Sport

SKVĚLOU PODÍVANOU NABÍDLI FUTSALISTÉ PŘI FINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU!

Středa Srpen 9, 2023
735
Futsalisté týmu FC TANGO Hodonín před domácím finálovým soubojem v rámci kraje. (Foto: Kateřina Ivičičová)

HODONÍN – V pondělí večer se hrálo v hodonínské hale TEZA finále mužů v krajském poháru, ve kterém si to rozdali futsalisté z Hodonína a ligista z Brna – tým HELAS Brno. Na vítěze čekal poté velký pohár a zaručený postup mezi posledních šestnáct týmů v rámci Česka.

Samotný souboj se musel líbit – měl správné grády, nechyběly zajímavé futsalové situace před oběma brankami, fanoušci viděli nakonec deset gólů, ale též nepřesné verdikty arbitrů, což bývá bohužel už takový hodonínský folklor! Situace z 10. minuty, kdy hostující David Cupák nesmyslně zajel na čáře do domácího Pavla Krajči volala po červeném kartonku, provinilec ale vyfasoval pouze kartu barvy žluté!

Domácím chyběli dva zranění hráči (Roman Sopůšek a Ondřej Šebesta), přesto odvedli proti ligovému celku velmi dobrý výkon, přičemž je třeba podotknout, že výše konečného skóre je z pohledu TANGA není určitě spravedlivým vyjádřením poměru sil na pondělní hodonínské palubovce, ale platí bohužel dosažený výsledek, a ten hovoří jasně!.

V šesté minutě po nacvičeném signálu domácích borců trefil Filip Vanda pouze pravou tyč brněnské branky a tak přišel trest na opačné straně hřiště: po naprosto nevinné akci posunul v 10. minutě balon do sítě bezmocného Matěje Kůřila hostující Milan Svoboda, jinak bývalý hráč hodonínského celku – 0:1. O pár sekund později mohl srovnat v poloze ležícího střelce Richard Michalec, ale netrefil odkrytou branku. Šest minut před koncem první půle začalo hrát TANGO hru bez brankáře, ovšem ta tentokráte neměla úspěch (tady se ukázalo, jak moc týmu chyběl Roman Sopůšek), naopak Helas dvě minuty před poločasem trefil po teči levou tyč TANGA a po siréně dostal míč do sítě, tudíž ale gól neplatil.

Rozhodnutí přineslo 161 sekund v úvodu druhého dějství, kdy se postupně trefil hlavičkou Martin Směřička, pak stejný hráč využil zaváhání a ztrátu míče domácího Tomáše Buršíka, aby černé tři minuty TANGA zakončili hosté po rozborce domácí defenzivy Lukášem Perinou – 0:4. To bylo pro domácí tvrdé K.O., ze kterého se ale naštěstí dokázali otřepat a po dvou gólech Krajči a Vandy byli rázem znovu v zápase. Pak však přišel znovu hodně sporný moment, když po šestém faulu TANGA (sudí necitlivě posoudili vzájemný souboj domácího Tomáše Ťoka s brněnským hráčem jako nedovolený ze strany Ťoka) následoval 10 metrový kop pro Helas, který s jistotou proměnil Perina (2:5) a to už bylo jasné, že z poháru pro vítěze se budou radovat hosté. V poslední minutě jsme ještě viděli tři branky (poměr 1:2), ale TANGO si za předvedený výkon zaslouží určitě naši pochvalu.

FINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU

* FC TANGO HODONÍN – HELAS BRNO 3:7 (0:1)

Góly: Pavel Krajča, Filip Vanda, David Beneš – Milan Svoboda 2, Martin Směřička 2, Lukáš Perina 2 (jeden z 10m kopu), Tomáš Poul,

žluté karty: 37. Tomáš Varmuža – 6. Martin Zdráhal, 10. David Cupák,

nepřesně řídili pánové Radim Čep a Lukáš Jurča,

150 diváků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Pěkná návštěva, diváci viděli kvalitní ligový futsal. Přijel velmi dobrý soupeř, ale hned na začátku musím říct, že prohra o čtyři branky je trošku nespravedlivá! My jsme v prvním poločase trefili tyč a nedali minimálně dvě loženky, přesto branku dal jen Helas. Rozhodly dva rychlé góly na začátku druhého poločasu, ovšem za stavu 0:3 jsem nechtěl riskovat hru bez brankáře. Takový faul, jaký sudí viděl u Tomáše Ťoka, se nikde nepíská, jen bohužel v Hodoníně. Byl to náš šestý faul, po kterém hosté z desítky dali branku na 2:5. Jsou to takové maličkosti, ale často ovlivní utkání, kluci jsou z toho nešťastní. A ještě se chci vrátit k zákroku z 10. minuty první půle – hráč Cupák si musí v podobných soubojích uvědomit, že se může stát něco daleko vážnějšího, a proto by měl mírnit intenzitu v souboji jeden na jednoho. Znovu se tady na zápase „podepsali“ rozhodčí, což mě mrzí, ale s tím se setkáváme bohužel poměrně často,“ řekl na adresu arbitrů hodně nespokojený kouč TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

Pro nás to bylo dobré přípravné utkání, takových do začátku ligy moc mít nebudeme. Já bych chtěl poděkovat TANGU, že předvedlo výkon jaký předvedlo. Donutilo nás hrát naplno. Jsme spokojeni za vítězství, ale zároveň chci gratulovat soupeři, který má v kádru velice kvalitní hráče. Přál bych si, aby se TANGO do ligy brzy vrátilo, protože těch klubů z Moravy v nejvyšší soutěži moc není (v nastávajícím ročníku jsou tři – Helas Brno, Žabinští Vlci Brno a SK UPOlomouc – pozn.webu) a cestovat po celé republice zrovna moc nepřidá. Pokud bude mít TANGO takovou sestavu, jaká se jim sešla dnes a budou se jim vyhýbat zranění, bude Hodonín favoritem číslo jedna na postup do ligy,“ prozradil webu hodonínského klubu kouč Helasu TOMÁŠ GALIA.

(red.)

Štítky:

sport