VE ŠLÁGRU 11. KOLA KRALOVALI DOMÁCÍ BORCI Z KOZOJÍDEK!

Úterý Říjen 18, 2022
654
Momentka z regionální kopané. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

KOZOJÍDKY – Ve šlágru 11. kola nejnižší krajské soutěže ve fotbale měli jasně navrch borci z obce na Veselsku, kterým nyní patří první pozice s náskokem tří bodů před druhými Šardicemi.

Mohlo být ale vše jinak, kdyby ve 20. minutě dal penaltu hostující Adam Pecha – jeho pokus skvělý David Marada v domácí brance vystihl a udržel i po exekuci pokutového kopu bezbrankový stav 0:0: penalta byla nařízena za faul Lukáše Prajzy na Luana Mustafa! Znovu se budu opakovat, že na kdyby se nehraje a tak tento moment domácí neskutečně nakopl a po třech minutách se již radovali z branky v síti Michala Hübla. To prokázal svoji výtečnou herní a střeleckou pohodu útočník „BOB“ Bohumil Vardan, pro kterého to byla osmá trefa v této sezoně. Do konce první půle se ještě prosadil dravý a technicky mimořádně vybavený záložník Jaroslav Zbytek, aby pět minut před koncem prvního dějství navýšil domácí náskok Libor Smištík – 3:0.

I po přestávce byli domácí stále hladoví po dalších brankách, což se samozřejmě líbilo i jejich fanouškům, kteří po utkání své miláčky vyprovodili do kabiny za potlesku, což zrovna není parketa, která by se v Kozojídkách „nosila“!

Na druhou stranu je třeba ale říct, že pokud chcete vidět před svátečním obědem lahůdkový fotbal, stačí vyrazit do Kozojídek o každé druhé neděli a téměř s velkou pravděpodobností a jistotou vám domácí borci nabídkou GALA PŘEDSTAVENÍ NA OTEVŘENÉ SCÉNĚ!

1. B TŘÍDA – SKUPINA C, 11. KOLO

SK KOZOJÍDKY – TJ SOKOL TVRDONICE 6:0 (3:0)

Branky: 23. a 46. Bohumil Vardan, 27. Jaroslav Zbytek, 40. Libor Smištík, 49. Adam Pollák, 72. David Doležel,

ŽK: Dominik Hodonský – Tomáš Janulík,

střely na branku: 13:2 (!),

mimo: 6:4,

rohové kopy: 8:4,

rozhodovali: Jaroslav Korčák (Rudice) – Martin Švaňhal (Lipůvka) a Tomáš Vavřina (Svatobořice-Mistřín),

205 spokojených diváků.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

„Opět další zápas o první místo! Musím to ale zaklepat na dřevo, protože tato utkání se nám daří a v nich vesměs předvádíme kvalitní výkony. Rozhodujícím okamžikem byla zřejmě chycená penalta, i když do stavu 0:0 jsme měli 2-3 vyložené šance, ovšem znovu jsme neskórovali. Od té penalty jsme vystupňovali tempo a po výborných centrech do vápna soupeře jsme se začali prosazovat. Poločasový výsledek 3:0, výborný, ale vždy musíte být na špičkách a nedat soupeři čichnout. Přál bych si hrát všechny zápasy o postup (smích), protože to nám fakt svědčí. Chtěl bych pro naše diváky vždy pěkný fotbal, ale teď je pro nás důležité vždy naplno bodovat,“ řekl trenér lídra skupiny RICHARD HROTEK.

„Zlomovým momentem byla penalta, kterou jsme neproměnili a od toho se odvíjel zbytek zápasu. Kdybychom šli do vedení, tak bychom to zatáhli a vyráželi na brejky. Jinak domácí tým byl vynikající na míči, fyzicky a fotbalově dobře připravený a za sebe říkám, že dnes to bylo hodně těžké. Nicméně 0:6 je pro nás trošku demotivující a zdrcující výsledek! Jinak co se týká ambicí na postup, tak já tam vidím z dua Kozojídky-Šardice právě Kozojídky, ty jsou pro mě hlavním adeptem na postup do 1. A třídy,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Tvrdonic JAN DAVID.