Zprávy

Nová rezidence v centru města Veselí nad Moravou

Pondělí Prosinec 7, 2020
898
Rezidence Nová Tržnice. Foto: web Města Veselí nad Moravou

VESELÍ NAD MORAVOU – Chátrající areál tržnice v centru města má nahradit v nejbližší době výstavba bytů a prodejen. Jedná se o polyfunkční domy, kde bude vedle čtyřiceti nových bytů k nabídnutí také deset bezbariérových provozoven.  

Dlouhých patnáct let muselo město čekat, než se mu podařilo získat v elektronické dražbě zpátky do svého vlastnictví toto atraktivní místo. 

„Navrácení areálu tržnice do vlastnictví města vnímáme pro rozvoj centra jako klíčové. Současný stav tržnice příliš neodpovídá představě o tom, jak by měl širší střed našeho města vypadat. První etapa výstavby polyfunkčního domu má začít už na jaře příštího roku. Postupně vyrostou tři objekty s označením A, B a C, které budou po dokončení tvořit souvislý blok domů,“ řekl při představování projektu pod názvem Rezidence Nová tržnice veselský starosta Petr Kolář. 

Pro místní zájemce o byty se připravuje určité zvýhodnění.

„V návrhu pravidel prodeje bychom rádi zvýhodnili občany našeho města, a hlavně mladé rodiny s dětmi. Podrobnosti zveřejníme hned po projednání a schválení pravidel v městském zastupitelstvu,“ plánuje první muž Veselí.  

K využití provozoven v přízemí všech tří objektů dodal: „To samozřejmě bude záležet na podnikatelském záměru ze strany zájemců. Určitě se jedná o prostory vhodné pro drobné obchody, menší bistro nebo třeba lékařskou ordinaci. V objektu „A“, který je z těchto tří nejmenší, je možné zvažovat umístění ordinací a obdobných zdravotnických zařízení i ve druhém nebo třetím nadzemním podlaží. Rád bych vyzval všechny zájemce o využití těchto nových provozoven, aby co nejdříve předložili své záměry, kterým potom bude možné uzpůsobit i konkrétní stavební dispozici.“

Starosta se optimisticky vyjádřil po zániku tržnice i k budoucnosti trhové místa. „Tržnice má ve městě tradici, lidé jsou na ni zvyklí a poptávka po kvalitních produktech od malopěstitelů obecně dlouhodobě roste. V příštím roce budou prodejní tržní stánky umístěné v prostranství u Panského dvora a od jara 2022 by se měly pravidelné trhy přesunout na náměstí Míru – s tím také počítá probíhající druhá etapa rekonstrukce náměstí, která pro farmářské trhy nabídne odpovídající prostory a potřebné zázemí,“ dodal Petr Kolář.  

„Ve Veselí nové moderní bydlení dlouho schází a věřím, že to občané ocení a o byty bude velký zájem. Také návrh stavby vypadá zajímavě. Věřím, že díky tomu, že je investorem Město Veselí a ne developer, budou i ceny příznivější,“ věří k výstavbě místní obyvatel, Lubomír Roubínek, realitni makléř Reality Veselí.                                  

(av)