Sport

NOVÁČEK Z DOLNÍCH BOJANOVIC BRAL ZASLOUŽENĚ PRVNÍ BODY V ZÁKLADNÍ TŘÍDĚ FOTBALU NA HODONÍNSKU!

Úterý Srpen 22, 2023
1343
Tak se radovali fotbalisté z Dolních Bojanovic z prvních tří bodů ve 3. A třídě. (Foto: zdroj – klub FK Dolní Bojanovice)

DOLNÍ BOJANOVICE – K prvnímu zápasu nastoupil domácí tým v základní třídě okresu Hodonín, kam nastoupil z vlastní vůle, neboť po náhlém odchodu několika hráčů v letošní letní přestávce se rozhodli v klubu pro nižší soutěž!

Hosté z Kyjovska působili hodně odevzdaně po celý zápas, přičemž oficiální střelou gólmana Jana Bílíka ani jednou neohrozili (!), takže ten musel řešit jen nějakou standardní situaci a jeden rohový kop. Domácí se v první půli tak trochu otrkávali, gólově udeřili poprvé až téměř po hodině hry, aby další dvě branky přidali v rozpětí deseti minut v časovém období mezi 62. a 72. minutou. Nakonec si hráči z Dolních Bojanovic připsali první tři body v soutěži, což bylo pro nově se tvořící tým kolem kouče Davida Bohuna podstatné!

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 3. KOLO (HRANÉ JAKO 1. KOLO)

* FK DOLNÍ BOJANOVICE – TJ SLAVOJ MORAVANY 3:0 (0:0)

Branky: 59. Jakub Siwiec, 62. Ladislav Vojáček, 72. Milan Svobodník,

žlutá karta: Lukáš Zelinka (MOR.),

střely na branku: 17:0 (!),

mimo: 9:1,

rohy: 9:1,

řídili: Jakub Zima – Jaroslav Hruška a Sebastián Geschwandtner,

70 diváků.

V dalším kole cestují Dolní Bojanovice do Vřesovic (SO, 26. srpna od 17 hodin), Moravany doma přivítají v SO, 26. srpna od 16:30 „B“ tým z Milotic.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Už v první půli jsme za velkého vedra měli šance, ale bohužel jsme nebyli dobří v koncovce. O přestávce jsme si něco řekli, hru trochu zrychlili a konečně přišly i branky v síti soupeře. Spokojenost za tři body, ale jinak utrápené vítězství,“ řekl trenér vítězů DAVID BOHUN.

„Bohužel jsme sem jeli v okleštěné sestavě. Na tu bídu jsme odehráli první poločas celkem slušně, i když jsme dobře věděli o kvalitách soupeře. Snažili jsme se to vzadu zavřít, relativně se to i dařilo a k tomu nás podržel brankář (Ondřej Malík), který chytil dva góly. O přestávce jsme si řekli, že v tom budeme pokračovat, ale bohužel od 60. minuty to už byl jednoznačný zápas. Je to zklamání – na papíru máme 20 hráčů, ale k prvnímu souboji cestujeme se třinácti lidmi,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ hrající kouč Moravan JAROSLAV HOLEČEK.

(red.)

Štítky:

sport