Zprávy

DRUHÁ PORÁŽKA BANÍKOVCŮ V ŘADĚ!

Středa Listopad 2, 2022
389
Momentka ze druholigového boje Hodonína s Havířovem (2:5). (Foto: web SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Hodonínský Baník po předchozí porážce doma s lídrem ze Znojma padl i v dalším domácím souboji, když body odevzdal ex-ligovému Havířovu. Domácí opět začali nekoncentrovaně a soupeři nabídli po první třetině více jak laciné dvoubrankové vedení. To ve 26. minutě navýšil hostující Kunc, když navíc jeho střelecký pokus nešťastně tečoval domácí Aleš Dufek. Domácí lavička po třetí brance v síti Baníku sáhla k výměně gólmanů, když ledovou plochu opustil Ondřej Dolíška, aby jeho místo zaujal Jakub Zollpriester. Toho ještě pokořil přesně v polovině třetí části Spratek, aby pátou branku dali vítězové sedm sekund před sirénou při hře Hodonína bez brankáře.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 11. KOLO

SHKM BANÍK HODONÍN – AZ HAVÍŘOV 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Vojtěch Krejčiřík (Popelka), 57. Michal Romančík (Dufek, Matěj Charvát) – 8. Matouš Čmiel (Apolenář), 15. Jakub Apolenář (Antoníček, Čmiel), 26. Marcel Kunc (Mrva, Čmiel), 50. Daniel Spratek (Pawliczek, Mrva), 60. Jakub Apolenář (Pawliczek, Spratek),

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Zase jsme pustili soupeře do vedení, když jsme si nechali dát dvě laciné branky. Na hru Havířova jsme se připravovali a přesto ten nás potrestal po věcech, o kterých jsme mluvili. Naše produktivita směrem dopředu není dobrá, spoustu akcí jsme překombinovali, místo aby tam šla střela a dorážka. Chybí nám agresivita před brankou a nedáváme „špinavé“ góly z dorážek, a to nás pak stojí zápasy a neděláme body,“ řekl pro web Havířova kouč Hodonína RADKO KŘIVINKA.

„Věděli jsme, že domácí hrají dobře v útočném pásmu, a na to jsme se připravovali. Chtěli jsme z toho těžit a chodit do rychlých brejků, což se nám celkem dařilo a dali jsme z toho i gól. Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, protože Hodonín kvalitu má, i když se pohybuje ve spodní polovině tabulky. Domácí bodovali ve třech z posledních čtyř zápasů, takže jsme věděli, že to tady bude těžké i proto, že jsou zde výborní fanoušci. Hráli jsme dobře v obranném pásmu a hlavně v první třetině jsme soupeře při hře pět na pět nepouštěli do šancí. Bohužel jsme hráli třikrát v oslabení, čímž jsme soupeře dostali trošku na koně, neboť Hodonín má přesilovky dobré. Tady chci vyzvednout výkon týmu, protože jsme v oslabení neinkasovali. Ve druhé části jsme trošku polevili, ale naštěstí nás podržel brankář Štipčák. Ve třetí třetině dal Hodonín do toho všechno a hodně nás tlačil, my jsme se ale vrátili ke svépoctivé hře a dali jsme branku z brejku. Jsme rádi, že jsme navázali na předchozí vítězství a vezeme si odsud hodně důležité tři body,“ řekl lodivod Havířova JIŘÍ RASZKA.

POZVÁNKY:

SHKM BANÍK HODONÍN hraje v rámci 12. kola ve středu 2. 11. na ledě ve Žďáru nad Sázavou (18), DOMA se pak BANÍK představí svým fanouškům ve STŘEDU, 9. 11., kdy od 18 HODIN hostí Havlíčkův Brod!