VNOROVSKÝ AJAX ZATÍM FOTBALOVĚ TÁPE. TENTOKRÁTE NESTAČIL V POHÁRU NA RATÍŠKOVICE!

Pátek Srpen 18, 2023
899
Pohled na solidně zaplněnou vnorovskou tribunu při pohárovém souboji Vnorovy versus Ratíškovice. (Foto: zdroj – facebook klubu FK Baník Ratíškovice)

VNOROVY – Po debaklu v neděli před obědem v Kozojídkách (1:8) si chtěli fotbalisté Vnorov udobřit své fanoušky ve středečním podvečeru, kdy hostili v rámci 1. kola Krajského poháru účastníka Krajského přeboru – FK Baník Ratíškovice. To se jim ale nakonec podařilo jen hodně částečně, neboť hosté potvrdili roli favorita a bez většího vypětí vyhráli nakonec na Veselsku rozdílem třídy.

U vítězů se střelecky předvedl teprve 17letý dorostenec Sebastian Toman, který do 25. minuty zkompletoval hattrick! To mu ale dosti umožnil nervózní gólman v dresu Vnorov, Roman Kuriál, který má podíl na druhé a třetí brance ve své svatyni, když při druhé brance se špatně (ne)domluvili stoper Jan Růžička právě s domácím gólmanem. V první minutě nastavení první půle za stavu 1:3 mohl vrátit Ajax do hry Nikola Absolon, ale v brejku na branku Ratíškovic ztroskotal na brankáři Zdeňku Dohnálkovi.

Zápas výrazně ovlivnil domácí obránce Pavel Janda, který se nechal zbytečně a hloupě vyloučit, když na dvě žluté karty „potřeboval“ všeho-všudy jen pět minut! Po přestávce se přítomným divákům (samozřejmě že jen těm z Ratíškovic a těm, kteří v daném mači nikomu nefandili) líbila především situace z 50. minuty, kdy hostující David Antoš poslal svůj nechytatelný projektil z hranice velkého vápna přesně do levé šibenici – tato situace zaskočila i hlavního arbitra s asistentem číslo 2, oba se po chvíli ale shodli na tom, že se jednalo o regulérní branku.

KRAJSKÝ POHÁR – 1. KOLO (DOHRÁVKA)

* FK AGRO VNOROVY – FK BANÍK RATÍŠKOVICE 2:5 (1:3)

Góly: 8. Radim Vyskočil, 87. Marian Fedorka – 9., 19. a 25. Sebastian Toman, 50. David Antoš, 79. Tomáš Knotek,

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Do zápasu jsme šli v roli toho slabšího týmu, který respektuje kvalitu soupeře a chce odčinit ten nedělní výsledek z Kozojídek. Byl to dobrý zápas do okamžiku té červené karty na naší straně, kluci jinak makali, odvedli dobrý výkon. Škoda, že jsme v závěru první půle nedali gól po úniku Nikoly Absolona, utkání se mohlo vyvíjet jinak. Ve druhé půli tam byly nějaké náznaky, ale bohužel gól jsme nedali. Zkušený soupeř si to pohlídal, nikam nespěchal, šetřil síly,“ zhodnotil pohárový duel trenér Vnorov JAN ONDA.

„Přijeli jsme pro postup, což se nakonec podařilo. Hodně nám asi pomohlo to vyloučení, kdy jsme hráli proti deseti a dali jsme nějaké góly. Můžu říct, že soupeř hrál velmi dobře a hlavně směrem dopředu. On tam má šikovné hráče, už v minulé sezoně čeřily Vnorovy přední příčky v 1. A třídě. Byl to jinak klasický pohárový zápas, kdy domácí tým se snaží na soupeře z vyšší soutěže vytáhnout a jsem rád, že jsme to zvládli. Takových zápasů mám za sebou už více, může dojít k podcenění, ale to nebyl náš případ. Teď už budeme jen čekat na los druhého kola. Náš střelec Sebastian Toman je vlastně univerzál (může hrát i stopera) a protože si Jirka Imrich o přestávce stěžoval na zdravotní problémy, do druhé půle nenastoupil a na jeho místo se posunul právě Sebastian,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Ratíškovic PETR ZEMÁNEK.

„Tým AGRA výborný. Měl šance, my jsme byli ale lepší a ty šance jsme proměnili my, hraje se na góly! Jinak naprostá spokojenost, dal jsem tři branky. Hraju v obraně, ale i v útoku, kde se cítím lépe. A co ten hattrick bude stát? Minimálně 50 Kč, uvidíme kolik napíše náš pokladník (brankář Zdeněk Dohnálek – pozn. webu), ten je dost přísný (smích),“ řekl střelec zápasu, tříbrankový SEBASTIAN TOMAN.

* Ve středu se hrál pohárový zápas i v HROZNOVÉ LHOTĚ, kde si místní TRAUBEN poradil s týmem SK KRUMVÍŘ po výsledku 3:0 (1:0). Branky: 25. a 60. Aleš Radmil, 84. Stanislav Jagoš, ŽK: 2:1, ČK: 53. minuta Tomáš Ondroušek (KR.), 200 diváků.