Zprávy

Zpěváček Slovácka poprvé „přeletí“ na fejsbuk

Pondělí Listopad 23, 2020
784

BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM – Již tuto sobotu se měla pod vyhlášeným poutním místem v místním kulturním domě konat oblíbená oblastní pěvecká soutěž dětí v lidové písni s názvem Zpěváček Slovácka 2020 v kategorii do 10 let. Několik měsíců řádění pandemie však daly dětem a pořadatelům z Obce Blatnice a Agentuře AV stopku. Náhradní termín se na stejném místě uskuteční naživo v příštím roce.

„I když to vypadalo po první koronavirové vlně nadějně, že budou před diváky děti zpívat, nestalo se tak. Na Slovácku neproběhly ani všechny postupová regionální kola, spíš čtvrtina. Aby se letošní ročník přece jen uskutečnil, přišli jsme s určitým nápadem soutěže na sociální síti, na fejsbuku,“ říká její zakladatel a hlavní organizátor minulých ročníků ANTONÍN VRBA.

Vedle plánované kategorie do 10 let otvírají tímto opět dvířka starším pěveckým talentům v kategorii od 10 do 15 let, kde v každé obdrží věcné ceny tři nejlepší soutěžící. Ty vyberou vedle odborné poroty i samotní fejsbukoví příznivci.

„Podstatnou a výraznou změnou je v podmínkách propozic, že se mohou účastnit tohoto premiérového klání všechny děti. Nemusely být ani v jinak povinných regionálních kolech, kde jsou vybírány k postupu,“ zve Vrba zpívající mládež k zapojení do soutěže. 

Dále se v propozicích píše, že účastník zašle na stránku Zpěváčka Slovácka videonahrávku dlouhou maximálně do 2 minut (s různým výběrem, à capella, s muzikou či jednotlivým hudebním nástrojem). Písnička musí být vybraná výhradně k regionu, ke kterému se soutěžící hlásí. Pravidla k hodnocení: intonace, rytmus, frázování, dynamika, výběr tóniny, práce s hlasovým rozsahem, regionální a stylová čistota výkonu a správná výslovnost příslušného nářečí.

FB Zpěváček Slovácka 2020 již má na jeho stránkách první videonahrávky zpěváčků, další zájemci mohou zasílat svoje vystoupení do 13. prosince, tedy termínu ukončení soutěže. Slavnostní vyhlášení proběhne na Štědrý den 24. prosince a to ohlášením opět na FB stránkách Zpěváčka Slovácka.             

(red)