Zprávy

VYŠKOV SE UJAL V SÉRII PLAY-OFF VEDENÍ 1:0. DNES SE HRAJE DRUHÝ ZÁPAS V HODONÍNĚ!

Pondělí Březen 13, 2023
621
Pohled do ochozů stadionu ve Vyškově, kde první duel v sérii play-off byl vyprodaný! (Foto: web klubu Hokej Vyškov)
HODONÍN – Tak je to tady! Nováčci 2. hokejové ligy nastoupili do osmifinále v play-off, což je zcela jiná soutěž než samotná základní část třetí nejvyšší hokejové ligy v Česku. To vědí dobře i fanoušci nejrychlejší kolektivní hry této planety a tak není divu, že ve Vyškově bylo na úvodním klání VYPRODÁNO!
Lépe do souboje vstoupili domácí, kteří se v sedmé minutě ujali vedení 1:0. Na konci 14. minuty srovnal Aleš Dufek, ale jeho regulérní branku sudí neuznali a protože se jednalo o prudkou ránu hostujícího útočníka, toto nepostřehli ani samotní aktéři na hrací ploše! Na vyrovnání si tak museli hosté počkat do úvodu druhé periody, když v čase 20:25 minuty se prosadil Yarovinsky – 1:1. Jak informuje web hodonínského klubu, tento 24letý útočník sehrál poslední duel v dresu Baníku právě ve Vyškově, neboť v neděli 12. března mu skončila platnost víza, které trvalo tři měsíce. Velká škoda, neboť Fyodor do týmu skvěle zapadl, když dokázal v 19 zápasech dát 11 branek a na dalších 17 nahrát!
Gólově nejvýživnější byla druhá třetina, ve které se domácí dostali do trháku (průběžně vedli od 28. minuty 3:1), ale Baníkovci se nevzdali a ještě do konce této třetiny stačili srovnat na 3:3.
Rozhodnutí o prvních bodech v osmifinálové sérii tak přinesla poslední část, ve které se dvakrát prosadili domácí a protože hosté v čase 58:16 odvolali brankáře Michala Šurého aniž by výhodu brankově využili, první body zůstaly v domácím držení!
DRUHÉ UTKÁNÍ TÉTO SÉRIE JE NA POŘADU JIŽ DNES (V PONDĚLÍ 13. BŘEZNA 2023) NA ZIMNÍM STADIONU V HODONÍNĚ, KDE SI TO ZOPAKUJÍ TÝMY SHKM BANÍK HODONÍN A HOKEJ VYŠKOV. PRVNÍ BULY SE VHODÍ V 18 HODIN!
OSMIFINÁLE – PLAY-OFF: 1. ZÁPAS – 2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD
HOKEJ VYŠKOV – SHKM BANÍK HODONÍN 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. David Vosátko (Hefka), 25. Filip Weintritt (Komínek, Hefka), 28. Adam Popelka (Kořenek, Dobiáš), 42. Vojtěch Dobiáš (Vosátko), 45. Michal Janeček (Lekeš, Tomajko) – 21. Fyodor Yarovinsky (Krejčiřík, Šmach), 29. Fyodor Yarovinsky (Peš, Štědrý), 35. Vojtěch Krejčiřík (Dufek, Miklík),
vyloučení: 4:4,