Zprávy

PŘEKVAPENÍ NA PODLUŽÍ: DO 1. KOLA POHÁRU V RÁMCI JmKFS BRNO POSTUPUJE DOMÁCÍ NOVÁČEK 1. B TŘÍDY!

Pátek Srpen 5, 2022
643
Na snímku fotbalový nováček 1. B třídy – TJ Starý Poddvorov. (Foto: facebook TJ Starý Poddvorov)

STARÝ PODDVOROV – Slušná návštěva viděla uprostřed tohoto týdne na Podluží postup domácích bojovníků, kteří v souboji dvou krajských nováčků nakonec hodně překvapivě zdolali nováčka 1. A třídy z Veselska!

Přitom tomu nic nenasvědčovalo – domácí měli za sebou nevydařenou letní přípravu (myšleno po stránce výsledkové, když jednou remizovali a třikrát odešli ze hřiště v roli poražených při vysoce pasivním skóre 5:20!) a v tomto pohárovém mači hráli navíc od 47. minuty bez vyloučeného útočníka Čížka, který v průběhu čtyř minut inkasoval dvě žluté karty a tak se předčasně poroučel. Přesto se svěřenci kouče Málka neskutečně semkli, skvěle zachytal gólman Lubomír Polák a pokud by na tento zápas zavítal jakýkoliv vyhledávač fotbalových talentů, brankář týmu z Podluží by si domů zajisté za toto skvělé vystoupení odnesl zajímavou nabídku pro další posun ve své sportovní kariéře!

Výborně zapracovala domácí defenziva (sám David Skočík ve druhé půli musel ve čtyřech případech hasit požár) a protože hosté zahazovali šance jak na běžícím pásu, na řadu přišly penalty. Ty jak bývá zvykem jsou často jen loterií, což se potvrdilo i v tomto velmi dramatickém klání. Za domácí stříleli všechny penalty s bravurou a naprosto v pohodě v pořadí Lukáš Kašík, Pavel Bařina, Tomáš Cupal, David Skočík a Zbyněk Kršek, u hostů do černého mířili Marek Janoušek, Dominik Zachar a Jan Růžička, naopak ve třetí série neuspěl Radim Vyskočil, který poslal balon nad domácí branku!

Pokud bych měl známkovat výkon obou týmů při použití klasických čísel jak ve škole, tak Starý Poddvorov by dostal JEDNIČKU s hvězdičkou, Vnorovy by si zasložily zejména za laxnost a lajdáctví ve finální fázi ve druhém dějství ČTYŘI mínus!

KRAJSKÝ POHÁR – PŘEDKOLO

TJ STARÝ PODDVOROV (1. B třída) – SK AGRO VNOROVY (1. A třída) 2:2 (2:2), na PK 5:3, POSTUPUJE STARÝ PODDVOROV!

Branky: 18. Stanislav Čížek, 20. Lukáš Kašík – 8. Josef Bittner, 45.+1 Jan Růžička,

žluté karty: 44. Stanislav Čížek, 45.+2 Stanislav Čížek – 18. Michal Motyčka (brankář), 90.+1 Josef Bittner,

ČK: 45.+2 Stanislav Čížek (SP),

rozhodovali: Lukáš Musil – Radek Uher a Robert Vymyslický,

diváci: 150.

HLASY PO UTKÁNÍ

„Před zápasem byly šance tak 30 na 70, v průběhu utkání jsem to již viděl 50 na 50. Když tak budeme hrát i v 1. B třídě, můžeme být důstojným soupeřem pro každého. A co říkám na soupeře v 1. kole? Třikrát WAU!, protože Mutěnice budou zcela jiný level – mají mladý, běhavý tým. Navíc odtud pocházím, tady na Podluží přijde hodně diváků a já doufám, že se z toho nepose.em! Favorit je prostě daný, my můžeme jenom překvapit, buďme ale nohama na zemi,“ říká pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Starého Poddvorova VOJTĚCH MÁLEK.

„Bylo to v podstatě první soutěžní utkání, ve kterém jsme byli papírovým favoritem. Ujali jsme se brzy po standardce vedení, ale domácí po našich zbytečných chybách v rozehrávce dokázali výsledek otočit. V závěru poločasu jsme šťastně srovnali a když těsně před odchodem do kabin dostal domácí hráč červenou kartu, bylo zřejmé, jak se druhá půle bude vyvíjet. Vypracovali jsme si několik stoprocentních příležitostí, ale trápili jsme se v koncovce. Domácí hráli zezadu na brejky a po jednom z nich z 90. minuty vykopával náš Jan Motyčka jistý gól z brankové čáry. Penalty jsou vždy loterie, domácí měli pevnější nervy. Šance jsme si vytvořili, ale bez efektu. Myslím si, že se u nás projevila tradiční letní bolest a to skutečnost, že v tomto čase se moc nescházíme, což se projevilo na větší sehranosti týmu. Chtěli jsme určitě postoupit, Mutěnice jsou už v rámci regionu hodně zajímavým týmem, ale bohužel to nevyšlo,“ řekl zklamaný hrající sekretář z klubu na Veselsku MAREK JANOUŠEK.

POZVÁNKA NA 1. KOLO KRAJSKÉHO POHÁRU

STARÝ PODDVOROV se utká DOMA v dalším pohárovém vystoupení s týmem FK MUTĚNICE, účastník Krajského přeboru.

POZOR – PO DOHODĚ KLUBŮ SE HRAJE JIŽ V SOBOTU 6. SRPNA OD 17:30 HODIN!