DRTIČI VYHRÁLI PRVNÍ DOMÁCÍ DUEL TÉTO SEZONY AŽ DÍKY BRANCE ZE ŠEDESÁTÉ MINUTY!

Pondělí Říjen 2, 2023
683
Hodonín (bílé dresy) si doma zaknihoval druhou výhru v tomto ročníku 2. hokejové ligy v souboji s Ďábly z Nového Jičína. (Foto: zdroj SHKM Hodonín – autor Jakub Formánek)

HODONÍN – I když byli domácí hokejisté lepším týmem, od 24. minuty prohrávali 0:1. To gólmana Dominika Pitáka pokořil Dan Handl, ale ještě před odchodem do kabin srovnal Domimik Luža na 1:1. Stejný hráč pak poslal Drtiče poprvé v duelu do vedení 2:1 v 54. minutě, ale při přečíslení tři na jednoho hosté ze severní Moravy dvě minuty před koncem vyrovnali na 2:2.

O tom, že všechny body zůstanou doma na Slovácku se rozhodlo v čase 59:02, kdy se přesnou ranou prezentoval křídelní útočník první lajny Hodonína, 25letý Jiří Karafiát – 3:2. Ten jako jediný Drtič se zatím trefil v této sezoně v každém zápase – dal jediný gól v Havířově při porážce 1:3, dvě branky v Havlíčkově Brodě, kde Hodonín vyhrál 4:1 a teď v domácím souboji s Novým Jičínem skóroval v 60. minutě, přičemž jeho branka byla nakonec vítězná! V čase 59:12 odvolala hostující lavička brankáře Filipa Hořejšího, ale domácí nejtěsnější výhru i proti šestici borců v poli dokázali udržet.

POZVÁNKA:

Ve 4. kole se HODONÍN představí znovu doma, a to již ve STŘEDU, 4. října, kdy od 18 hodin přivítá tým brněnské Techniky. Ta v minulém kole doma v hokejové hale Dětí a mládeže v Brně padla s Havířovem po výsledku 1:11 (1:3, 0:2, 0:6), když na utkání přišlo ve druhém největším městě Česka pouze 151 diváků!

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 3. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HK NOVÝ JIČÍN 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly a přihrávky: 40. Dominik Luža (Polesný, Bílek), 54. Dominik Luža (Dobiáš), 60. Jiří Karafiát (Dobiáš, Rauš) – 24. Dan Handl (Gebauer), 58. Patrik Tarnoczy (Geidl),

vyloučení: 2:4, navíc Viktor Berka (NJ) 10 minut za předčasné opuštění trestné lavice (!),

využití a v oslabení: 0:0,

střely na branku: 35:23,

rozhodovali: Filip Čech – Tomáš Kučera a Radek Jurčík,

sledovalo 712 fanoušků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Měli jsme trošku smůlu, nepadalo to tam. Myslím si, že jsme soupeře nepustili vůbec do ničeho. Dostali jsme branku po nahozeném puku, to se stane, no a potom jsme začali více tlačit do toho gólmana. Díky Bohu to dopadlo jak to dopadlo! Ve třetí třetině jsme soupeře hodně přehrávali, ale nedáváme góly, což je naše největší slabina. Nevím, jestli je to smůla nebo v čem to je. Za nás spokojenost, tři body jsme potřebovali, i když závěr byl infarktový,“ řekl webu domácího klubu kouč Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.

Na naší straně panuje opravdu velká frustrace! Hráli jsme dobrý hokej a s kompaktností a defenzivou jsem byl velice spokojený, jen si myslím, že jsme mohli více střílet a být agresivnější. Nepustili jsme Hodonín do nějakého dlouhého tlaku. Vedli jsme, soupeř utkání otočil, ale byli jsme schopni vyrovnat a vrátit se zpět do zápasu. Dnes nás srazily individuální chyby, které se hromadily. Takovou branku, navíc v poslední minutě, bychom nikdy neměli dostat. Všechny to mrzí a věřím, že to pro nás bude ponaučení do budoucna. Tohle by se nám nemělo stávat a takové zápasy se musíme naučit vyhrávat,“ hlásil webu klubu z Nového Jičína hostující trenér DAVID DOSTÁL.