PO VELKÉ BITVĚ URVALI BANÍKOVCI NAKONEC DVA DRUHOLIGOVÉ BODY!

Čtvrtek Listopad 3, 2022
444
Snímek z druholigového hokeje na ledě v Hodoníně. SHKM Baník Hodonín je v bílých dresech. (Ilustrační foto: web SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – V souboji na Vysočině to byl houževnatý středeční duel až do poslední sekundy, a protože byl stav po šedesáti minutách srovnaný, na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. Ani v něm se nerozhodlo, takže nakonec byl zřejmě v nejvýše položeném okresním městě Česka (580 metrů n.m.) spokojený fanoušek, který viděl samostatné nájezdy!

Baníkovci prohrávali 0:1, pak 1:2, ovšem po 40 minutách to bylo už 4:2 z pohledu domácích Plamenů – ty se dostaly lehce ke čvrté brance, když hodonínský brankář Ondřej Dolíška neskutečně namazal na hokejku Gregara a ihned na to konto putoval na lavičku. Jeho místo zaujal ve 25. minutě kolega Jakub Zollpriester, který už do konce řádné hrací doby ani prodloužení neinkasoval.

Důležitý okamžik mače přišel v 55. minutě, ve které domácí Dan Kotlík zbytečně fauloval gólmana Zollpriestera, za což inkasoval 5+OK a o 63 sekund později dostal za podrážení dvě minuty domácí Petr Štěpánek, takže Hodonín měl k dispozici přesilovku 5 proti 3, a tu využil v 57. minutě Medek, který srovnával na 4:4!

Vydřené body na Vysočině, o to víc si je Baník považuje! V dalším kole má Hodonín VOLNÝ LOS, svým fanouškům se představí ve STŘEDU 9. 11., kdy od 18 HODIN hostí tým z Havlíčkova Brodu!
2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 12. KOLO
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – SHKM BANÍK HODONÍN 4:5 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (2:1, 2:1, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Lukáš Bureš (Kotlík), 19. Petr Štěpánek (Rohlík), 25. Petr Štěpánek (Bureš), 25. Martin Gregar – 10. Aleš Dufek (Romančík, Vyrůbalík), 24. Adam Popelka (Štědrý, Kryštof Charvát), 42. Aleš Dufek (Vyrůbalík,Matěj Charvát), 57. Robin Medek (Matějka, Vyrůbalík), rozhodující nájezd proměnil hostující Jan Matějka,
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Je to zklamání! Sahali jsme po třech bodech, zápas se pro nás totiž vyvíjel dobře. Vedli jsme 4:2, od soupeře jsme dostali pětiminutovou přesilovku, kterou jsme ale bohužel moc nezvládli, začali jsme tam zmatkovat. Soupeře jsme ani příliš neohrozili, takže místo abychom šli po druhé třetině do kabiny s pohodlnějším náskokem, dali aspoň jeden či dva góly v té přesilovce, tak jsme se v ní protrápili. Nakonec jsme dostali branku při nástupu do třetí třetiny na 4:3 a to, co se stalo v závěru, se prostě nesmí stávat, to je neomluvitelné. Takhle nesmyslný faul na pět minut těsně před koncem a pak ještě faul-nefaul do tří, z čehož soupeř vyrovnal. Skončili jsme s jedním bodem, takže to je smůla, ale musíme se z toho poučit a jít dál,“ řekl kouč domácího celku MARTIN SOBOTKA.
„Zase jsme dostali rychlý gól a ve druhé části nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Nám se naštěstí povedla třetí třetina, ve které jsme vstřelili dva góly. Klobouk dolů před klukama, že to nevzdali a rvali se až do konce. V prodloužení tam byly šance na obou stranách, nakonec došlo až na nájezdy. V nich jsme byli šťastnější a díky tomu si vezeme domů dva body,“ hodnotil zápas spokojený trenér Baníkovců RADKO KŘIVINKA.