Sport

SOUBOJ NOVÁČKŮ V OKRESNÍ LIZE HODONÍNSKA BEZ VÍTĚZE!

Úterý Srpen 15, 2023
1028
Pohled do kabiny Vracova po prvním utkání nové sezony na Podluží ve Starém Poddvorově. (Foto: zdroj – facebook klubu FC Vracov)

STARÝ PODDVOROV – Nedělní duel v Okresní lize přinesl zápas, který určitě nezvedal náročného fanouška ze sedadla. Hrál se jen průměrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Domácí měli dvě, ale znovu se potvrdilo na Podluží, že nějaká výrazná změna u domácího celku asi nebude k mání. Již v 9. minutě střílený centr Josefa Gertnera od autové čáry téměř zaskočil hostujícího gólmana Adama Zálešáka, ale míč nakonec skončil jen na horní brankové konstrukci.

To šance po obrátce v 72. minutě byla určitě větší a jasně volala po brance – chytrý pokus Martina Práta skončil na břevně, v gólové dorážce neuspěl zcela volný Ondřej Vacenovský. U hostí neuspěl v zajímavé situaci Tomáš Gaspar, ve druhé půli se do jakéhosi náznaku pološance dostal Lukáš Říha a pak vystrašil gólmana Lubomíra Poláka střelou z dobrých 20 metrů Filip Vrážel, ovšem domácí hlídač brankoviště míč vytěsnil na roh.

Starý Poddvorov sice bojoval, ale řadu herních situací řešili jeho hráči často hodně kostrbatě a ne zrovna fotbalově. Když měl hráč s míčem u nohy tento rozdat volným spoluhráčům v křídelních prostorech, volil nesmyslně slabou střelu, neboť nebyl v náběhu a jeho pokus postrádal tudíž tu správnou razanci a nebo místo střely v dobré pozici nedalo branky soupeře se zbytečně volila přihrávka na již obsazeného spoluhráče. Je tady vidět, že práce bude na Podluží habaděj, ale pokud chce místní klub jít směrem dopředu (a to předpokládám, že chce!), musí všichni vyhrnout rukávy a pustit se do fotbalové lopoty!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 2. KOLO (HRANÉ JAKO 1.)

* TJ STARÝ PODDVOROV – FC VRACOV 0:0, hráno zároveň jako 1. kolo OKRESNÍHO POHÁRU, takže po utkání se ještě kopaly penalty: na ty vyhrál VRACOV 4:3 a postupuje do 2. kola Okresního poháru

Žlutá karta: Lukáš Říha (VR.),

řídili: Jakub Zima – Jiří Tománek (oba HO) a Jiří Jahoda (Bohuslavice u Kyjova),

120 diváků.

Předzápas dorostu:

Krajská 1. třída – skupina C

* STARÝ PODDVOROV – VELKÉ PAVLOVICE 5:2 (1:0)

Branky vítězů: Filip Musial 3, po jedné Šimon Krša a Jiří Zhříval.

ŘEKLI PO ZÁPASE MUŽŮ:

„Na Podluží se začíná tvořit mladý tým, ale nečekejme od toho hned nějaké zázraky! Je to všechno o čase, je potřeba být trpělivý a tak prosím i naše fanoušky, aby to tak chápali i oni. Odešlo nám v podstatě pět hráčů, což byl příliš velký zásah do týmu, je to realita a my v klubu uděláme maximum, aby si to celé sedlo co nejdříve. Dnes výsledek jaký byl, asi spravedlivá remíza, no a ty penalty už jsou takovou loterií,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ asistent domácího trenéra OLIN ROSYPÁLEK.

„Jeli jsme silně oslabeni, neboť nám chyběli dva hráči ze základního kádru a další pro zranění. Bod z venku určitě jako nováček bereme (Vracov se do Okresní ligy vrací po šesti letech – pozn. webu). Při penaltách, kdy jsem dvě chytil, jsem měl štěstí, ale hlavně si myslím, že střelci (Ondřej Štěpanovský a David Skočík) je špatně kopali. Jsme rádi za první bod v soutěži a postup do druhého kola v Okresním poháru, kde jedeme za soupeřem do Bukovan,“ řekl po bezgólové remíze gólman Vracova ADAM ZÁLEŠÁK.

(red.)

Štítky:

sport