NA HODY DOSTALI DOMA BORCI Z VLKOŠE OSTUDNÉHO BÚRA!

Úterý Říjen 31, 2023
1525
Snímek z okresního fotbalu z podzimní části sezony 2023-2024. (Ilustrační foto: Milan Dohnálek)

VLKOŠ – Fotbal ve Vlkoši po nevydařené minulé sezoně, když postup unikl vlkošským fotbalistům až v posledním utkání v Radějově v samotném nastavení (!), se dostal do podprůměru, takže o vstupence do krajské 1. B třídy se v této obci na Kyjovsku momentálně neuvažuje. Nakonec o tom plně svědčila i nálada mezi domácími fandy před sobotním duelem, kdy na Kyjovsko přijel obrozený celek z Horňácka, a někteří domácí příznivci se netajili pesimismem, když předpovídali, že – „Dnes to vypadá na pětku v naší brance!“

Tyto předzápasové předpoklady se nakonec naplnily, i když první velkou šanci měli domácí, a to 10. minutě, kdy se do dobré možnosti skórovat dostal Pavel Lunga, ale situaci zbytečně uspěchal. To o jedenáct minut později si počínal hostující Erik Hrbáč daleko lépe, když se dostal do otevřené domácí obrany a dal první gól zápasu – 0:1. Tentýž hráč pak o šest minut později trefil jen horní brankovou konstrukci a na konci první třetiny mohl srovnat Petr Dobrovský, ale kopal se jen roh ve prospěch Vlkoše. Pět minut před první pauzou znovu krutě zaspala domácí obrana, takže pro unikajícího Hrbáče, který postupoval od půlky hřiště na domácí svatyni nebyl problém přelobovat gólmana Martina Osičku – 0:2.

V 62. minutě mířil domácí Marek Ingr jen do břevna a protože Vlkoš se již na větší možnosti v dalším průběhu hodové bitvy nezmohl, přišla krutá závěrečná desetiminutovka pro domácí celek, který ještě třikrát inkasoval!

OKRESNÍ LIGA NA HODONÍNSKU – 13. KOLO

* FK VLKOŠ – TJ KORDÁRNA VELKÁ NAD VELIČKOU 0:5 (0:2)

POZVÁNKA:

VLKOŠ (v tabulce je momentálně na páté pozici, 19 bodů) se i v posledním letošním utkání představí svým příznivcům, a to znovu v sobotu, 4. listopadu, kdy od 10 hodin (v sousedních Skoronicích jsou totiž hody) přivítá tým Hroznové Lhoty B,

VELKÁ NAD VELIČKOU (nyní na druhém místě, 30 bodů) má doma Petrov. Na Horňácku se půjde na fotbal v neděli, 5. listopadu, výkop je ve 14 hodin.

ŘEKLI PO ZÁPASE

To utkání se mi nehodnotí dobře! U nás probíhá velká obměna kádru, oproti loňsku chybí osm hráčů. Buď ukončili kariéru, tresty nebo šli do vyšší soutěže, jako Tomáš Čada do Rohatce nebo Jindřich Slavíček do Koryčan. Je to škoda, protože na hody se tady poslední roky vyhrávalo. Zklamání tedy určitě, ale soupeř byl kvalitní, i když se s ním dalo hrát, ovšem 0:5 je za mě moc. Ti kluci tady chybí, budeme muset přivést do týmu nějaké mladé hráče. Bohužel je to takové, že na první tři týmy (Dambořice, Velká nad Veličkou a Bukovany) prostě nemáme. Vše se odvíjí od možného postupu do 1. B třídy v minulé sezoně, který nám bohužel utekl v posledním souboji sezony v Radějově. Dnes nemohl na lavičku trenér Robin Valenta, který měl jiné fotbalové povinnosti, takže tam byl místo něj zraněný Bronislav Otruba – pohmožděné rameno, asi klíční kost. Já jsem byl připravený na lavičce v nouzi jít na plac, ale na úterním tréninku jsem si poškodil koleno pravé nohy, takže jsem pro jistotu do hry ani nezasáhl,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ hráč Vlkoše MIROSLAV ČADA.

Ten výsledek je pro Vlkoš hodně krutý, tam ty dva góly byly až k samému konci. Byl to jeden z nejlepších soupeřů, se kterými jsme letos na podzim hráli. Domácí měli nějaké šance, ale nedali, my jsme svoje šance proměnili. Výhra zasloužená, ten rozdíl je ale velký. U nás proběhla přestavba a hodně se povedla. Velký vliv na to má i nový kouč Pavol Hýža, který dnes nebyl z rodinných důvodů na lavičce, ale je tady moc cítit, za něj se výrazně zvedla tréninková morálka. Měli jsme z dnešního soupeře respekt a jsem rád, že to nakonec vyšlo. Chtěli bychom se po roce vrátit zpět do 1. B třídy, ovšem postupové ambice mají i další týmy, takže uvidíme,“ hlásil po jasné výhře záložník hostů DUŠAN MACKO, který vedl tým spolu s kolegou z obrany Petrem Valáškem.