ZAJÍMAVÝ ZÁPAS VE ČTVRTI NESYT PŘINESL TŘI BODY TÝMU Z KYJOVSKA!

Úterý Květen 7, 2024
717
Fotbalisté z klubu FC NESYT Hodonín. (Foto: zdroj – facebook hodonínského klubu)

HODONÍN – V sobotu se šlo na fotbal v základní skupině do hodonínské čtvrti NESYT, kam zavítalo v rámci 20. kola ambiciozní béčko z Milotic. Právě hosté mají v tomto kalendářním roce velmi dobrou bilanci, kterou potvrdili i šestou letošní výhrou na pažitu svého soka z okresního města. Milotice B si tak v tomto roce zaknihovali ze šesti duelů plný bodový zisk (18 bodů – skóre 20:9) a proto se nelze divit, že v tabulce 3. A třídy poskočily již na druhou pozici! Na první Vacenovice teď ztrácí Milotice B čtyři body, ale první tým tabulky má jeden zápas k dobru.

Hodonínský NESYT se taktéž v tomto roce prezentoval dobrou hrou, která mu vynesla čtyři výhry v řadě při vysoce aktivním skóre 20:4. Po posledním výsledku, tedy porážce z tohoto duelu, se NESYT posunul na čtvrtou příčku tabulky díky 28 bodům a celkovému poměru branek 37:21.

PIKOŠKA:

Gólman NESYTU, DAVID JÜSTEL, ve třech letošních zápasech v řadě neinkasoval (!), když první branku dostal v prvním jarním klání doma v souboji s Mikulčicemi při výhře 6:1, kdy se za poražené trefil ve 14. minutě Patrik Menšík a pak na něm vyzrál až v souboji s „B“ týmem Milotic hostující David Brhlík, který ho překonal ve 31. minutě. Takže NESYT inkasoval gól po dlouhých 377 minutách!

Hosté se zdáli být lepší ve fyzické i herní pohodě, přičemž jim určitě pomohl i dobře rozehraný první poločas, ve kterém dvakrát skórovali. Domácí sice po obrátce dokázal vrátit do utkání Jakub Kořínek, ale dvacet minut před koncem po střele z dálky a mírné teči se mohli znovu radovat hosté z Kyjovska – 1:3. Dvě minuty před koncem se po trestném kopu Tunisana v dresu NESYTU, Moeze Elfetouia, hlavou prosadil Jakub Březina (2:3), ale protože v první minutě nastaveného času pálil po standardní situaci z malého vápna mimo domácí kapitán Kořínek, ze tří bodů se radovali hosté.

POZVÁNKY:

V dalším kole zajíždí NESYT do Kostelce (NE, 12. května od 17 hodin), Milotice B přivítají doma v NE od 17 hodin Bohuslavice.

3. A TŘÍDA – 20. KOLO

* FC NESYT HODONÍN – FK MILOTICE B 2:3 (0:2)

Góly: 61. Jakub Kořínek, 88. Jakub Březina – 32. David Brhlík, 39. Zdeněk Bartoň, 70. Bronislav Fibingr,

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Přijel velmi sebevědomý a fotbalový tým, u kterého bylo vidět, že tady má několik hráčů z „A“ týmu. Když o přestávce Milotice B trošku prostřídali, tak jsme se dokázali gólem vrátit do hry, ale je škoda, že jsme nedokázali využít chyb, které soupeř udělal. Ten naopak naše chyby dokázal potrestat. A proč se nám začalo dařit oproti loňskému podzimu? Proběhla dobrá zimní příprava a byli jsme po podzimu svázaní nervozitou borců z možného postupu do Okresní ligy, ale teď už je to trochu jakoby uvolněné, protože na první Vacenovice ztrácíme osm bodů. Jsem rád, že jsme se konečně střelecky našli a začali dávat branky. Zklamání z výsledku, ale herně jsme určitě nepropadli, po celý zápas borci příkladně bojovali. Za mě to byl super zápas, který byl vedený férově a fanouškům se to asi líbilo,“ zhodnotil souboj třetího s druhým kouč NESYTU PETR CHRAMOSTA.

„Oba mančafty jsou vyrovnané a kvalitní, a myslím si, že patří do Okresního přeboru! Dnešní zápas byl vyrovnaný, vyhrál asi šťastnější tým. My momentálně žádné postupové ambice nemáme, už jednou jsme postupovali, ale hned po roce jsme se zase vrátili. Chceme hlavně první Vacenovice potrápit, tlačit na ně, co bude pak dál, ukáže až čas,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ hráč hostů ŠTĚPÁN NOVÁK.