PRVNÍ BODY NOVÁČKA Z PODLUŽÍ!

Středa Září 28, 2022
591
Snímek je z regionálního fotbalu. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

STARÝ PODDVOROV – Kyjov naplno bodoval překvapivě v minulém kole v Kozojídkách 2:1 a zřejmě si bláhově myslel, že na Podluží to bude o čtvrté zářijové neděli jen procházka růžovou zahradou. Tak to ale nebylo, každopádně v elektrizující atmosféře jsme nakonec viděli boj až do poslední sekundy, celkem pět gólů, tři červené karty a k tomu penaltu v 96. minutě (i když sudí prodloužil druhé dějství „jen“ o pět minut!), kterou ale střelci Tomáši Mackovi skvěle přečetl gólman Lubomír Polák, který se stal nedělním hrdinou hodně dramatické podívané!

V neděli se na fotbale ve Starém Poddvorově nikdo určitě nenudil. Nakonec domácí vydřeli veledůležité tři body, které je snad konečně nakopnou k lepším zítřkům. Soutěž je zatím v šestém kole, do jejího konce zbývá sehrát ještě celých dvacet zápasů, to tedy v řeči matematiky značí, že se bude hrát ještě o 60 mistrovských bodů.

Kdo mě překvapil, tak to byli funkcionáři z královského města Kyjova, kteří evidentně neunesli tuto porážku a po utkání na požádání zhodnocení duelu pro web ISLOVÁCKO.CZ oznámil kouč hostů, DAREK OPATŘIL, že dnes nebude zápas hodnotit. Taky jeden ze způsobů, jak se dá „propagovat“ v našem regionu nejpopulárnější kolektivní sport této planety!

Domácí šli do vedení již od čtvrté minuty, pak ale zazdil dvě tutovky mladíček v dresu Kyjova Karel Tomek (17 let) a tak přišel trest v podobě druhé branky v síti Kyjova. To si výtečně počínala domácí dvojice Stanislav Čížek a Josef Gertner, aby druhý jmenovaný lehce zavěsil do odkryté branky – 2:0.

Když krátce po hodině hry zvyšoval Josef Gertner již na 3:0, zdálo se, že je rozhodnuto. Fotbal je ale o to krásnější, že pokud se hraje, nemáte dopředu nic dané a nalajnované, což platilo i na Podluží. V 77. minutě vrátil favorita do hry Matěj Hynčica a o šest minut později namlsaní hosté dokonce snížili na rozdíl gólu, když do černého zamířil Roman Beneš – 3:2. Drama pokračovalo až do posledního hvizdu, ale protože domácí i silou obrovské vůle a nasazení všech hráčů se neskutečně hecli, nula na kontě výher se konečně v jejich případě smazala!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 8. KOLO

TJ STARÝ PODDVOROV – FC KYJOV 1919 3:2 (2:0)

Góly: 28. a 66. Josef Gertner, 4. Stanislav Čížek – 77. Matěj Hynčica, 85. Roman Beneš,

žluté karty: Dalibor Lukáč, David Skočík, Josef Gertner – 0,

ČK: 58. Dalibor Lukáč po druhé žluté, 90. Tomáš Cupal (oba SP) – 55. Martin Večeřa (KYJ.),

střely na branku: 11:10,

mimo: 5:8,

rohy: 3:10,

rozhodovali: Josef Hrubý – Radek Uher a laik Jaroslav Majzlík,

150 diváků.

„Kupodivu jsme chytli začátek utkání, dali jsme brzký gól. Kyjov hrál nákopy mezi střeďáky a křídla, to jsme si pohlídali a co prošlo, chytil výborný Luboš Polák v naší brance. My jsme to zkoušeli po brejcích, jeden z nich vyšel a po půlhodině hry jsme vedli 2:0. Po snížení hostů na 3:2 to bylo hodně nervozní, v samém závěru pak penalta, kterou zavinil brankář, ale sám si to vyžehlil, neboť pokus kyjovského hráče vystihl a polovysokou ránu k pravé tyči vyrazil! Tato výhra je moc důležitá, jsem za ni rád. Věřím, že nám do dalších bojů v krajské 1. B třídě pomůže,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč vítězů VOJTĚCH MÁLEK.