Sport

ROHATECKÝ SLAVOJ PŘEKVAPIVĚ ODEVZDAL DOMA TŘI BODY!

Pondělí Duben 29, 2024
769
Zbrusu nová časomíra v Rohatci, kterou běžně využívají ligové týmy v Česku! (Foto: zdroj – TJ Slavoj Rohatec)

ROHATEC – Fotbalisté Rohatce přivítali v neděli doma tým z Podolí u Brna, což je obec ležící v okrese Brno-venkov a čítající 1 461 obyvatel, v roli favorita, tu však nezvládli a hodně nečekaně odevzdali všechny body soupeři. Fotbal je krásná hra, někdy však umí být i příliš krutý, o čemž se domácí chasníci přesvědčili ve 21. kole naplno.

Od třetí minuty vedli domácí, kdy se prosadil štírek Lucian Florin Tomele – 1:0. Krátce po půl hodince hry vyrobila nejistá obrana Slavoje minelu, po které následoval ihned gólový trest z kopačky Filipa Poláčka a dobře nabuzení hosté ještě do přestávky dokázali výsledek otočit utěšenou polovysokou ranou k pravé tyči z kopačky Tomáše Kunce – 1:2.

V 53. minutě mohl srovnat stav David Mlynařík, ale neuspěl, ovšem o minutu později již svítil průběžný stav 2:2 po vtipném přehození gólmana Tomáše Hody útočníkem Filipem Mazuchem – 2:2. Přesně po hodině hry si vychutnal domácí obranu Jakub Mičko a hosté šli tak znovu do jednobrankového vedení – 2:3. Po 27 sekundách (!) dokázal vyrovnat po rychlé kombinaci a přízemní ráně k pravé tyči Tomele a když zmatek v hostující obraně potrestal dvacet minut před koncem zkušený Filip Vanda (4:3), zdálo se, že domácí si zaknihují potřebné tři body v honbě za prvenstvím ve skupině B krajské 1. A třídy.

Tak se ale nestalo, neboť přišly slabší chvilky na straně Rohatce, které sok tvrdě potrestal: nejdříve se z trestného kopu ze 22 metrů prosadil Martin Vatrt, aby dílo zkázy pro domácí boys dokončil v poslední minutě po nacvičeném signálu znovu z trestného kopu Jakub Mičko – 4:5. To byl obrovský šok, ze kterého už se Rohatec nedokázal vzpamatovat, přesto ale mohl dosáhnout alespoň na jeden bod. V 93. minutě se dostal do loženky Tomele, ale brankář byl příliš blízko útočníkovi domácího celku, který kulatý nesmysl nasměroval pouze do strážce hostující svatyně.

Po třech výhrách tak Slavoj ztratil důležité body! Teď cestuje třikrát k soupeřům (postupně do Želešic, Kozojídek a Vnorov), doma se svým fanouškům představí až v neděli 26. května v souboji s Velkými Pavlovicemi s výkopem v 17 hodin.

Hosté už mají v tomto kalendářním roce na svém kontě pátou výhru, Rohatec ze sedmi letošních mačů má jen tři výhry a čtyři porážky, z toho tři v domácím stánku v části Rohatce zvané Cihelny při celkovém skóre 26:18.

ZAJÍMAVOST:

V minulém týdnu nainstalovali ve sportovním areálu v Rohatci novou časomíru, která je běžná u prvo a druholigových týmů, ale od čtvrté dubnové neděle slouží i fotbalistům a fanouškům TJ Slavoj Rohatec. Takže klobouk dolů před agilními funkcionáři rohateckého klubu, kteří myslí především na svého věrného fanouška. Podle našich informací nešlo vůbec o levnou záležitost, realizace této moderní časomíry vyšla na cca 750 000 Kč!

Jinak ve středu na 1. máje by se měl otevřít fan-shop fotbalového klubu přímo v areálu TJ Slavoj Rohatec při příležitosti zahájení Mezinárodního fotbalového turnaje pod názvem PEDRO FOTBAL CUP ROHATEC 2024, které obstarají kategorie dívek U11 a U13. Rohatecký klub vás na tuto mládežnickou akci srdečně zve!

SESTAVA ROHATCE

Martin Domanský – Pavel Konečný, Tomáš Čada, Igor Petrák, David Mlynařík – Marek Herzán (65. Marek Čech), Marcel Lašák (46. Filip Vanda), Lukáš Křivák, Jakub Tomšej (46. František Kajánek) – Lucian Florin Tomele, Filip Mazuch (88. Tomáš Zelinka).

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 21. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – FK RENOCAR PODOLÍ u BRNA 4:5 (1:2)
Góly: 3. a 61. Lucian Florin Tomele, 54. Filip Mazuch, 69. Filip Vanda – 60. a 90. Jakub Mičko, 33. Filip Poláček, 39. Tomáš Kunc, 83. Martin Vatrt,

žluté karty: Roman Zicho – asistent trenéra Zdeňka Horáka, Pavel Konečný, Filip Mazuch, Tomáš Zelinka – Ilia Burdov, Pavol Bábeľa, Pavel Dědič,

rozhodovali: David Řezník – Andriy Palyuga a Jan Smutný,

delegátem na utkání byl Milan Skočovský,

sledovalo 200 diváků, z toho desítka náramně spokojených fans z Podolí u Brna.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Samozřejmě pro nás takové docela smolné utkání. Góly vypovídají o všem, bylo to nahoru dolů, ale měli jsme to zvládnout líp a získat tři body. Myslím si, že kluci si sami uvědomují, co dnes ztratili. Teď nás čekají tři zápasy venku, je potřeba se z této porážky otřepat a jít prostě dál a uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ člen Výkonného výboru TJ Slavoj Rohatec a jeden z významných mecenášů tohoto klubu JAKUB REZEK.

„Čekali jsme, že to bude tady náročný a že tady bude hodně diváků. Tady je skvělá tráva! Kluci to vzali fantasticky, nebrali to tak, že si jdou zahrát fotbal, ale s domácím týmem se výborně srovnali. Remíza by byla asi zasloužená, ale štěstíčko se přiklonilo k nám, to je fantastický výsledek, protože tady se moc vyhrávat nebude. V posledních deseti minutách jsme po předchozím vystřídání dvou hráčů již neměli po křeči dalšího borce možnost střídat, a tak jsme vlastně zápas dohrávali o deseti hráčích! Domácí mají skvělý tým, vepředu nám dělal velké problémy ten cizinec (Tomele – pozn. webu),“ řekl po zápase spokojený kouč Podolí u Brna ZDENĚK POLÁK.