Zprávy

NESKUTEČNÝ DEN DOMÁCÍHO KANONÝRA ONDŘEJE BŘEZINY, KTERÝ ČTYŘMI GÓLY ROZCUPOVAL VNOROVSKÝ AJAX!

Středa Listopad 2, 2022
575
Jeden ze čtyř gólů z kopačky domácího snajpra Ondřeje Březiny (bílý dres s pruhem). Z televizního utkání Hroznová Lhota – Vnorovy (5:1). (Foto: Jaroslav Kicl)

HROZNOVÁ LHOTA – Byl to fakt VELKÝ SVÁTEK AMATÉRSKÉHO FOTBALU u nás! Smekám před fanoušky kopané, kteří právě v anketě „Můj fotbal živě“ tento duel 1. A třídy, skupiny B, v rámci jihu Moravy pro přímý přenos ČT vybrali, takže ti co se z jakéhokoliv důvodů na hřiště v Hroznové Lhotě „Na Zelničkách“ nedostali, vše si mohli vychutnat doma u obrazovek díky naší veřejnoprávní televizi, která za kvalitní přenos z Veselska dostává ode mne JASNÝ PALEC NAHORU!

Byl to v podstatě souboj o první příčku podzimu, i když je před námi ještě jedno kolo. Tento mač začal lépe vnorovský AJAX, když v 9. minutě se trefil do černého právě hráč číslo 9, kapitán Josef Bittner, a gejzír radosti v hostujícím táboře mohl jít ven – 0:1. Hosté měli ještě jednu zajímavou šanci, ale brankáře Martina Dvořáka již nepokořili, takže slovo dostal domácí TRAUBEN. Ten ve vynikající divácké atmosféře (oficiálně se uvádělo 1 160 diváků, ale protože ženy a mládež do 15 let mají vstup zdarma, tak si troufnu říct, že utkání sledovalo minimálně 1 600 diváků!) zápas neskutečně během jediné minuty otočil.

Mužem nedělního odpoledne se toužil zřejmě stát a chtěl být útočník ONDŘEJ BŘEZINA, přání se mu nakonec vyplnilo, neboť to bylo jednoznačně jeho velmi vydařené představení, kde na otevřené scéně se mu tleskalo hned čtyřikrát, a to naprosto zaslouženě! Přesně tolik branek totiž v zápase dal, gólman Vnorov Michal Motyčka byl z něj asi na prášky a myslím si, že tak brzy nešel v neděli na kutě – byl to i pro něj, stejně jako pro celý tým Vnorov až moc silný záhul a na tento televizní zápas, kdy se mohli ukázat nejen v Česku, ale třeba i u našich východních sousedů, se tak brzy v obou táborech nezapomene!

1. A TŘÍDA – SKUPINA B, 13. KOLO

TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA (TRAUBEN) – SK AGRO VNOROVY (AJAX) 5:1 (3:1)

Branky: 31., 38., 50. a 57. Ondřej Březina, 30. Zbyněk Smetka – 9. Josef Bittner,

žluté karty: Patrik Škopík, Martin Chrenčík, Patrik Matyáš – 0,

rozhodovali: Karel Kříž – David Šidlo a Jakub Wencl,

delegát: Ladislav Kundelius,

diváci: cca 1 600!

O víkendu se dohrává polovina soutěže prvním kolem.

V něm si to v SO, 5. 11. od 10:30 hodin rozdají doma Pohořelice (v tabulce na druhé pozici – 28 bodů) a Hroznová Lhota (první flek a 31 bodů), třetí Vnorovy (27 bodů) čeká doma v SO, 5. 11. od 14 hodin Rajhrad!

ŘEKLI PO SKVĚLÉM FOTBALOVÉM PŘEDSTAVENÍ:

„Prvních dvacet minut nebylo dobrých, ale pak už jsme měli zápas pod kontrolou a nakonec z toho je jasná výhra. Kluci fakt odvedli dobrý výkon, na konci to ale často zbytečně překombinovávali. V historii zdejšího fotbalu, který si za rok připomene 80 let od oficiálního založení, něco podobného tady nikdy nebylo a tak si myslím, že pro všechny co v Hroznovce do fotbalu dělají (ať už funkcionáři, trenéři nebo hráči) je to největší odměna a zároveň i dík za vše, co pro fotbal v obci dělají. Teď v sobotu před obědem nás čeká velmi těžké utkání v Pohořelicích, já doufám, že ho dobře odehrajeme, no a na jaře příštího roku se uvidí, jak dál,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Hroznové Lhoty JAROSLAV BÍLA.

„Naším přáním bylo, aby byl zápas zajímavý až do poslední minuty, ať je výsledek 4:2 nebo 5:3. Byl to hlavně velký psychický boj, díky gólu na 1:0 jsme byli nahoře, ale hodně s námi zamávaly dva rychlé góly soupeře. Toto by určitě poznačilo každý tým na této úrovni, navíc jsme ještě v závěru prvního poločasu inkasovali třetí branku a od 60. minuty bylo v podstatě rozhodnuto. Celkově ale jedním slovem prostě bomba, to byl skutečně svátek fotbalu, a tak by to mělo vypadat každý jeden týden,“ je přesvědčený trenér Vnorov JAN ONDRA.

„To je prostě neuvěřitelný zážitek! Ta výhra to ještě okořenila, dnes poteče víno proudem. Já si nemyslím, že to byl můj zápas, lví podíl na gólech mají spoluhráči Zbyněk Smetka a Petr Lipčík, které chválím spolu s naší obranou. Byl to nevšední zážitek pro každého fotbalistu, ale i fanouška, který byl tady přítomen. Další velký krok nás čeká již tuto sobotu dopoledne v Pohořelicích, které se dostaly v tabulce na druhé místo hned za námi,“ řekl šťastný střelec čtyř branek, domácí útočník ONDŘEJ BŘEZINA.