Zprávy

JAK SE DÁ ZTRATIT VÝBORNĚ ROZEHRANÝ ZÁPAS UKÁZALI FUTSALISTÉ Z TÝMU FC TANGO HODONÍN!

Pondělí Leden 30, 2023
639
Snímek z utkání 2. ligy futsalu v hale TEZA Hodonín. (Ilustrační foto: zdroj FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Ve 2. lize futsalu začala o minulém víkendu NADSTAVBOVÁ ČÁST, tedy souboje čtyř nejlepších celků po základní části, kam se dostali borci z klubu Žabinští Vlci (ŽV) Brno (loni ještě účastník nejvyšší futsalové soutěže v Česku), Baník Ostrava, FC TANGO HODONÍN a Helas Brno B. Bude se hrát systémem každý s každým vždy dva zápasy (doma, venku), což znamená, že ve hře je celkem 18 bodů pro každý celek. Body ze základní části se započítávají, a tabulka po 15. kole (1. kole nadstavby) má tuto podobu:

1. ŽV Brno – 38 bodů,

2. Baník Ostrava – skóre 85:63, 27 bodů,

3. FC TANGO HO – skóre 76:65, 27 bodů,

4. Helas Brno B – 20 bodů.

Samotný zápas začal ve Sportovním centru v Ostravě-Dubině velmi dobře pro hosty, kteří vedli 2:0, 3:2 a 4:3, přesto nakonec odešli z tohoto klání jako poražení! Ukázalo se, jak moc chyběli TANGU hráči ze základu, a to Roman Sopůšek, Tomáš Ťok, David Šebesta, Petr Bohun a Filip Vanda.

Mužstvo z Hodonína se ale opět nevyvarovalo zbytečných hrudek v rozehrávce, které soupeř z krajského města severní Moravy tvrdě trestal. Navíc přečíslení dva na gólmana či dva nebo tři na jednoho bránícího futsalistu z pohledu hráčů TANGA se prostě musí dávat, jinak nelze brát ze zápasu důležité body, a to bohužel znovu platilo i na ostravské palubovce.

2. LIGA – NADSTAVBA, 1. KOLO (jinak celkově 15. kolo)

FC BANÍK OSTRAVA – FC TANGO HODONÍN 8:5 (3:3)

Branky: Martin Repa 3, Tobiáš Nieslanik 2, Denis Nieslanik 2, Filip Murín – Roman Weigl 2, Vojtěch Čech, František Lamáček, Tomáš Varmuža,

žlutá karta: Denis Nieslanik (OST.),

rozhodovali: Jan Zapletal a Jan Koláček,

delegátem byl Oldřich Závojský,

sledovalo 90 diváků.

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:

Milan Nedvědík (Matěj Kůřil) – Nikola Absolon, Radim Kleiber, Vojtěch Čech, Tomáš Varmuža, Roman Weigl, David Beneš, František Lamáček, Tomáš Buršík.

„Situace je taková, že jsme v klidu. Hrajeme tak, abychom si to na palubovce vždy užili. Favorit naší skupiny je jasný (Žabinští Vlci Brno), netají se návratem do 1. ligy, ale je docela možné, že se bude postupovat do ligy i ze druhého místa! Vedli jsme 2:0, ale měli jsme vést již v prvním poločase daleko větším brankovým rozdílem. Nás však srážely velké chyby v rozehrávce a naopak nedáme branku z jasných tutovek (dva hráči sami na gólmana soupeře nebo přečíslení dvou až tří hráčů TANGA na jediného bránícího borce z Ostravy), takže i proto ta zbytečná bodová ztráta. Co mě nemile překvapilo, tak to byl fakt, že po vyrovnání 4:4 ze strany Baníku odešli některým našim mladým klukům fyzické síly, domácí si potom začali více věřit a ta naše obávaná power-play bez pětice chybějících hráčů ze základní sestavy nebyla bohužel již tou silnou zbraní TANGA jako obvykle. Baníku gratuluji k výhře a pevně věřím v jinou účast na trénincích a dalších zápasech, které nás v tomto soutěžním ročníku ještě čekají,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ hodně zklamaný kouč hodonínského TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

V dalším kole se TANGO HODONÍN představí znovu na palubovce soupeře, a to proti Helasu Brno B v Brně ve STAREZ aréně na Vodové ulici. Hraje se v neděli 5. února 2023, začátek utkání je v 18:30 hodin.

(red.)

Štítky:

sport