DOMÁCÍ NA SVATOVÁCLAVSKÉ HODY ZKLAMALI!

Pondělí Září 26, 2022
1187
Momentka z letošní regionální kopané. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

DOLNÍ BOJANOVICE – Na hody se šlo v Dolních Bojanovicích na fotbal mimořádně již v sobotu, ale pokud jsem sledoval fanoušky na tribuně, tak většina z nich nepatřila trvalým pobytem do této obce na Podluží. Přišlo tak jen 50 diváků, což se uvádí v oficiálním Zápisu ze zápasu, přitom se hrálo o čelo tabulky Okresní ligy Hodonínska!

V této sezoně jsem viděl tým z Kyjovska již podruhé a můžu říct, že to je mužstvo se silným středem zálohy, kde kraluje veterán, 35letý Bronislav Otruba a je to především mančaft, který i za nepříznivého stavu žije v přesvědčení, že nakonec duel dovede do potřebného vítězství. To se stalo i v nedávném domácím souboji s Petrovem, kdy Vlkoš prohrával již 0:2, přesto nakonec vyhrál 3:2, stejně tak se vyvíjelo i utkání na Podluží, ve kterém domácí vedli postupně 1:0, 2:1 a 3:2, ze tří bodů se ale nakonec radovali hosté!

Hostující gólman Martin Osička vyrobil minelu v 19. minutě, po které se domácí ujali zadarmo vedení 1:0, pak ale předvedl dva skvělé zákroky a zapomnělo se tak na chybu, po které Vlkoš prohrával: ve 36. minutě Patrik Geschwandtner chtěl míč poslat technicky do čeřenu, proti byl ale hostující brankář, který se vyznamenal i o dvě minuty později, když vychytal ve velké šanci Lukáše Baláše.

Zmiňoval jsem již záložníka Bronislava Otrubu, který patřil opět k oporám vítězů, ale v 67. minutě si vybral černou chvilku, když nedal pokutový kop – jeho pokus gólman Jan Bílík vytáhl na rohový kop. Správný bijec z Vlkoše ale nadále neúnavně dřel, což se mu vyplatilo, neboť byl odměněn v 87. minutě, kdy byl v souboji s domácím brankářem rychlejší a balon dostal za lajnu. Z tribuny to vypadalo na porušení pravidel, vše ale vysvětlil asistent rozhodčího číslo 2 (Lubomír Hlavinka), který po zápase řekl: „Určitě se nejednalo o faul. Byl to klasický souboj dvou hráčů o míč, při kterém byl o něco rychlejší hostující hráč, z jehož kopačky doputoval míč do domácí branky, takže regulérní gól!“

Jinak hlavní arbitr Robert Vymyslický upřel hostům penaltu v 77. minutě, když faul v pokutovém území soupeře na Jindřicha Slavíčka „vytáhl“ takticky mimo velký čtverec, takže se kopal pouze trestný kop!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 8. KOLO

SK DOLNÍ BOJANOVICE – TJ VLKOŠ 3:4 (2:1)

Góly: 19. Marian Dvořák, 45. Ondřej Salajka, 51. Lukáš Baláš – 39. a 87. Bronislav Otruba, 46. Petr Dobrovský, 78. Radek Hlaváč,

žluté karty: Pavel Půlkrábek, Lukáš Baláš, Petr Němec, Marian Dvořák – Tomáš Čada, Petr Dobrovský, Robin Valenta,

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Hodně bojovné utkání, diváci viděli celkem pěkný fotbal se šancemi na obou stranách. Co rozhodlo o naší porážce? V první půli jsme nedali 4-6 hodně slibných šancí, kdy jsme nezvládli finální koncovku. Na druhou stranu Vlkoš ukázal svoji kvalitu, má tam několik zkušených hráčů. My musíme více potrénovat finální přípravu a pak to bude lepší. Uvidíme, jaká bude situace po podzimní části. Pokud se udržíme v popředí tabulky, možná přijdou v zimě i posily a pokusíme se promluvit do čela tabulky, kde v současné době dávám největší šance právě Vlkoši a nováčkovi z Násedlovic,“ řekl vedoucí domácího mužstva SEBASTIÁN GESCHWANDTNER.

„Ten mančaft sílu má, i když jsme za stavu 2:3 nedali penaltu, tak stále jsem věřil, že to nakonec stejně zvládneme! Dneska nám nezahrála obrana, kde jsme udělali neskutečné chyby, klidně to utkání mohlo skončit 7:7. Byli jsme téměř kompletní až na Davida Gabriela a věděli jsme, že v Dolních Bojanovicích nás čeká těžké utkání, což se potvrdilo. Zkušený Broňa Otruba sice nedal již druhou penaltu za sebou, ale hned po zápase v kabině mně řekl, že si stejně věří a další penaltu půjde klidně kopat! Byl to výborný fotbal z obou stran a my jsme samozřejmě spokojeni za výhru. Jinak rozhodčí pískali výborně až na situaci, kdy jsme měli ve druhé půli kopat první penaltu, ale byl z toho jen trestný kop. Budeme hrát na postup, velmi silným konkurentem v této sezoně bude tým z Blatnice pod svatým Antonínkem, takže vše je stále otevřené,“ hlásil po výhře spokojený hostující lodivod MIROSLAV ČADA.