POČASÍ SI DOKONALE POHRÁLO S FOTBALISTY NA JIHU MORAVY! ZE 12 POHÁROVÝCH DUELŮ V RÁMCI KRAJE SE ODEHRÁLY NAKONEC JEN ČTYŘI MAČE!

Pondělí Srpen 7, 2023
1288
Na snímku je záběr z regionálního fotbalu jižní Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Marně se fanoušci těšili o minulém víkendu na první větší prověrky fotbalových týmů z Hodonínska. Pro neustálý déšť a podmáčená hřiště se tak musela odložit všechna utkání 1. kola KRAJSKÉHO POHÁRU, která se týkala celků z Hodonínska!

Odloženy byly tak zápasy TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA – SK KRUMVÍŘ, FK AGRO VNOROVY – FK BANÍK RATÍŠKOVICE a FK ŠARDICE versus FK Mutěnice.

Hrálo se tak pouze v Ivančicích (soupeř z Pohořelic vyhrál 4:1), v Dobšicích, kde bodovala jasně Lednice po výhře 5:1, v Podolí, které doma porazilo MS Brno 2:0 a ve Střelicích, jenž doma nestačily na brněnskou Bystrc po výsledku 0:4.

* OKRESNÍ POHÁR – 1. KOLO

V neděli se hrálo pět zápasů Okresního poháru – největší šok byl k vidění v Dolních Bojanovicích (nyní jen 3. třída), které si poradily s lídrem Okresní ligy Hodonínska, celkem Vlkoše,když vítězný gól dali domácí chasníci v poslední minutě zápasu, a to v čase, kdy se již všichni připravovali na penalty!

Nás zaujal i souboj Vřesovic a týmu z Velké nad Veličkou (v minulé sezoně hrající ještě nejnižší krajskou 1. B třídu!), ve kterém jasně kralovali hosté z Horňácka a nad všemi vyčníval především hostující útočník 34letý Erik Hrbáč, autor pěti gólů, který je od 27. 7. 2015 hráčem Velké, když předtím hrál v Boršicích u Blatnice pod Svatým Antonínkem.

VÝSLEDKY:

– FK DOLNÍ BOJANOVICE – FK VLKOŠ 3:2 (2:2), postupují DOLNÍ BOJANOVICE, branky: 18. (PK) a 26. Jakub Siwiec, 90. Jiří Lekavý – 38. a 42. Bronislav Otruba, ŽK: Patrik Geschwandtner, Zdeněk Sklenský, Lukáš Baláš, Lukáš Chromeček – Petr Dobrovský, Bronislav Otruba, Luboš Zálešák, Jiří Otruba, rozhodovala Gabriela Konečná, sledovalo 100 diváků.

Zápas začal nečekaně, když v 18. minutě po faulu Petra Dobrovského na Zdeňka Sklenského se kopala penalta, kterou proměnil Jakub Siwiec – 1:0. Stejný hráč pak o osm minut později technickým lobem přehodil hostujícího gólmana a bylo hned 2:0! Favorit z Kyjovska ovšem do poločasu srovnal, když dvakrát se prosadil střední záložník Bronislav Otruba. Tři minuty po změně stran mohl Vlkoš zápas překlopit na svoji stranu, to by však musel Radek Hlaváč proměnit pokutový kop. Ten střelec hostů však nezvládl, když poslal polovysoký balon právě na stranu, kterou si zvolil brankář Jan Bílík! Šok tak přišel v poslední minutě, kdy se k míči dostal domácí Jiří Lekavý, který ranou ke vzdálenější tyči rozhodl o nečekaném postupu týmu z Moravského Vatikánu.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Před zápasem jsme si říkali, že jdeme vyhrát! Počítali jsme s tím, že nás třeba soupeř podcení. Věděli jsme, že Vlkoš je slabší v obranné fázi a proto jsme ho napadali hodně vysoko. Z toho také pramenily naše dva góly a další šance, které jsme nevyužili. Pak soupeř do poločasu srovnal na 2:2 a když na začátku druhé půle nedali hosté penaltu, věřil jsem, že můžeme tento zápas vyhrát. Vlkoš byl celý zápas lepší na míči, v kádru má vícero zkušených hráčů, ale nakonec rozhodoval morál, fyzička a taktéž štěstí, které se přiklonilo na naši stranu,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč domácích DAVID BOHUN.

„Zápas jsme brali jako přípravu. Chtěl jsem prostě vyzkoušet všechny hráče, které jsem měl k dispozici. V první půli mě zklamalo naše slabé nasazení, to asi rozhodlo. Prohrávali jsme 0:2, ale klidně to mohlo být o 3 až 4 branky. Sice jsme do poločasu srovnali, ale na začátku druhé části jsme nedali penaltu a to byl zřejmě hodně důležitý okamžik pro samotný zápas. Pro nás je to zklamání, ale více se soustředíme na samotnou soutěž, tedy Okresní ligu,“ prozradil po porážce trenér Vlkoše ROBIN VALENTA.

– TJ SOKOL VŘESOVICE – TJ KORDÁRNA VELKÁ NAD VELIČKOU 1:10 (0:4), postupuje VELKÁ NAD VELIČKOU, skórovali: 76. Lukáš Možíš – 25., 31., 50., 52. a 79. Erik Hrbáč, 1. a 33. Dušan Macko, 72. Petr Valášek, 84. vlastní (Kamil Merta), 85. David Valášek, žluté karty: Štěpán Žáček, Kamil Merta (oba VŘE.), řídil Zbyněk Zima, 20 diváků.

Tým z Horňácka vedl nový kouč, Slovák Pavol Hýža, ročník 1976. Hosté měli výraznou převahu po většinu hry, jediná branka poražených padla po hrubce v rozehrávce vítězů.

„Chtěli jsme vyhrát, udělat na Kyjovsku dobrý výsledek a dobře si zastřílet! Navíc jsme prohráli v přípravě na Slovensku v Brestovci vysoko 1:9, takže bylo co napravovat. Domácí od počátku hráli hodně zataženě v bloku před vlastní šestnáctkou, ale my jsme je rychlou brankou z první minuty zaskočili. Velmi dobře se ukázal na pravé straně obrany nový muž, Tomáš Kučera z Lipova, který hned třikrát nacentroval přesné balony pro našeho kanonýra Erika Hrbáče, který z toho dvakrát hlavou a jednou nohou skóroval. Za mě byl jeho nejlepší ten poslední gól, který dal chytře po trestném kopu do míst, když domácí zeď nechala díru při výskoku svých obránců,“ řekl sekretář klubu z Horňácka MATĚJ PRACHAŘ.

„Ten soupeř nebyl až tak rovnocenný, náš tým odvedl dobrou kolektivní práci. Budu muset za těch pět branek donést nějaké tekuté zápisné (horňáckou slivovici), o penězích se zatím nemluvilo, ale co vím, tak Ceník na tolik gólů ve Velké nad Veličkou snad zatím není! (smích) I přes deset inkasovaných branek chválím domácího brankáře Jakuba Chromka, který další naše tutovky dokázal pochytat. Po dvou letech jsem vyslyšel volání svých kamarádů z Velké nad Veličkou (hlavně Petra Valáška) a již v závěru minulé sezony jsem na pět zápasů šel zkusit zachránit pro Horňácko 1. B třídu. Dříve tady nebyly totiž takové podmínky (hlavně PARTA v kabině a na hřišti), nyní je to někde jinde a už teď se těším na zápasy v Okresní lize. Věřím, že mladíci vedle nás starších, naberou zkušenosti a doufám, že se nám podaří brzký návrat do nejnižší krajské soutěže,“ hlásil v pondělí do telefonu kanonýr z Velké nad Veličkou, ERIK HRBÁČ, který jinak žije v Uherském Hradišti, je ale odchovancem velické kopané.
– HRUBÁ VRBKA – BZENEC B 1:4 (0:1), postupuje BZENEC B, ARCHLEBOV – KNĚŽDUB 5:3 (2:2), postupuje ARCHLEBOV, VACENOVICE – BUKOVANY 1:5 (0:3), postupují BUKOVANY.
Odložené byly zápasy HOVORANY – DUBŇANY B (středa 9. srpna od 18 hodin) a NENKOVICE – NÁSEDLOVICE, který se odehraje v pátek 11. srpna od 18 hodin.
Utkání STARÝ PODDVOROV – VRACOV se odehraje v rámci 1. kola Okresní ligy Hodonínska, a to v neděli 13. srpna od 17:30 hodin!