TÝM Z BŘECLAVSKA DOMINOVAL – VE VÝBORNÉM SVĚTLE SE PŘEDVEDL ZEJMÉNA STŘELEC ERIK BURAC!

Úterý Srpen 1, 2023
597
Momentka z regionálního fotbalu. (Foto: Jaroslav Kicl)

BZENEC – Okurkáři ze Bzence (jinak tým z divize E) přivítali v rámci předkola MOL CUPU na začátku minulého víkendu doma divizní tým z Břeclavska, který hraje divizi D, TJ Sokol Lanžhot, který nakonec podle sázkových kanceláří potvrdil roli favorita, když na Hodonínsku jasně kraloval po výsledku 3:0!

Přitom lépe začal domácí Slovan, když po dvou minutách se ocitl v gólové možnosti kapitán Petr Kasala, ale jeho velkou šanci dokázal zmařit hostující brankář Tomáš Odráška. A tak i ve Bzenci platilo to známé pravidlo – NEDÁŠ-DOSTANEŠ! Ve čtvrté minutě po pravé straně unikl hostující Marko Totka, zpětnou přihrávkou našel Erika Burace, který již věděl, kam nasměřovat balon – vystřelil po zemi a Lanžhot šel tak do vedení 0:1!

Střelec dne, který se po půl ročním nevydařeném angažmá v FK Hodonín, vrátil do Lanžhota prokázal, že má skvělou střeleckou fazonu: ve 34. minutě si pohrál s domácí obranou a pak lehce po zemi ke vzdálenější tyči poslal druhý gólový pozdrav do branky domácích – 0:2. V 56. minutě měl Burac možnost dát i třetí branku, ale proti byl gólman Daniel Frydrych. Vše si však „sedlo“ v závěru rozhodnutého mače, kdy se hostující kanonýr dostal do zakončení, aby nekompromisní a tvrdou ranou pod břevno završil své skvělé vystoupení pro jednoho muže!

Vítězové měli ve druhé půli další dvě zajímavé šance, ale v 67. minutě neuspěl po ztrátě míče domácího Dominika Pelikána hostující Radoslav Ciprys, aby stejný hráč deset minut před koncem prošel jako nůž máslem děravou bzeneckou obranou, ovšem po kličce brankáři nedokázal trefit prázdnou branku!

V dalším kole čeká na LANŽHOT v domácím prostředí START BRNO.

Uspěl v předkole MOL CUPU i třetiligista z HODONÍNA, který vyhrál v Otrokovicích nad místním týmem SK BAŤOV 4:2 (2:2), když branky za vítěze dali Martin Holek 2, po jedné přidali Tomáš Langer a Erik Puchel, a v prvním kole MOL CUPU vyzve doma druholigový VYŠKOV.

Oficiálním hracím dnem 1. kola je STŘEDA, 9. SRPNA (výkop v 17 hodin), ovšem po dohodě týmů může dojít ke změně!

MOL CUP, PŘEDKOLO

* TJ SLOVAN BZENEC – TJ SOKOL LANŽHOT 0:3 (0:2)

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Naprosto zasloužená výhra hostů. Lanžhot měl velice silný a kvalitní kádr, hrál krásný kombinační fotbal. My jsme se snažili držet blok, to jsme celkem plnili. Měli jsme tam i šanci hned ve druhé minutě, škoda, že Petr Kasala ji nedal. Třeba by byl vývoj utkání jiný. I ve druhé půli jsme si šance vypracovali, hru jsme zkvalitnili. Pro soupeře to bylo pak více otevřené a ten nám dal v závěru třetí gól. Každopádně chci klukům poděkovat, bojovali. Nemáme tak široký kádr jako Lanžhot, to ale není výmluva. Dnes nám chyběli čtyři hráči ze základu – Dan Bílý, který si v přípravě v Blansku urval křížový vaz, uzdravuje se stoper Adam Skřivánek, Davida Šebestu čeká operace a jenom na střídačce byl Kryštof Crhan, který má zkušenosti ze třetí ligy (Velké Meziříčí – pozn. webu) a má natažený sval. V zápase podal excelentní výkon náš gólman Daniel Frydrych, ale i jiní borci v našem dresu na trávníku odvedli maximum. Soupeři blahopřeji k postupu do dalšího kola,“ hlásil po porážce domácí lodivod VLADIMÍR BEKER.

„Po celkem nevydařeném půl roku v Hodoníně jsem rád znovu za šanci v Lanžhotě, což je pro mě tak trochu restart a nová výzva. Už v první půli jsme měli několik šancí, ovšem na druhou stranu za stavu 0:0 nás po střele domácího kapitána vychytal gólman Tomáš Odráška. Ve druhé půli jsme se trochu zatáhli, možná i pod dojmem dvougólového trháku, přesto jsme si vypracovali další tutovky. Jsem rád, že se mi podařil nakonec tady ve Bzenci hattrick, i když to bude asi drahé (1000 Kč! – pozn. webu),“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ střelec zápasu, ERIK BURAC, z Velkých Pavlovic, který jinak pracuje ve stavební firmě s tátou v Brně.