FOTBALOVÉ ZAJÍMAVOSTI Z HODONÍNSKA!

Úterý Srpen 1, 2023
1038
Nováček 1. A třídy, skupiny B – tým SK BRITTERM KOZOJÍDKY. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Mistrovská fotbalová sezona 2023-2024 je před samotným startem (nejdříve odstartuje MSFL, kde má Hodonínsko jediný tým, a to FK Hodonín, který začíná svoji soutěž v sobotu 5. srpna v Třinci – od 10:15 hodin), postupně se ale přidají i krajské soutěže a soutěže v rámci OFS Hodonín!

* Nováčkem krajské 1. A třídy, skupiny B, se stali naprosto zaslouženě fotbalisté z menší vísky na Veselsku, SK BRITTERM KOZOJÍDKY, kteří vyhráli v předchozím ročníku nejnižší krajskou třídu (1. B) pouze s jednou remízou v Šardicích a k tomu i jedinou porážku, kterou jim loni na podzim v Kozojídkách připravili borci ze druhého největšího města našeho regionu – Kyjova – po výsledku 1:2!

V novém ročníku sehrají Kozojídky v domácím areálu pouze jediné utkání, a to první duel sezony 13. srpna, kdy od tradičních 10 hodin hostí v mimořádně atraktivním souboji nepříjemný FK AGRO Vnorovy. Jsem naprosto přesvědčený, že tento zápas bude mít špičkovou diváckou kulisu a pokud bych si měl tipnout, tak věřím, že na utkání bude více jak 500 fanoušků!

V dalších zápasech již Kozojídky budou hrát v tomto kalendářním roce pouze u svých soupeřů (!), neboť ve sportovním areálu Kozojídek se bude pilně pracovat – přibude nová krytá tribuna a bude postavena nová budova, kde budou již moderní šatny a k tomu i příslušné sociální zařízení (stávající budova se zruší). Dal jsem si práci a spočítal jsem, kolik vlastně najedou v kilometrech za svými soupeři v letošním roce borci z Kozojídek. Tak vězte, že to je nějakých 1 310 kilometrů s tím, že nejbližším soupeřem Kozojídek v 1. A třídě bude sousední Hroznová Lhota (jedna cesta je 1,8 km), naopak nejdál to budou mít svěřenci kouče Richarda Hrotka do Troubska, když jedna cesta za tímto sokem představuje celkem 103 kilometry!

* Senzační obrat v předkole Okresního poháru se konal na Horňácku v Suchově, kde tamní fotbalisté vedli nad soupeřem z Vřesovic ještě v 61. minutě výrazně 7:2, ale nakonec zápas dospěl do penalt, ve kterých kralovali borci z Kyjovska! Ve 44. minutě vedl v pohodě domácí tým 4:1 a místní fandové už dopředu plánovali, jak bude asi vypadat derby v 1. kole, ve kterém by na Suchov čekal tým z Velké nad Veličkou. Nakonec ale z toho byl nečekaný výpadek Suchova, který jakoby se zalekl takové šance (myšleno postup do 1. kola Okresního poháru)! U domácích střelecky zazářil Milan Mikeska (4 branky!), u vítězů „úřadovali“ bratři Možíšovi – 32letý Lukáš dal tři branky, o dva roky mladší Zdeněk se trefil v jednom případě.

„Vedeme v zápase 4:1 a 7:2, a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo konat nějaké překvapení! V hlavě to měli kluci   nastavené asi tak, že už penalty zřejmě nebudou a tak ty se ani neřešily. Hosty hodně nakopli dva rychlé góly ze 2:7 na 4:7, na které potřebovali necelé dvě minuty! Přitom jsme byli po většinu hry lepším týmem, poločas jsme vyhráli 4:2, ale minimálně další tři tutovky jsme zazdili. Po brance na 7:6 nás Vřesovice již v podstatě do ničeho nepustili, penalty jsou loterie (za nás nebyli úspěšní David Sup a Adam Janás). Pro nás je to nakonec velké zklamání, takový zápas si tady u nás nevybavuji!,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ hrající místopředseda a sekretář Suchova JAKUB HORŇÁK.

PŘEDKOLO OKRESNÍHO POHÁRU

* FK SUCHOV – TJ SOKOL VŘESOVICE 7:7 (4:2), na PK 3:4, DO 1. KOLA POSTUPUJÍ VŘESOVICE!

Góly: 1., 24., 38. a 44. Milan Mikeska (25 let – ke 30. 3. 2018 přišel z Velké nad Veličkou), 46. a 54. Adam Janás, 51. Adam Míšek – 45., 62. a 82. Lukáš Možíš, 35. Kamil Merta, 61. Zdeněk Možíš, 67. Filip Konečný, 71. Petr Putna,

žlutá karta: David Balada (SU.),

řídil: Daniel Netopil,