ZÁHORÁCI MAJÍ ZA SEBOU VYDAŘENÝ VSTUP DO DRUHÉ SEZONY V NIKÉ LIZE!

Pondělí Červenec 31, 2023
912
Z prvního utkání Záhoráků (černé trenýrky) v nové sezoně NIKÉ ligy. (Foto: Miro Minďáš)

SKALICA – Domácí fotbalisté sice start do nového ročníku první ligy bodově zvládli, ale herně to dost často skřípalo, zejména v první půli, kdy měli více ze hry hosté ze Zlatých Moravců. Je třeba si ale uvědomit, že domácí kouč Majerník dává tým dohromady postupně a chce to svůj čas, aby si vše dokonale „sedlo“!

V držení míče pod kontrolou sice dominovali jasně hosté (38 ku 62!), ale stále platí pravidlo, že zápasy rozhodují góly a ty dávali o poslední červencové sobotě na Záhorí jen domácí, a i proto si nakonec zaslouženě zaknihovali první ligové body.

V domácím týmu podal velmi dobrý výkon nový muž v brance, Matěj Luksch, a jeho debut se líbil i kouči Majerníkovi, který ho po utkání po zásluze pochválil. Radost z prvního gólu v síti soupeře měl zkušený záložník Roman Haša, kterého výborně našel rychlonohý Yann Michael Yao (jeho vůbec první zapojení do hry ve druhé půli!), aby domácí záložník Haša poslal kulatý nesmysl jistě do prostoru, kam už nemohl dosáhnout gólman Matej Slávik – 1:0. Deset minut před koncem mohl vedení Skalice navýšit střídající Denis Baumgartner, ale jeho technický pokus k pravé tyči vytáhl brankář hostů na roh. Sedm minut před koncem výborně zabojoval o zdánlivě ztracený míč domácí Daniel Smékal, z čehož nakonec vytěžil kýženou pojistkovou branku střelou po zemi k levé tyči z hranice velkého vápna Baumgartner – 2:0.

Výhra musela domácího fanouška potěšit, i když hra vítězů měla i své nedostatky, ale tak to vesměs na začátku sezony bývá.

V DALŠÍM KOLE (2.) CESTUJÍ ZÁHORÁCI DO RUŽOMBEROKU. HRAJE SE JIŽ V PÁTEK, 4. SRPNA, VÝKOP JE VE 20:30 HODIN A ZÁPAS VYSÍLÁ PŘÍMÝM PŘENOSEM TV NOVA SPORT 1!

NIKÉ LIGA – 1. KOLO,

* MFK SKALICA – FC ViOn ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE 2:0 (0:0)

Branky: 58. Roman Haša (Yao), 83. Denis Baumgartner (Smékal),

ŽK: 90. Denis Baumgartner,

rozhodovali: Peter Kráĺovič – Branislav Hancko a Martin Vitko,

sledovalo 1 133 diváků.

SESTAVA SKALICE:

Matěj Luksch – Adam Krčík, Oliver Podhorin, Michal Ranko, Róbert Matejov – Martin Nagy, Martin Mášik (74. Kaua Silva Figueiredo Mora) – Jakub Kousal (62. Daniel Smékal), Roman Haša, Yann Michael Yao (89. Ondřej Rudzan) – Alex Sobczyk (62. Denis Baumgartner).

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
„ViOn byl v první půli kombinačně lepší, na míči jistější. Ve druhém poločase se ale hra vyrovnala. My jsme se po prvním gólu uklidnili a nakonec jsme zaslouženě dovedli souboj k vítězství. V přípravě jsme si šance vytvářeli, v tomto utkání nastalo zlepšení ale až po přestávce. První kola sezony bývají vesměs vyrovnaná, týmy mají obměny v kádrech. Dnes jsme byli produktivní a to nakonec rozhodlo!“ řekl na pozápasové tiskovce kouč Skalice PAVOL MAJERNÍK.
„Pro nás to byl trošku nešťastný zápas. V první půli jsme byli lepším týmem, hlavně šance Adama Brenkuse volala po gólu! Co se týká výkonnosti, hráčům nemám co vytknout. Máme mladé mužstvo, které potřebuje svůj čas. V letní přípravě nás maďarské týmy moc neprověřili, naše liga je někde jinde. Dnes Skalica využila naše chyby a to rozhodlo,“ hlásil po utkání kormidelník Zlatých Moravců VLADIMÍR CIFRANIČ.