Sport

MLADÍCI Z HODONÍNA NESTAČILI NA ZBROJOVKU BRNO!

Pátek Duben 26, 2024
420
Snímek je z utkání FK Hodonína a Zbrojovky Brno v kategorii U14. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – V předehrávce 5. kola Moravsko-slezské žákovské ligy (MSŽL) se borci z Hodonína v kategorii U14 a U15 představili doma ve středu na umělce stadionu „U Červených domků“ a oba týmy své mače s favorizovanými celky z krajského města prohráli.

Výběr FK HODONÍN U14 měl problémy se složením základní sestavy, nakonec domácí padli po výsledku 0:3, když všechny góly vidělo 33 diváků v první půli. Po přestávce se už domácí fotbalové naděje dostali do několika možností, ale poražení nebyli v koncovce úspěšní.

„Favorit naší základní skupiny vyhrál zaslouženě! Nám dnes chybělo pět hráčů ze základu (dva stopeři – Tadeáš Konečný a Lukáš Hubačka a trio záložníků – Ondřej Konečný, Adam Zugar a David Gasnárek), takže musela nastoupit zcela nová stoperská dvojice s Jakubem Čermákem a Tobiášem Mlýnkem. Šanci tak dostali hráči širšího kádru. Zbrojovka v první půli potvrdila roli favorita, kdy po našich zaváháních dala tři góly. My jsme se ve druhém poločase dostali do pár zajímavých příležitostí, ale ani jednu jsme bohužel nedotáhli do úspěšného konce. Jaký je náš cíl pro tuto sezonu? Chtěli bychom mezi šesti týmy zabojovat minimálně o páté místo, věřím, že se nám to může podařit,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ ROMAN GRABEC, vedoucí sportovního střediska mládeže u FK Hodonín.

PŘEDEHRÁVKA 5. KOLA MSŽL – U14, SKUPINA 1 – 6

* FK HODONÍN – FC ZBROJOVKA BRNO 0:3 (0:3), góly: 4. Denis Mlčák, 25. Patrik Pokorný, 40. Tobias Olt, ŽK: Patrik Šeiner (B.), řídil Jakub Wencl, 33 diváků.

PŘEDEHRÁVKA 5. KOLA MSŽL – U15, SKUPINA 1 – 6

* FK HODONÍN – FC ZBROJOVKA BRNO 1:3 (1:2), 37. Tobias Jankovič – 7. a 46. Alexander Jarek Srneček, 17. Josef Zdráhal, ŽK: Jáchym Jozífek – Josef Zdráhal, soudcoval Luboš Drozdy, 50 fanoušků.

V dalším kole cestují hodonínští mladíci již v SO, 27. dubna do Ostravy, kde na ně čeká ostravský Baník. Výběr U15 začíná své klání v 10:30 hodin, U14 nastoupí proti věkově stejné kategorii Baníku Ostrava o dvě hodiny později.

ZAJÍMAVOST:

Skupiny obou kategorií tvoří týmy Baníku Ostrava, Zbrojovky Brno, Sigmy Olomouc, Jihlavy, Vítkovic a FK HODONÍN, což znamená, že právě Hodonín je v této společnosti vůbec nejmenším městem v dané šestici celků na počet obyvatel!
(red.)

Štítky:

sport