Sport

STŘELECKÁ KANONÁDA FOTBALISTŮ ŠARDIC NA BŘECLAVSKU!

Středa Červen 5, 2024
469
Momentka z krajského fotbalu jihu Moravy. (Foto: Milan Dohnálek)

MORAVSKÁ NOVÁ VES – Jeden z lídrů krajské 1. B třídy, skupiny C, fotbalový klub FK Šardice, neměl větší problém, aby si připsal po v podstatě lehčím tréninku jasné vítězství na hřišti sestupující Moravské Nové Vsi.

Již samotný úvod mnohé napověděl – po patnácti minutách vedl velký favorit z Kyjovska 2:0, když oba góly zaznamenal rychlonohý útočník Stanislav Čížek. Do poločasu vedení Šardic ještě přikrášlil David Šimánek, který po přestávce přidal další dvě gólové trefy a mohl tak zkompletovat hattrick!

Domácí se po většině duelu jen bránili lavinovitým útokům svého soka a pokud bylo nejhůře, pomohli si faulem, jako třeba jejich hráč Petr Příkazský, který dostal ve 35. minutě kartu barvy červené. V následné přesilovce dali vítězové pět gólů a poslali tak svému současně největšímu konkurentovi v boji o prvenství z královského města Kyjova upozornění, že ještě tady jsme a nic jsme zatím nezabalili – Šardice mají na druhém místě před posledním zápasem v tomto soutěžním ročníku 66 bodů, Kyjov je první a získal bodů 67!

V posledním kole, hraném jako 14., nastoupí doma ŠARDICE v malém derby Kyjovska proti Svatobořicím-Mistříně a KYJOV taktéž doma přivítá tým ze Strážnice. Oba zápasy se hrají v SO, 8. června s výkopem v 17 hodin!

PIKOŠKA:

Vítězové dali sice celkem 7 branek, ale během celého zápasu se dostali do dalších 12 vyložených brankových příležitostí, takže konečné skóre mohlo být klidně dvojciferné!

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 26. KOLO

* FK MORAVSKÁ NOVÁ VES – FK ŠARDICE 0:7 (0:3)

Branky: 41., 61. a 81. David Šimánek, 10. a 15. Stanislav Čížek, 59. František Lamáček, 66. Martin Ivančic,

žluté karty: Jakub Tichý, Patrik Salčák (oba MNV),

ČK: 35. minuta Petr Příkazský (MNV) za zmaření zjevné brankové možnosti soupeřova družstva,

řídili: Marek Elis – Radek Strapina a Jiří Krchňák,

sledovalo 50 diváků.

SESTAVA ŠARDIC

Vítězslav Tóth – Jan Mokrý, Martin Vaverka, Petr Kyselka, Tomáš Novotný – František Lamáček, Adam Mokruša (49. Patrik Bohun), Martin Ivančic, Adam Cupal (58. Ondřej Novotný) – Stanislav Čížek (60. Michal Gebhart), David Šimánek.

Od úvodních minut jsme šli suverénně za vítězstvím. Dali jsme rychlé dva góly, do poločasu pak přidali ještě jednu branku. Za již rozhodnutého stavu jsme do druhé půle poslali na hřiště další tři hráče, ať si zahraje i lavička. Samozřejmě, že jsem chtěl dát hattrick, nakonec to ale vyšlo kolegovi z útoku Davidovi Šimánkovi. Výhra byla naprosto zasloužená, my budeme bojovat až do konce a stále věříme, že do 1. A třídy nakonec postoupíme,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ útočník Šardic STANISLAV ČÍŽEK.

(red.)

Štítky:

sport