NAFTAŘI Z HODONÍNA BEROU TŘI BODY ZA TREFU OBRÁNCE DRESSLERA, BZENECKÝ SLOVAN JE V LAUFU A PRVNÍ PORÁŽKU SI NA SVÉ KONTO PŘIPSALI BORCI Z TVRDONIC!

Středa Říjen 4, 2023
728
Fotbalisté Hodonína (pruhované dresy) po výhře 1:0 doma nad Zlínem B jsou nyní ve třetiligové tabulce na 10. místě. (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Hodonín doma pokořil „B“ tým Zlína a nyní mu v tabulce třetí ligy patří desátá příčka. Ve velmi dobré formě hraje divizní Bzenec, který poskočil již na čtvrté místo se ziskem 17 bodů, přičemž Okurkáři ztrácí na vedoucí Strání nyní sedm bodíků. V nejnižší krajské 1. B třídě upoutala první bodová ztráta Tvrdonic, takže současné tabulce této skupiny vévodí trojice s 21 body: Šardice, Tvrdonice a Kyjov!

VÝSLEDKY:

MSFL – 9. KOLO

* FK HODONÍN – FC ZLÍN B 1:0 (1:0)

Jediný gól dal v 15. minutě po rohu z levé strany malého vápna přesnou ranou obránce Patrik Dressler. ŽK: 2:2, řídili Marek Švehla – Ondřej Terber a Jan Nápravník před 195 diváky. V dalším kole se Hodonín představí na hřišti čtvrtého týmu ve Hlučíně již v PÁTEK, 6. října. Výkop tohoto duelu je v 18 hodin.

DIVIZE E – 9. KOLO

* SK BAŤOV 1930 – TJ SLOVAN BZENEC 0:1 (0:1)

Hosté vezou tři body, o které se zasloužil přesnou trefou útočník Dominik Kaňa, který ve 29. minutě pokořil domácího gólmana Filipa Medka – 0:1. ŽK: 2:3, 150 fanoušků. Bzenec má formu, bodoval ve čtvrtém duelu v řadě, přičemž se mu daří především doma, kde ve čtyřech zápasech vždy naplno bodoval při vysoce aktivním skóre 16:1 – jedinou branku dostal od Skaštic při výhře 6:1!

V desátém kole hraje Bzenec doma v SOBOTU, 7. října, proti druhému celku z Kozlovic. Začátek zápasu je v 15 hodin.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 9. KOLO

* FK MUTĚNICE – SK KRUMVÍŘ 1:1 (0:1)

Druhý celek tabulky, tým z Břeclavska, na Hodonínsku nečekaně narazil. Přitom jasným favoritem tohoto klání byli hosté, ale dali jen jednu branku (ve 31. minutě se prosadil Tomáš Ondroušek), což na výhru nestačilo. Vinaři dřeli a pět minut před koncem jim nakonec vybojoval konečnou plichtu Marek Mokruša. ŽK: 3:3, 200 diváků. Teď jsou Mutěnice na 14. pozici (7 bodů) a v NEDĚLI 8. října je čeká doma Sparta, ale ta brněnská. Výkop je v 15:30 hodin.

* FC SVRATKA BRNO – FK BANÍK RATÍŠKOVICE 1:3 (1:2)

Další bodový zisk Baníkovců! Branky: 29. Tadeáš Cebák – 23. Tomáš Petrucha, 45. Sebastian Toman, 52. David Sukup, ŽK: 1:1, 150 příznivců. V 10. kole hrají Ratíškovice doma v SOBOTU, 7. října, když od 15:30 hodin hostí první Kuřim.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 9. KOLO

V této skupině se hodně zamotalo čelo tabulky, kde si o primát říkají hned tři týmy (Troubsko, Kozojídky a Rohatec), nesmí se ale podcenit ani družstva ze 4. místa (Vnorovy) a pátá Hroznová Lhota.

* FK BANÍK DUBŇANY – FK VALTICE 12:1 (5:1)

Hokejový výsledek spatřil světlo světa v bývalém hornickém městě na Hodonínsku. Domácí Baníkovci vedli ve 34. minutě již 4:0 a bylo zalíčeno! Góly vítězů: Adam Šťastný 4 (jeden z PK), Jiří Jüstel 4, Daniel Juřica 2, po jedné Petr Šturma z penalty a Dušan Sviták, 215 diváků.

* TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA – 1FK DRUŽSTEVNÍK NIKOLČICE 1:2 (1:1)

Velké zklamání na Veselsku. TRAUBEN sice vedl od 14. minuty po trefě Patrika Škopíka, pak ale ostrými pálili jen hosté. Domácí gólman Martin Dvořák musel dvakrát kapitulovat a tři body se stěhují na Břeclavsko. ČK: 63. minuta Aleš Radmil – 70. Dominik Všianský (oba po druhé ŽK), 232 diváků.

* TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ VIKTORIA ŽELEŠICE 1:0 (0:0)

O výsledku rozhodla penalta z 89. minuty, kterou chladnokrevně proměnil domácí Filip Vanda. Šestou výhru Rohatce v tomto soutěžním ročníku vidělo 269 fanoušků.

* FC VESELÍ nad MORAVOU – FK RENOCAR PODOLÍ 5:5 (4:4)

Po Dubňanech další gólová přestřelka tohoto kola. Skórovali: 21. a 38. David Doležel, 45. a 68. (PK) Matěj Břečka, 42. vlastní (Oskar Nechvátal) – 10. a 46. Ilia Burdov, 12. vlastní (Erik Nekarda), 36. Tomáš Kunc, 39. Tomáš Veselovský, ŽK: 1:4, 251 diváků.

* SK ŠLAPANICE – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 1:1 (0:1)

Zbytečná bodová ztráta celku z Veselska. Za domácí srovnával po hodině hry Patrik Piák, hosty přivedl do vedení po třetině hry Adam Pollák i za pomoci teče jednoho z bránících hřáčů Šlapanic. ŽK: 4:0, na 80 diváků – z toho dobrá polovina byla z Kozojídek.

* TJ SOKOL TROUBSKO – FK AGRO VNOROVY 4:1 (2:1)

Vnorovský AJAX ve Státní svátek na Brněnsku zklamal! Hosté z Veselska dali jedinou branku, a to ve 25. minutě, kdy na 1:1 srovnával Michal Kočiš. ŽK: 4:3, 172 diváků.

* MFK VYŠKOV B – TJ SLAVOJ PAVLOVICE 3:0 (1:0)

Zápas vidělo 120 fanoušků, ŽK: 3:3.

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 9. KOLO

V minulé sezoně se Moravská Nová Ves zachránila za minutu dvanáct, ale ani úvod nového ročníku se týmu z Břeclavska zrovna nevyvedl podle představ hráčů, funkcionářů a fanoušků. Mužstvo je na posledním fleku za jedinou výhru a při hodně nepovedeném skóre 9:22! Překvapila první porážka Tvrdonic, které padly v neděli 1. října na hřišti „B“ týmu Ratíškovic.

* TJ KOVO ŽDÁNICE – FK MORAVSKÁ NOVÁ VES 4:2 (3:2)

110 diváků sledovalo čtvrtou výhru domácích, o kterou se gólově zasloužili Tomáš Zbytek, Patrik Almáš, Lukáš Marčík a David Horňák, ŽK: 1:2.

* FK BLATNICE pod SVATÝM ANTONÍNKEM – TJ JISKRA STRÁŽNICE 4:1 (2:1)

Malé derby na Veselsku, ve kterém se nakonec z výhry radoval nováček soutěže! Branky: Tomáš Straka, Jan Tománek, Ondřej Rybnikář, Šimon Cícha – Jakub Jamný z pokutového kopu, ŽK: 2:2, 120 diváků.

* SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – SK UHŘICE 1:3 (0:3)

Branky: 49. Luděk Baťa (v 77. minutě dostal po druhé žluté kartě ČERVENÝ kartonek) – 11. (PK) a 42. Jan Rotrekl, 40. Daniel Hroudný, ŽK: 5:2, 200 diváků.

* FK BANÍK RATÍŠKOVICE B – TJ SOKOL TVRDONICE 4:1 (2:0)

Rezerva Baníku se v souboji s lídrem skupiny vytáhla a po jasném výsledku bere tři mistrovské body. Zápas neunesli dva hostující hráči, kteří dostali v 84. minutě ČK – Jan David a Josef Hanzel. Branky: Jakub Bábíček 3, Lukáš Chytka 1 – Adam Pecha 1, ŽK: 2:0, 75 diváků.

* TJ SOKOL KOSTICE – FK MILOTICE 0:4 (0:2)

Po bídném začátku nabírají dech borci z Milotic, kteří po vysokém vítězství v Kosticích již poskočili na čtvrtou tabulkovou pozici! Tři branky dal Robin Habáň (jednu z penalty), gól si do střelecké tabulky mohl poznačit i Michal Macháček, ŽK: 4:4, 145 diváků.

* FK ŠARDICE – TJ SOKOL VELKÉ NĚMČICE 7:0 (3:0)

Domácí jsou týmem s nejlepším útokem (zatím dali 29 branek), což potvrdili i odpoledne o poslední zářijové sobotě v domácím prostředí. Sedmý vítězný zářez Baníkovců vidělo 200 fanoušků, o jejich branky se rozdělili: 30. a 54. Tomáš Novotný, 41. a 63. David Šimánek, 26. Stanislav Čížek, 56. z PK Patrik Šenfelder a 86. Martin Ivančic. ŽK: 2:2.

* TJ VELKÉ BÍLOVICE – FC KYJOV 1919 1:2 (0:2)

I v největší vinařské obci Česka (1056 vinařů zde obdělává na 750 hektarů půdy!) se hráčům ze druhého největšího města Hodonínska zadařilo, takže rázem pasujeme Kyjov jako ČERNÉHO KONĚ nejnižší krajské soutěže tohoto ročníku na možný postup do 1. A třídy! Góly: 75. David Dvořáček – 10. Karel Tomek, 30. Tomáš Riedl, ŽK: 3:2, 70 diváků.