NERVY NA PODLUŽÍ – DOMÁCÍ FOTBALISTÉ SI HODNĚ ZKOMPLIKOVALI SITUACI!

Úterý Červen 4, 2024
529
Snímek z okresní kopané na Hodonínsku. (Foto: Milan Dohnálek)

STARÝ PODDVOROV – Tým z Podluží šel do důležitého mače s představou, že alespoň jeden bod si do tabulky Okresní ligy připíše, ale zůstalo pouze u zbožného přání! Opět se ukázalo, že celek z Podluží takové „těžké“ duely jen stěží zvládá a tak hosté si nakonec domů odvezli o první červnové neděli hodně lacině tři mistrovské bodíky!

Tabulka nejvyšší Okresní kopané (nyní ještě Okresní přebor, ale od následující sezony to již bude nově 8. LIGA) se na konci hodně zamotala, takže o jistotě, kdo bude vlastnit Černého Petra, už ví v Zarazicích (beznadějně poslední celek) a dá se předpokládat, že podobný osud postihne i předposlední Petrov. Momentálně nelze dělat obšírnější závěry, protože se neví, které celky se do nového ročníku přihlásí a které třeba odmítnou účast ve vyšší soutěži. O víkendu si postupové oslavy užívali fotbalisté Bukovan u Kyjova, které před posledním kolem mají na druhé Dambořice již nepřekonatelný náskok 5 bodů a již teď už mohou střádat plány na letní přípravu a případně řešit posilování kádru pro účast ve vyšší soutěži, tedy pro 7. LIGU (dříve 1. B třída).

Hosté z Kněždubu se po první střele na branku protivníka ujali vedení po sedmi minutách Jakubem Nejedlíkem, ovšem po dvou minutách mohlo být ještě hůř, to když šanci Davida Grabce zlikvidoval skvělým zákrokem brankář Lubomír Polák. Domácí vývoj zápasu evidentně zaskočil a ve 23. minutě nebyl daleko od další branky hostující Radim Sasín, znovu ale kraloval gólman Polák.

Ve druhé půli se přece jenom domácí konečně fotbalově rozhoupali, když v 64. minutě po trestném kopu Tomáše Cupala se v dorážce prosadil střídající žolík Jiří Huňady – 1:1. Domácí se hnali za výhrou, vycítili, že soupeř je více jak hratelný, ale chyběla přesnější finálka! Hosté dostali v závěru šanci zahrávat trestný kop, který skvěle trefil Libor Grabec, jehož projektil se odrazil od levé tyče do čeřenu domácí svatyně – 1:2. To byl šok, ze kterého se již tým z Podluží nedokázal vzpamatovat a navíc o dvě minuty později ho definitivně poslal do kolen David Grabec – 1:3!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 26. KOLO

* TJ STARÝ PODDVOROV – TJ SOKOL KNĚŽDUB 1:3 (0:1)

Branky: 64. Jiří Huňady – 7. Jakub Nejedlík, 84. Libor Grabec, 86. David Grabec,

žluté karty: Jan Tisar, Vojtěch Málek – Ondřej Bíla,

řídili: Kamil Horňáček (Strážnice) – Petr Zálešák (HO) a laik Jaroslav Majzlík (Nový Poddvorov),

150 diváků.

Byl to pro nás veledůležitý zápas, který jsme chtěli moc vyhrát! První poločas byl na obě strany vyrovnaný, moc šancí nebylo, bylo to takové bezzubé. Hosté dali takový šťastný gól po úniku a my jsme o přestávce udělali hned tři změny (pozn. webu – odešli Jan Tisar, Martin Prát a Ondřej Vacenovský, které nahradili Jiří Huňady, Kryštof Škodák a Vojtěch Málek) a soupeře jsme začali drtit. Prvních 25 minut druhého poločasu se hrálo na polovině Kněždubu, dali jsme gól na 1:1, ale bohužel jsme udělali chybu při bránění a jejich kapitán ten trestný kop dobře trefil. Hnali jsme se za vyrovnáním, ovšem po další chybě jsme dostali třetí gól, což byla pro nás konečná. Doufám, že v sobotu doma vyhrajeme a užijeme si rozlúčku se sezonou,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kapitán domácího mužstva JOSEF GERTNER.

Jinak tabulka Okresní ligy má kolo před koncem následující pořadí od 12. místa směrem nahoru:

12. místo – Vlkoš, 26 bodů, skóre: 62:85,

11. místo – Dubňany B, 27 bodů, 62:63,

10. místo – Starý Poddvorov, 29 bodů, 36:65,

9. místo – Kněždub, 30 bodů, 34:48 a

8. místo – Násedlovice, 30 bodů, 58:58.

A kde se představí týmy z druhé poloviny tabulky v posledním kole?

VLKOŠ hraje již v pátek 7. června na hřišti Hroznové Lhoty B (výkop v 17 hodin),

DUBŇANY B hostí doma Radějov (SO, 8.6. od 15:30), STARÝ PODDVOROV přivítá ve svém Marakaná Násedlovice (SO,

8.6. s výkopem v 17 hodin) a KNĚŽDUB cestuje v SO, 8.6. do Vracova, kde se začíná v 17:30 hodin.