NEČEKANÝ PROPADÁK HODONÍNA NA VLASTNÍM KLUZIŠTI!

Čtvrtek Říjen 5, 2023
570
Snímek z předchozího domácího duelu Drtičů proti Novému Jičínu (3:2). (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Hodonínští hokejisté ve druhém domácím vystoupení v této sezoně totálně zklamali své příznivce, když uprostřed tohoto týdne nestačili na nováčka z brněnské Techniky. Ten přijel do okresního města na řece Moravě v roli otloukánka, ale po brejcích dokázal čtyřikrát brankově udeřit, takže ze tří druholigových bodů se překvapivě nakonec radoval tým z krajského města.

Domácí sice začali ve velkém stylu, ale vše bylo až příliš platonické. Před gólmanem Jakubem Nešpůrkem postupně neuspěli Erik Hložánek, Jakub Němec, Vojtěch Dobiáš ani zkušený Martin Vyrůbalík, takže zákonitě přišel trest na druhé straně hodonínské hokejové arény. Tomáš Račický se dostal do brejku, aby poslal černé sportovní nářadí do domácí svatyně – 0:1. Za šoku se Drtiči dostávali jen těžko, a když navíc ve druhé části dvakrát inkasovali, několik fanoušků Hodonína po čtyřiceti minutách raději opustilo stadion, neboť správně očekávali, že dnes to na body nebude!

Po čtvrté brance vysokoškoláků odjel z domácí branky Dominik Piták (v čase 41:58 minut), aby jeho místo zaujal kolega z lavičky Ondřej Dolíška. Skóre se ve zbytku zápasu již nezměnilo, hrál se jen nezáživný mač s množstvím osobních soubojů a faulů, takže za třetí třetinu si sedlo na lavici hanby hned osm hokejistů, přičemž za první dvě třetiny to bylo celkem pět!

V pátém kole hraje HODONÍN na ledě Kopřivnice. Hraje se v SO, 7. října, první buly bude vhozeno v 17 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 4. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – TECHNIKA HOCKEY BRNO 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Tomáš Račický (Vyroubal, Lašák), 29. Erik Pospíšil (Kaukič, Benýšek), 38. Pavel Tomaník (Pospíšil), 42. Pavel Tomaník (Bartes),

vyloučení: 6:6, navíc v 53. minutě domácí Vojtěch Dobiáš za napadení 5+OK,

využití a v oslabení: 0:0,

střely na branku: 30:19,

rozhodovali: František Held – Marek Tichý a Dominik Viskot,

769 fanoušků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Věděli jsme, že sem přijede Technika bránit. Tlačili jsme se do brány, měli jsme plno střel, byly tam tyčky i břevna! Po třech brejcích jsme dostali tři branky, a to je to, co mě mrzí, protože jsme se na to připravovali a stejně se nám to stalo. Přijde my, že pořád chceme dávat pěkné góly, ale ty zápasy nerozhodují. Musíme víc střílet, víc zakončovat, protože i ten „škaredý“ gól platí, bohužel nám to zatím nejde. Dáváme hrozně málo branek,“ řekl webu klubu SHKM Baník Hodonín zklamaný domácí lodivod ALEŠ BACHÁNEK.

„Po domácím utkání s Havířovem, kdy jsme dostali jedenáct branek, jsme sem jeli s tím, že to dobře zavřeme dozadu. Chtěli jsme hrát každé střídání na nulu, abychom nepouštěli soupeře do šancí. Ty šance tam tedy byly, ale náš brankář odchytal super zápas a myslím si, že i kdyby se dnes hrálo do půlnoci, tak mu domácí góla nedali. Domácí ty šance měli, zvonily tam tyčky a břevna, ale na naši stranu se přiklonilo štěstí a my jsme tady ty tři body dnes vydřeli,“ hlásil spokojený kouč Techniky Brno JIŘÍ RECH.