HOSTÉ SICE BEROU TŘI BODY, ALE VE 2. PŮLI BYLI DOST PASIVNÍ!

Úterý Říjen 18, 2022
606
Momentka z letošní regionální kopané. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

DOLNÍ BOJANOVICE – Souboj čtvrtého s druhým týmem tabulky nejvyšší okresní kopané přinesl vzruch již v první probíhající minutě, kdy zaskočil náhradníka z nutnosti v domácí brance (asistenta trenéra Davida Bohuna) Ondřej Rybnikář – 0:1! Domácí gólmanská jednička Jan Bílík má zlomenou nohu z hodového duelu doma s Vlkošem a druhý brankář, Štěpán Malhocký, má zase zdravotní problémy s kolenem. A aby toho nebylo v kabině domácích málo, tak v tomto nedělním souboji nedohráli zápas Vít Ostřížek (výron pravého kotníku) a Lukáš Baláš, který ve druhém poločase musel odstoupit po souboji o míč, když si poranil pravé koleno!

V osmé minutě mohli domácí srovnat, ale penaltu nedal Pavel Půlkrábek! Soupeř z Horňácka znovu gólově udeřil, a to po půlhodince hry, kdy se po rohu trefil po hlavičce Petr Schmeister – 0:2. První půle byla jinak v režii hostů, kteří ale do druhé půle vůbec nevstoupili dobře a jen neschopnost domácí ofenzivy, když v jediné minutě (48.) skončil balon na břevně hostující branky, jednou jej vykopávala obrana soupeře a v jednom případě zakročil na poslední chvíli gólman Richard Hybler, byla důvodem, proč stále na straně domácího týmu svítila u probíhajícího stavu na světelné tabuli velká O!

Hosté se totiž ve druhé části zbytečně zatáhli na vlastní polovinu, strůjce hry, záložníka Tomáše Straku, vůbec spoluhráči nedostali do zápasu a až povedený lob z velkého úhlu v 90. minutě rozhodl o tom, že všechny body putují k soupeři. Střelecky mlčel současný kanonýr Okresní ligy, 44letý David Vaněk v týmu vítězů, který v této sezoně se může pyšnit již 17 přesnými zásahy, nicméně na zeleném pažitu v Dolních Bojanovicích ukázal své bohaté zkušenosti a patřil k oporám favorita na postup do 1. B třídy!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 11. KOLO
SK DOLNÍ BOJANOVICE – FK BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM 1:3 (0:2)
Góly: 84. Pavel Půlkrábek – 1. Ondřej Rybnikář, 31. Petr Schmeister, 90. Jakub Šeda,
žluté karty: Vladimír Blaha, Jiří Lekavý – Ondřej Rybnikář, Jakub Cícha, Richard Hybler, Jan Cícha,
řídili: Zbyněk Zima (HO) – Lubomír Hlavinka (HO) a Roman Baláš (Dolní Bojanovice),
120 diváků.
ŘEKLI PO ZÁPASE
„Na zápas jsme se těšili, ale dostali jsme hned z první šance gól. Měli jsme možnost srovnat z penalty, ale tu jsme nedali. Pak nepochopím, co se tady stalo – náš hráč jde sám na branku, mimo vápno ho sestřelí protihráč, ale vůbec z toho není karta pro viníka! Pak jsme dostali blbý gól po rohu na 0:2, ovšem po přestávce jsme změnili rozestavení a řekli jsme si, že nemáme co ztratit a začneme hrát fotbal. Měli jsme spoustu šancí, ale po vabanku za stavu 1:2 jsme inkasovali v poslední minutě, když protihráč stříleným centrem skóroval. Máme teď osm zraněných, takže to různě látáme. Před zápasem jsme věřili aspoň v remízu, ovšem po prvním poločase jsem čekal, že dostaneme világoš. Naše hra se ale hodně změnila, škoda té koncovky. Pan Čada (kouč Vlkoše – pozn. red.) si bere hráče z B týmu, my nemáme kam sáhnout, takže to je těžké,“ hlásil po souboji pro web ISLOVÁCKO.CZ asistent domácího trenéra DAVID BOHUN.
„V této sezoně to byl asi náš nejslabší výkon! Dali jsme sice brzký gól, ale potom jsme hráli pomalu, bez pohybu, chyběla taková myšlenka. Tlačili jsme se více středem než po křídlech, což jsme chtěli hrát. Potom jsme sice dali na 2:0, co nás mělo více uspokojit. Tempo nebylo nijak velké, domácí si kromě penalty žádnou šanci nevytvořili. Ve druhé půli to byl náš slabý výkon – domácí nás přitlačili, byla u nich vidět zvýšená bojovnost a nasazení. V této fázi zápasu jsme měli i velké štěstí, to jsme nehráli svůj fotbal. Gól si domácí ve druhé půli za aktivitu zasloužili, ten vyrovnávací pak visel na vlásku. Nás vysvobodila až poslední minuta, kdy střídající hráč viděl brankáře mimo branku a zkusil ho přehodit, což se povedlo. Myslím si, že by tomuto zápasu více slušela remíza, ale tři body jsou určitě dobré,“ hlásil po venkovní výhře kouč hostů STANISLAV ŠTURDÍK.