviděl! Domácí výsledek otočili v 52. minutě (3:2), když po střele od modré dorazil černou pryž za záda Šurého Rousek. V čase 57:54 odešel Šurý na střídačku a pak v době, kdy svítil na tabuli čas 58:22, se na lavici hanby poroučel domácí bek Radim Štěpánek, takže pro Baník se naskytla super šance na vstřelení gólu, neboť hrál přesilovku 6 proti 4! To se nakonec i podařilo, když po velkém závaru před brankou Opavy srovnal 50 sekund před koncem Charvát – 3:3.

Pětiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo, i když blíže k výhře měla Opava, ale Štěpánek 14 sekund před koncem trefil jen tyč hodonínské svatyně.

Musely tak rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých měli více sportovního štěstí a pevnější nervy domácí hokejisté, kteří v sérii pěti nájezdů uspěli dvakrát (Danielčák a Štěpánek), zatímco za hosty se trefil jen Yarovinsky!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 31. KOLO

HK OPAVA -SHKM BANÍK HODONÍN 4:3 PO PRODLOUŽENÍ (po s.n. 2:1), (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Jozef Danielčák (Wolf, Věntus), 37. Tomáš Káňa (Ludvík), 52. Tomáš Rousek (Káňa, Kadula), rozhodující nájezd dal Radim Štěpánek – 19. Fyodor Yarovinsky, 26. Fyodor Yarovinsky (Peš, Krejčiřík), 60. Jan Matějka (Charvát, Peš),

vyloučení: 6:8,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 38:31,

rozhodovali: Josef Barek – Pavel Rychlý a Jakub Figer,

sledovalo 398 diváků.

„Dnes nám dva body spadly z nebe! Celý týden jsme se na zápas připravovali, ale někteří si stejně hráli svůj hokej. Vyhráli jsme jen díky pár hráčům, včetně Pityho a Sotlara v brance. Nechce se mi to ani hodnotit, zlaté dva body, ale vůbec jsme si je nezasloužili. Soupeř přijel na čtyři čistokrevné beky, do toho stáhli dva útočníky. Chtěli jsme je trochu unavit, začali jsme na čtyři pětky, ale museli jsme to stáhnout, protože jsme vůbec neplnili to, co jsme si řekli,“ hlásil pro slezský klubový web kouč Opavy ALEŠ TOMÁŠEK.