VYŠKOV MÁ VE STŘEDU PRVNÍ MEČBOL. BANÍKOVCI NEZVLÁDLI ANI DRUHÝ DUEL V PLAY-OFF!

Úterý Březen 14, 2023
632
Radost hostujících hráčů po brance v síti domácího gólmana Michala Šurého. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Baník před solidní diváckou kulisou (až na kotel domácích příznivců, který by si mohl odpustit vhazování pivních kelímků na ochrannou síť!) nestačil ve druhém souboji v play-off na výborně připravený Vyškov, který tak může již ve středu na domácím ledě ukončit Baníkovcům cestu za letošní hokejovou sezonou!

Domácí prohrávali 0:2, po třiceti minutách je ale vrátil do hry Romančík – 1:2. Zkušený hodonínský útočník Petr Peš neudržel nervy na uzdě a zbytečně se nechal ve 35. (vražení na hrazení) a pak ve 38. minutě (vysoká hůl) vyloučit, což zrovna Baníku moc neprospělo. Jinak hosté působili jistějším dojmem, více si věřili, byli bruslařsky a technicky určitě na tom lépe než jejich sok a když beru v potaz, že na konci první třetiny hráli domácí 46 sekund ve výhodě 5 proti 3 hráčům, a přitom dokázali jen jednou přinutit gólmana Dominika Šarmana k zákroku, tak se potom nelze divit, že si hosté odvezli další cenné body domů do Vyškova.

Domácí za stavu 2:4 necelé tři minuty před koncem se rozhodli pro hru bez brankáře, sice tlačili se do prostoru brankoviště protivníka, ale nenašli ani jednou skulinku ve vyškovské obraně a právě naopak v čase 59:32 minuta se střelou do prázdné branky prosadil hostující Janeček – 2:5.

Myslím si, že současný kádr Baníku hraje svůj strop, na víc tým kouče Aleše Bachánka zřejmě nemá a znovu musím zmínit skutečnost, že se ukázalo, jak moc chyběl týmu útočník Fyodor Yarovinsky, kterému skončilo vízum pro pobyt v Česku! Postrádal jsem u Baníku větší drajv, odvahu v soubojích jeden na jednoho (až na druhý gól z hokejky Matějky, který před hostujícím brankářem prokázal klid a pevné nervy při zakončení) a více snahy ke střele, což bylo zarážející hlavně při přesilovkách!

Již ve středu (hraje se od 18 hodin) může Vyškov doma potvrdit své postupové ambice, v případě úspěchu Hodonína se půjde ještě na hokej v Hodoníně v pátek 17. března – první buly by se vhodilo v 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD,

OSMIFINÁLE PLAY-OFF – 2. ZÁPAS

SHKM BANÍK HODONÍN – HOKEJ VYŠKOV 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

STAV SÉRIE: 0:2

Branky a nahrávky: 30. Michal Romančík (Peš, Sajdl), 44. Jan Matějka (Krejčí) – 3. Vlastimil Hefka (Dobiáš, Žižka), 8. Adam Studený, 39. Matěj Kořenek (Studený, Dobiáš), 48. David Lekeš (Tomajko), 60. Michal Janeček (Hefka),

vyloučení: 5:8,

využití: 1:2,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 24:30,

rozhodovali: Jiří Škach, Michal Maršálek – Dominik Viskot, Patrik Augusta,

1294 diváků.

„Bylo jasné, že přijde plný barák, zápas bude mít pořádnou kulisu, že to domácí požene a bude to tak trochu jejich další hráč. My jsme ale předvedli skvělý výkon, všichni odevzdali maximum a to slavilo úspěch. Měli jsme potřebnou disciplínu, hráli jsme perfektně odzadu, navíc nás podržel Šarmi v brance, opravdu to byl kolektivní výkon par excellence! Máme mečbol a budeme to chtít doma dotáhnout,“ řekl pro web vyškovského klubu hostující kouč MICHAL KONEČNÝ.