TŘETÍ BODOVÁ ZTRÁTA NOVÁČKA 1. A TŘÍDY Z VESELSKA. KOZOJÍDKY NEDOKÁZALY PORAZIT TÝM Z BRNĚNSKA, KTERÝ SE PO VĚTŠINU HRY JEN ÚPORNĚ BRÁNIL!

Pondělí Říjen 2, 2023
995
Na snímku je levý obránce Kozojídek Tomáš Páleník alias PALAS, jehož žena přivedla na svět 22. září 2023 po prvorozené Emě druhou dceru Julii. Hodně zdraví a spokojenosti pro obě přeje do dalších let redakce webu! (Foto: Jaroslav Kicl)

ŠLAPANICE – Nováček 1. A třídy cestoval v sobotu do Šlapanic, což je město v okresu Brno-venkov, kde v současné době žije 7 853 obyvatel. Od počátku měli hosté z Veselska balon pod svojí kontrolou (o tom nejlépe vypovídají čísla z duelu – viz. níže), ale i tady na Brněnsku se v plné nahotě znovu ukázalo, jak moc chybí Kozojídkám zraněný střední záložník Bohumil „BOB“ Vardan. S ním odešla kostra týmu ze středu zálohy, který zásoboval své spoluhráče na hrotu často přesnými přihrávkami a sám díky své výšce byl výrazným nebezpečím pro jakoukoliv obranu soupeře!

Navíc v posledních zápasech se nějak vytratila lehkost a fotbalovost Kozojídek v pokutovém území soupeřů, kde se vlastně rozhoduje o majitelích mistrovských bodů: hráči často volí zbytečné vedení míče do zformované soupeřovy obrany před možností přihrát lépe postavenému spoluhráči, je vidět na některých borcích někdy i zvýšená nervozita a protože se herně a především výsledkově nedaří jak dříve, vytrácí se pověstná sportovní pohoda, která klub v minulosti provázela! To jsou všechno věci, na kterých se dá zapracovat a věřím, že klub z vísky na Veselsku udělá pro to maximum, aby se do Kozojídek vrátil znovu ten technický a vysoce kolektivní a líbivý fotbal, který byl ozdobou jak v 1. B třídě (v loňské sezoně), tak i v úvodu tohoto nového ročníku v 1. A třídě.

A co samotný mač ve Šlapanicích? Hosté měli první velkou příležitost po jedenácti minutách, kdy po centru Dominika Vlčka pálil neobsazený Adam Pollák mimo. O minutu později hostující Dominik Hodonský tři metry za hranicí velkého vápna vyslal pumelici, která skončila na břevně, od kterého se odrazila do hřiště a stejný kousek se hostům povedl v 18. minutě, kdy střelcem byl pro změnu Jakub Linek. Ve 22. minutě se poprvé zaradovala početná skupinka hostujících fanoušků, když po centru Vlčka poslal hlavou míč do sítě Pollák, asistent sudího ale zvedl praporek a gól tak neplatil! Otázkou zůstává, zda nešlo o pochybení rozhodčích, ale ve Šlapanicích nebyl bohužel VAR ani delegát, takže to zůstalo tak, jak pánové v černém rozhodli.

Velký tlak hosté konečně brankově zúročili po třetině hry, kdy po centru Libora Smištíka se hlavou prosadil Pollák – 0:1. Pokud si přítomný divák myslel, že tlak Kozojídek bude po obrátce na pokračování, došlo k mýlce, neboť se „probudil“ i domácí mančaft, který vycítil šanci a ta se mu naskytla po více jak hodině hry – po chybě v hostující defenzivě se dostal zadarmo k míči domácí Patrik Piák (podle některých diváků na úrovni této akce si snad domácí útočník pomohl při zpracování rukou, ovšem píšťalka sudího se neozvala), jenž trefil balon po zemi přesně k pravé tyči – 1:1. V 71. minutě našel Tomáš Voříšek na hranici devíti metrů zcela volného Polláka, ten však v tutovce zklamal – míč poslal nad domácí branku, a pro hosty z Veselska mohlo být ještě zle-nedobře. To v 79. minutě se dostal do zakončení domácí Tomáš Pavlík, ve výhodné pozici ale napálil jen pravou tyč hostující svatyně! Nakonec si mohli hosté odvést všechny body, když v 86. minutě po trestném kopu Jaroslava Zbytka vyrazil hlavičku Linka gólman František Svoboda na roh.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 9. KOLO

* SK ŠLAPANICE – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 1:1 (0:1)

Branky: 65. Patrik Piák – 32. Adam Pollák,

žluté karty: Tobiáš Orálek, Aleš Brablec, Patrik Piák, Michal Hanzl (vš. ŠLAP.),

střely na branku: 3:12,

mimo: 6:13,

rohy: 1:10,

rozhodovali: Hynek Rodinger – Radim Hanák a Marek Šebela,

80 diváků.

V dalším kole se KOZOJÍDKY představí v Rohatci, kde se střetnou s domácím Slavojem. Hraje se v NE, 8. října, výkop je v 15:30 hodin. Bude to velký šlágr 10. kola, dá se tudíž očekávat nadprůměrná návštěva!

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„V prvním poločase jsme byli pod tlakem, ve druhé půli se to trošičku vyrovnalo. Nám se podařilo dát branku, ovšem další gól jsme nepřidali, i když šance Pavlíka po něm volala. Soupeř měl mezitím tři tutovky, takže za mě za bod spokojenost! Navíc mi dnes hned tři hráči pro nemoc chyběli,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ domácí kouč MIROSLAV HANZL.

„Jsem absolutně nespokojený, neboť jsme asi zatím narazili na nejslabšího soupeře v tomto ročníku, a to i při vší úctě a respektu k dnešnímu protivníkovi! My jsme na mnoha postech bohužel předvedli průměrné výkony. Na můj vkus bychom měli takového soupeře přehrávat jiným stylem, měli jsme se v zápase dostávat do jiných situací. Asi jsme malinko urazili fotbalového pána Boha, když v prvním poločase jsme dvakrát trefili jen břevno. Možná je to teď v hlavách hráčů, snad došlo i menšímu podcenění, sám jsem fotbal hrál, takže vím, jak to chodí. Je to i o těch hráčích, aby si to řekli, neboť výkony jdou dolů a nejsou teď dobré,“ řekl zklamaný lodivod Kozojídek RICHARD HROTEK.