ROHATECKÝ SLAVOJ SI NAKONEC PŘIPSAL DOMA TŘI BODY, TY SE ALE RODILY JEN ZTĚŽKA!

Úterý Říjen 3, 2023
714
Momentka z krajské 1. A třídy, skupina B, nedělní souboj Dubňan a Valtic (12:1). (Foto: Milan Dohnálek)

ROHATEC – Slavoj byl v roli velkého favorita, ale nejtěsnější výhru potvrdil až v samém závěru! To hostující obránce Miroslav Kotouč se trochu pozapomněl, že nehraje házenou, ale fotbal, aby po jeho hraní rukou v malém vápně se po právu pískala jedenáctka. K její exekuci se postavil určený hráč domácích, Filip Vanda, aby gólmana Matěje Severu skvěle vyškolil – míč poslal po jeho právé ruce prudce po zemi, naopak gólman poražených se poroučel na opačnou stranu. Přesně tak by se měly kopat penalty, vždyť je to náramně jednoduché!

První půle byla vyrovnaná, hrál se jakoby vyčkávací fotbal, který lépe vyhovoval defenzivně laděným hostům. Oba týmy se za prvních 45 minut krajské bitvy ani jednou netrefily mezi tři tyče, takže pro přítomné fanoušky to byla tak trochu NUDA.

Po přestávce se dopředu vysunul nový muž v dresu domácích, Tomáš Čada, a hned se v krátkém sledu dostal do dvou zajímavých příležitostí. V 53. minutě měl na kopačce gól, ale před hostujícím brankářem ve finále neuspěl, o dvě minuty později pak byl v šanci, ale balon poslal ukvapeně vysoko nad soupeřovu branku.

Dietní duel na góly tak rozhodla až 89. minuta, ve které se bezpečně z penalty trefil Vanda – 1:0. Výhra Slavoje je zasloužená, hosté můžou mít pocit zmaru, ale fotbal se stále hraje časově na 2 x 45 minut, a protože Želešice už hrály v závěru pod tlakem, přišla výše zmiňovaná situace v jejich pokutovém území, která vše nakonec rozhodla.

POZVÁNKA:

Již v NE, 8. října, bude k vidění na hřišti v ROHATCI mega-šlágr desátého kola krajské 1. A třídy: SLAVOJ hostí jednoho z lídrů skupiny, nováčka SK BRITTERM KOZOJÍDKY. Třaskavý duel má výkop v 15:30 hodin!

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 9. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ VIKTORIA ŽELEŠICE 1:0 (0:0)

Gól: z penalty v 89. minutě Filip Vanda,

žluté karty: Samuel Netopil, Tomáš Čada – Radim Kučera, Miroslav Kotouč,

řídili: David Pátek – Přemysl Kulíšek a Jan Smutný,

269 diváků.

OHLASY PO ZÁPASE

„Chyběla nám lehkost a větší klid při chystání útočných situací. Ve druhé půli jsme se zlepšili, stále jsme ale pokračovali v bušení na zavřené vrata želešické obrany, ale nakonec nám soupeř daroval pokutový kop za hraní rukou. Při penaltě jsem počkal na pohyb brankáře a tak jsem věděl, že balon musím dát po pravé ruce gólmana. Ze zápasu máme dva zraněné hráče (Petr Dohnálek a Lucian Florin Tomele), tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Na Kozojídky se moc těšíme, chceme si to s nimi rozdat na férovku a věřím, že v domácím prostředí před svými fanoušky dosáhneme nakonec na tři body,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ střelec jediné branky zápasu FILIP VANDA.

„Je to škoda! Dnes jsme byli k bodu hodně blízko, ale nakonec o osudu zápasu rozhodla penalta, která bohužel byla,“ řekl po těsné porážce zklamaný brankář číslo 2 ze Želešic, MICHAL KOVAŘÍK.