ZASLOUŽENÁ VÝHRA SLOVÁCKA V HODNĚ NEFOTBALOVÉM POČASÍ!

Pondělí Leden 30, 2023
726
Momentka z ligového fotbalu mezi Slováckem (bílé dresy) a Českými Budějovicemi. (Foto: Jan Zahnaš)

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Když jsem o letošní čtvrté lednové sobotě potkal odpoledne kamaráda, tak se mě zeptal, zda jedu na lyže. Byl jsem sice na současné počasí celkem dobře oblečený a tak jsem jen odpověděl: „Ne, jdu na ligový fotbal do Uherského Hradiště!“ Divil se, stejně asi jako většina českých fotbalových příznivců, že na konci ledna se chodí v Česku na ligový fotbal, ale bohužel, je to tvrdá realita!

Nepříjemný větřík a počasí kolem nuly určitě nevybízelo k návštěvě ligového fotbalu, který v prvním poločase moc kvality nepobral. Snad největší šanci za prvních 45 minut si vytvořili Jihočeši po zaváhání domácího gólmana Filipa Nguyena (je o něj velký zájem ve Vietnamu) ze 13. minuty, který odkopem trefil přímo hostujícího Jakuba Horu, jehož střelecký pokus do opuštěné branky zpacifikoval v hodině dvanácté zkušený stoper Michal Kadlec, který kulatý nesmysl vykopl z brankové čáry do bezpečí!

Kouči Slovácka, Martinu Svědíkovi (mimochodem v minulých dnech prodloužil v klubu smlouvu do konce června 2025), se ve druhé půli podařila střídání, když v 62. minutě vyslal do boje Daniela Holzera (místo Patrika Brandnera) a posilu z pražské Dukly, Seung-Bin Kima (střídal Michala Kohúta), který pochází z Jižní Koreje. A právě Holzer se zapsal jako jediný hráč tohoto duelu do listiny střelců, když si šikovně zaběhl za váhající hostující obranu po centru zprava, aby pak přesnou ranou k levé tyči pokořil bezmocného gólmana Martina Janáčka – 1:0. Ve třetí minutě nastavení mohl skórovat novic v dresu Slovácka, Seung-Bin Kim, ale po dravém průniku skončil jeho technický obstřel jen na levé tyči jihočeské svatyně.

Ve druhé půli se výrazně zlepšil herní projev Jihomoravanů, kteří si nakonec zaslouženě zaknihovali sedmou výhru v této sezoně a nyní jim patří v tabulce FORTUNA:LIGY sedmá příčka.

FORTUNA:LIGA – 17. KOLO

1. FC SLOVÁCKO – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:0 (0:0)

Gól: 70. Daniel Holzer,

žluté karty: Filip Vecheta, Michal Kadlec – Jakub Hora, Martin Králik, David Broukal,

řídili: Jan Všetečka – Jakub Hrabovský a Jiří Pečenka, čtvrtým arbitrem byl Daniel Vokoun,

sledovalo 2 714 diváků (z toho bylo pět fanoušků Jihočechů).

V dalším kole nastoupí SLOVÁCKO znovu na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, a to v sobotu 4. února 2023, kdy od 15 hodin se střetnou v moravském derby s Hanáky ze Sigmy Olomouc.