NA HODY VE VELKÝCH PAVLOVICÍCH ZKLAMÁNÍ Z VÝKONU MÍSTNÍCH FOTBALISTŮ, KTEŘÍ NESTAČILI NA NOVÁČKA Z VESELSKA!

Úterý Srpen 22, 2023
1050
I ve druhém soutěžním zápase fotbalisté Kozojídek (zelené dresy) naplno bodovali. (Foto: Jaroslav Kicl)

VELKÉ PAVLOVICE – V neděli před obědem nastoupili na hody fotbalisté z Velkých Pavlovic proti ambicioznímu nováčkovi z Kozojídek, který na Břeclavsku potvrdil skvělou formu z prvního domácího klání, kdy deklasoval Vnorovy 8:1!

Krátce po dvanácté hodině tak mohli hlásit do fotbalového světa hráči, funkcionáři a fanoušci Kozojídek, že další mise je naplněna. Borci kolem zkušeného kouče Richarda Hrotka zvládli v pohodě i druhý duel v krajské 1. A třídě (skupina B), i když jedno negativum bychom našli: autobus, který přivezl výpravu z Kozojídek měl poruchu klimatizace, takže při zpáteční cestě k domovům, kdy teploměr v neděli kolem 13:30 hodin ukazoval kolem 35 stupňů, byla v tomto dopravním prostředku doslova nechutná sauna a všichni cestující se tak těšili, ať tuto strastiplnou cestu mají konečně za sebou! Přítomný sekretář klubu z Kozojídek, Viktor Kolůch, všechny utěšoval, že příští autobus za soupeřem (a to v neděli 27. srpna do Nikolčic, kde se hraje od 17 hodin) už bude v dobrém stavu.

Samotný zápas měli hosté od první minuty pod svoji kontrolou, když v 8. minutě trefil Tomáš Voříšek pravou tyč branky Karla Němečka, ovšem již po dvou minutách po trestném kopu Jaroslava Zbytka se gólově prosadil v dorážce Adam Pollák – 0:1. Namlsaní hosté toho za velkého vedra neměli dost, když ve 20. minutě po trestném kopu Zbytka z 18 metrů musel gólman domácího celku vytáhnout dobrý zákrok, aby míč vytěsnil alespoň na roh. Ve 29. minutě se podruhé v zápase měnilo skóre – Pollák vrátil míč přesně na kopačku Voříška, který mířil do odkryté brány přesně – 0:2. Ve 39. minutě napřáhl k pumelici aktivně hrající Voříšek, ale opět se zaskvěl brankář Velkých Pavlovic, jenž balon vytěsnil na rohový kop.

Domácí začali lépe druhý poločas a v 54. minutě mohli dát kontaktní gól, ale v sólu na branku Kozojídek pálil Patrik Havlík nad hostující svatyni! Pak to byly tři minuty na konci hodiny duelu, které si vzal jako řežisér do patronátu Voříšek: v 57. minutě po centru zprava minul těsně levou tyč, o dvě minuty později po brejku z poloviny hřiště poslal merunu do ofsajdového postavení spoluhráči Pollákovi a přesně v 60. minutě pálil tak, že míč brankář poražených jen vyrazil před sebe, aby se v dorážce zkušeně prosadil Bohumil „BOB“ Vardan – 0:3!

Ve zbytku zápasu si Kozojídky výsledek jen zkušeně pohlídali. aby po zaslouženém vítězství šli poděkovat několika desítkám svých věrných fans za podporu, která se jim na Břeclavsku dostávala po celých devadesát minut.

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 3. KOLO (HRANÉ JAKO 2.)

* TJ SLAVOJ VELKÉ PAVLOVICE – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 0:3 (0:2)

SESTAVA KOZOJÍDEK:

David Marada – Martin Chytka, Jakub Linek, Vlastimil Klimek, Tomáš Páleník – Jaroslav Zbytek – Libor Smištík, Bohumil „BOB“ Vardan, Tomáš Kurečka – Tomáš Voříšek (69. Filip Zbytek), Adam Pollák (84. Jaroslav Páleník).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„My jsme se vlastními chybami dostali do nekomfortní situace, když po půlhodince hry jsme prohrávali 0:2. Ve druhé půli jsme začali soupeře mačkat, měli jsme převahu a šance, ale gól jsme bohužel nedali. Pak si to hosté už zkušeně pohlídali a odvezli si nakonec domů všechny body,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ asistent domácího trenéra JAROSLAV HERZÁN.

„Za mě obrovská spokojenost, vyhráli jsme zaslouženě! Od první minuty jsme předváděli kombinační hru, dostávali jsme se do zajímavých situací a brzy jsme šli do vedení. Měli jsme i další takové pološance, ale už jsme nebyli tolik přesní. V nastavení první půle nás domácí trochu trestným kopem vystrašili, ale naštěstí jsme situaci zvládli. Ve druhé půli měl soupeř opticky převahu, po brejku mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale nedal. Jakoby nám docházely síly, ovšem po patnácti minutách se nám otevíraly brejkové situace a jednu z nich jsme využili. Jak s týmovým výkonem, tak i výkonem jednotlivců vládne u nás jednoznačně spokojenost, zlobí nás pouze zdravotní stav některých hráčů. Dál zůstáváme pokorní, a i v dalších zápasech se chceme rvát o dobrý výsledek,“ prozradil před nástupem do pojízdné „SAUNY“ kouč Kozojídek RICHARD HROTEK.