Zprávy

PO VELKÉ BITVĚ URVALI BANÍKOVCI NAKONEC DVA DRUHOLIGOVÉ BODY!

Čtvrtek Listopad 3, 2022
411
Snímek z druholigového hokeje na ledě v Hodoníně. SHKM Baník Hodonín je v bílých dresech. (Ilustrační foto: web SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – V souboji na Vysočině to byl houževnatý středeční duel až do poslední sekundy, a protože byl stav po šedesáti minutách srovnaný, na řadu přišlo pětiminutové prodloužení. Ani v něm se nerozhodlo, takže nakonec byl zřejmě v nejvýše položeném okresním městě Česka (580 metrů n.m.) spokojený fanoušek, který viděl samostatné nájezdy!

Baníkovci prohrávali 0:1, pak 1:2, ovšem po 40 minutách to bylo už 4:2 z pohledu domácích Plamenů – ty se dostaly lehce ke čvrté brance, když hodonínský brankář Ondřej Dolíška neskutečně namazal na hokejku Gregara a ihned na to konto putoval na lavičku. Jeho místo zaujal ve 25. minutě kolega Jakub Zollpriester, který už do konce řádné hrací doby ani prodloužení neinkasoval.

Důležitý okamžik mače přišel v 55. minutě, ve které domácí Dan Kotlík zbytečně fauloval gólmana Zollpriestera, za což inkasoval 5+OK a o 63 sekund později dostal za podrážení dvě minuty domácí Petr Štěpánek, takže Hodonín měl k dispozici přesilovku 5 proti 3, a tu využil v 57. minutě Medek, který srovnával na 4:4!

Vydřené body na Vysočině, o to víc si je Baník považuje! V dalším kole má Hodonín VOLNÝ LOS, svým fanouškům se představí ve STŘEDU 9. 11., kdy od 18 HODIN hostí tým z Havlíčkova Brodu!
2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 12. KOLO
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – SHKM BANÍK HODONÍN 4:5 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (2:1, 2:1, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Lukáš Bureš (Kotlík), 19. Petr Štěpánek (Rohlík), 25. Petr Štěpánek (Bureš), 25. Martin Gregar – 10. Aleš Dufek (Romančík, Vyrůbalík), 24. Adam Popelka (Štědrý, Kryštof Charvát), 42. Aleš Dufek (Vyrůbalík,Matěj Charvát), 57. Robin Medek (Matějka, Vyrůbalík), rozhodující nájezd proměnil hostující Jan Matějka,
vyloučení: 4:4, navíc Dan Kotlík (ŽĎ.) 5+OK a Jiří Kališ (HO.) 5+OK,
využití: 1:1,
v oslabení: 0:0,
střely na branku: 28:28,
rozhodovali: Maťašovský – Štěrba a Viskot,
333 diváků.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Je to zklamání! Sahali jsme po třech bodech, zápas se pro nás totiž vyvíjel dobře. Vedli jsme 4:2, od soupeře jsme dostali pětiminutovou přesilovku, kterou jsme ale bohužel moc nezvládli, začali jsme tam zmatkovat. Soupeře jsme ani příliš neohrozili, takže místo abychom šli po druhé třetině do kabiny s pohodlnějším náskokem, dali aspoň jeden či dva góly v té přesilovce, tak jsme se v ní protrápili. Nakonec jsme dostali branku při nástupu do třetí třetiny na 4:3 a to, co se stalo v závěru, se prostě nesmí stávat, to je neomluvitelné. Takhle nesmyslný faul na pět minut těsně před koncem a pak ještě faul-nefaul do tří, z čehož soupeř vyrovnal. Skončili jsme s jedním bodem, takže to je smůla, ale musíme se z toho poučit a jít dál,“ řekl kouč domácího celku MARTIN SOBOTKA.
„Zase jsme dostali rychlý gól a ve druhé části nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Nám se naštěstí povedla třetí třetina, ve které jsme vstřelili dva góly. Klobouk dolů před klukama, že to nevzdali a rvali se až do konce. V prodloužení tam byly šance na obou stranách, nakonec došlo až na nájezdy. V nich jsme byli šťastnější a díky tomu si vezeme domů dva body,“ hodnotil zápas spokojený trenér Baníkovců RADKO KŘIVINKA.
(red.)

Štítky:

sport