Sport

NAFTAŘI BRALI POVINNÉ TŘI BODY, ALE VÝKON NIC-MOC!

Úterý Březen 14, 2023
560
Po delší době se do střelecké listiny zapsal hodonínský snajpr Martin Holek (číslo 13). (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Ve druhém jarním kole přicestoval na jih Moravy beznadějně poslední tým třetí fotbalové ligy, MFK Vítkovice, jenž získal prozatím pouhé čtyři body za čtyři plichty, takže sportovní povinnost velela, že domácí Naftaři si zaknihují podle této statistiky za protivného severáku tři třetiligové body.

Nakonec se tak i stalo, ale určitě to nebyl zápas, který by zvedal fanoušky ze sedadel. Hosté přijeli s mladým, nezkušeným a bojovným týmem, přičemž domácího gólmana Martina Petráše ohrozili jen jedinou přímou střelou, která se vešla mezi tři tyče hodonínské svatyně – stalo se tak až v 57. minutě, jinak domácí gólman musel řešit jen nákopy a standardní situace (rohy a trestné kopy), jinak se nudil!

Domácí šli do vedení v závěru první půle, když se po rohu dostal k zakončení kanonýr Martin Holek, který předtím skóroval naposledy ještě v minulém roce (28. října 2022), a to při domácí výhře nad Uherským Brodem 3:0, když se prosadil v závěru první půle díky proměněné penaltě! Na konečných 2:0 zvyšoval střídající Tibor Jáger, který se trefil parádně polovysokou ranou za velkým vápnem k pravé tyči tak, že brankář Radovan Murin neměl žádnou šanci – 2:0.

Hodonín si tak polepšil o jedno tabulkové místo, nyní mu patří šestá pozice za 28 získaných bodů. V dalším kole MSFL hrají Naftaři v Rosicích, kterým patří čtvrtá pozice (35 bodů). Hraje se v sobotu 18. března, výkop je v 15 hodin. Jinak s Rosicemi hrál Hodonín doma 0:0 loni 20. srpna před dosavadní největší návštěvou v tomto ročníku na hřišti „U Červených domků“, kdy tuto bezgólovou plichtu vidělo 460 fanoušků.

MSFL (3. LIGA) – 19. KOLO

FK HODONÍN – MFK VÍTKOVICE 2:0 (1:0)

Góly: 43. Martin Holek, 59. Tibor Jáger,

žluté karty: Tomáš Langer, Ondřej Sukup, Adam Dunda – Radovan Murin, Uchenna Emmanuel Aririerisim,

střely na branku: 7:1,

mimo: 9:2,

rohové kopy: 7:1,

rozhodovali: Josef Tomanec – Marek Bělák a Jan Dorotík,

delegátem na utkání byl Karel Piňos,

přítomno 125 diváků.

(red.)

Štítky:

sport