Sport

TURNAJ VETERÁNŮ V HOKEJBALU SE HRÁL V HODONÍNĚ!

Úterý Červen 4, 2024
580
Oslavy hokejbalu se v Hodoníně vydařily. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – V sobotu 1. června se na hokejbalovém hřišti „U Červených domků“ v Hodoníně uskutečnil hokejbalový turnaj veteránů na počest výročí 35 let od založení hokejbalu ve městě Hodonín, a to za podpory bývalých hráčů, Českomoravského hokejbalového svazu, Města Hodonín, firmy Alu Polášek a jiných podporovatelů.

Na nově zrekonstruované ploše hokejbalového hřiště se představilo osm družstev, které pořadatelé turnaje rozlosovali do dvou čtyřčlenných skupin.

Kromě pěti hodonínských družstev TJ AHC Morávia, ASP Staropramen, HBC Bažantnice, ASP Staropramen, TJ Gladiators a HBK Vlci se o vítězný pohár turnaje utkaly také Snippers Dolní Bojanovice, HBK Kyjov a THC Hustopeče. Vítězové skupin šly do finále a celky z druhých míst si zahrály o bronz.

Turnaj veteránů nakonec ovládl tým Gladiators, který ve finálovém prodloužení zdolal tým TJ AHC Morávia. Bronz bral Kyjov před celkem HBC Bažantnice.O postupu do finále rozhodoval hod kostkou mezi týmy Gladiators a HBK Kyjov.

TURNAJ V ČÍSLECH

FINÁLE:

AHC Morávia Hodonín – TJ Gladiators Hodonín 2:3 po prodloužení,

O 3. MÍSTO:

HBC Bažantnice Hodonín – HBK Kyjov 0:5.

POŘADÍ VE SKUPINĚ A

1. Morávia Hodonín (skóre: 8:1, 8 bodů), 2. HBC Bažantnice Hodonín (2:2, 5 bodů), 3. Snippers Dolní Bojanovice (4:5, 4 body) a 4. Staropramen Hodonín (2:7, 2 body).

POŘADÍ VE SKUPINĚ B

1. TJ Gladiators Hodonín (5:1, 7 bodů), 2. HBK Kyjov (7:1, 7 bodů), 3. Hustopeče (2:6, 3 body) a 4. Vlci Hodonín (1:7, 0 bodů).

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. TJ Gladiators Hodonín, 2. TJ AHC Morávia Hodonín, 3. HBK Kyjov, 4. HBC Bažantnice Hodonín, 5. Snippers Dolní Bojanovice, 6. THC Hustopeče, 7. ASP Staropramen Hodonín a 8. HBK Vlci Hodonín.

Nejlepší brankář: J. Grabovský (Gladiators),

nejlepší obránce: T. Zetocha (Morávia),

nejlepší střelec: J. Strýček (Kyjov),

nejlepší hráč: M. Čada (Kyjov) a

nejstarší hráč turnaje: M. Roznos (Bažantnice).

Nečekal jsem, že turnaj Veteránů v hokejbale bude mít takový velký ohlas u zúčastněných hráčů a též i diváků. Je neskutečné, kolik lidí dorazilo, moc jim za to děkuji“, s potěšením sdělil hlavní organizátor turnaje RADIM HLOUŠEK.

Vzpomněl taky na začátky hokejbalu v Hodoníně, u kterých byl od samého počátku. Hlavní podíl na zrodu hokejbalu měli především kluci z hodonínských sídlišť a to kromě Petra Zábranského také František Šašfata, Eda Kos, Ivan Fojtík, Jaroslav Kolísek, Rostislav Crlík a další nadšenci.

Vše začalo na asfaltovém plácku, kde se nadšenci hokejbalu scházeli a mezi sebou neorganizovaně hráli. První velké zkušenosti s tímto sportem pak získali až na hokejbalových turnajích v Českých Budějovicích, Brně či ve slovenské Skalici. Hokejbal skvělou partu nadšenců chytil a tak v roce 1989 vznikl první oficiální oddíl TJ AHC Morávia Hodonín, který se následně ve své početnosti rozštěpil na více hokejbalových mužstev v čele s ASP Staropramen Hodonín. Pro velký zájem tohoto sportu v Hodoníně tak vznikla Okresní hokejbalová liga, kde se stalo prvním vítězem této ligy tehdejší hokejbalové mužstvo JZD SSM Čejč. Velký podíl na početnou základnu v 90. letech měl zánik ledního hokeje v Hodoníně, po kterém zůstal v okresním městě na řece Moravě velký sportovní hlad, a tak přišla vhod alespoň náhrada hokejbalem.

(red.)

Štítky:

sport