Sport

CENNÁ VÝHRA TÝMU Z PODLUŽÍ NA HŘIŠTI V DUBŇANECH!

Neděle Květen 12, 2024
657
Opora týmu z Podluží – gólman Lubomír Polák (číslo 21). (Foto: Milan Dohnálek)

DUBŇANY – V jediném pátečním utkání 23. kola Okresní ligy Hodonínska přicestoval do bývalé hornické štace vedle okresního města tým z Podluží, který ještě stále nemá definitivu záchrany v nejvyšší okresní lize. Důležité bylo, že se v obraně po čase znovu mohl objevit zkušený David Skočík, který dělá pro jednu německou firmu pražské metro, kde pracuje v týdenních cyklech. Jeho přítomnost byla velmi důležitá, svým klidem, rozvahou a zkušenostmi držel celou hostující defenzivu. Navíc opět spolehlivým článkem hostujícího celku byl gólman Lubomír Polák, kterého překonal po třetině hry pouze Michal Horný, když po střele do břevna dorážel zcela sám z malého vápna – 1:0.

Po obrátce domácí překupili formace, přestala jim fungovat záloha a mužstvo nečekaně fyzicky odešlo! V 57. minutě zkoušel střelecké štěstí hostující Martin Prát, ale jeho pokus za velkým vápnem postrádal patřičnou přesnost. O čtyři minuty později ale již stejný borec se rozhodl nečekaně pro střelu z dobrých 18 metrů, která k údivu všech skončila v levé šibenici branky, kterou hájil Jaroslav Dohnálek – 1:1. Tím dostal tento páteční duel ještě větší grády a protože hosté bojovali skoro na krev, sportovní Bůh je za tuto snahu i náležitě odměnil. Starý Poddvorov bojoval zejména po obrátce jako jeden muž, byl obětavý a důrazný v osobních soubojích, z čehož vyplynuly další dvě branky v síti zaskočených domácích fotbalistů. Nejprve se po rohu číslo 4 (všechny kopal Radek Gertner) po skrumáži prosadil v dorážce Ondřej Vacenovský (1:2), aby definitivní razítko na cennou výhru dal hráč s nejdražšími kopačkami na Podluží, Pavel Bařina – 1:3.

Výhra se bude hodnotit až po skončené sezoně, ale už teď lze s jistotou říct, že tým z Podluží si ve spodních patrech tabulky Okresní ligy výrazně polepšil.

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 23. KOLO

* FK BANÍK DUBŇANY B – TJ STARÝ PODDVOROV 1:3 (1:0)

Góly: 30. Michal Horný – 61. Martin Prát, 74. Ondřej Vacenovský, 86. Pavel Bařina,

žluté karty: Dominik Hoch – Pavel Bařina, Ivan Irša, Ondřej Malár,

střely na branku: 5:6,

mimo: 8:8,

rohy: 8:4,

rozhodovali: Jiří Tománek – Ladislav Kukula a Miroslav Chromek (všichni HO),

sledovalo 50 fanoušků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Byl to skvělý obrat hostů po přestávce. Domácí nečekaně vyklidili hrací plochu, na hřišti pak kralovali v podstatě jen hosté. Jejich vítězství je velmi cenné a myslím si, že po kolektivním výkonu ve druhé půli naprosto zasloužené! Spolehlivě jim zachytal brankář Lubomír Polák, v obraně byl jasně „cítit“ zkušený David Skočík a příjemně překvapil banánem do šibenice střídající Martin Prát,“ zhodnotil hostující výhru útočník Šardic STANISLAV ČÍŽEK, který v minulé sezoně ještě hájil barvy Starého Poddvorova.

Dnes výhra – prostě je to paráda! Druhý poločas se nám povedl, když domácí to prostřídali, dali tam mladé kluky, pak jim chyběla zkušenost a v podstatě odešli díky chybějící fyzičce. Já před našima klukama smekám a klobouk dávám dolů, borci udělali po přestávce skvělý obrat. Ty tři body jsme moc potřebovali, máme z plného bodového zisku samozřejmě velkou radost,“ řekl k duelu vedoucí hostujícího mužstva ERIK MAZUCH.

(red.)

Štítky:

sport