Sport

PRVNÍ ČISTÉ KONTO SKVĚLE CHYTAJÍCÍHO DRTIČE DOMINIKA PITÁKA V TÉTO SEZONĚ!

Úterý Říjen 31, 2023
696
Momentka z posledního domácího duelu Drtičů s Valachy z Valašského Meziříčí (2:0). (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Domácí hokejisté byli favoritem, ale výhra se nad posledním celkem druholigové tabulky nerodila vůbec lehce!

Hosté z Valašska byli aktivnější, ovšem naráželi na velkou a pevnou zeď s názvem DOMINIK PITÁK. A byl to právě hodonínský brankář, který nepustil ani jednu střelu za zápas za svá záda a stal se tak po právu nejlepším mužem Drtičů v tomto souboji. Udržel poprvé v sezoně čisté konto a má velkou zásluhu na tříbodovém zisku Hodonína.

V polovině první části se na soupeřovu půli dostala čtvrtá formace Drtičů, aby centr této lajny pokořil ranou na vyrážečku brankáře Kryštofa Ševců poprvé Bobry z Valašského Meziříčí – 1:0.

Druhá třetina skončila bez branek a stejně tak nebyl v ní vyloučený ani jeden hokejista, a vyloučení jsme nezaregistrovali ani v prvním dějství. Až ve třetí třetině byla trestná lavice v permanenci – celkerm se na ni posadilo pět bojovníků, přičemž v čase 59:40 minut dostal domácí bek Luka Zorko za napadení vyšší trest 5+OK.

Definitivní razítko na tři vydřené druholigové body dal až v poslední minutě (čas 59:13) centr první útočné formace Dominik Luža a domácí se tak mohli radovat z plného bodového zisku.

POZVÁNKA:

V dalším kole se Drtiči (nyní na šestém místě se ziskem 18 bodů) představí znovu na svém ledě, a to v SOBOTU, 4. listopadu, kdy od 17 hodin hostí vedoucí AZ Havířov (tým ze severu Moravy má na 1. místě 31 bodů, tedy o deset více než druhý Vyškov).

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 11. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Jan Štědrý (Krejčí, Laciga), 60. Dominik Luža (Karafiát, Weintritt),

vyloučení: 2:3, navíc Luka Zorko (HO) 5+OK,

využití a v oslabení: 0:0,

řídili: Filip Čech – Tomáš Kučera a Jaroslav Peluha,

přítomno: 813 fanoušků, což je zatím nejvíc v této sezoně.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Z naší strany to nebylo dobré utkání! Byl to asi nejhorší zápas, který jsme tento rok odehráli. Nevím, čím to je, jestli tam bylo podcenění soupeře, prostě nevím. Prostě nám to nefungovalo, špatné načasování i osobní souboje,“ řekl kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK, kterého těšil jen zisk tří bodů.

Dnes jsme byli lepším týmem, Hodonín si nezasloužil ani bod! Kluci hráli úplně na krev, tři se během zápasu zranili a věřím tomu, že to konečně zlomíme. Již v první třetině byl na ledě jen jeden tým, a to my, přesto jsme ji paradoxně prohráli 0:1. V první čtvrtině jsme osm zápasů prohráli o branku, máme nyní dva body na play-off a tým dnes ukázal svoji sílu. Hokej bývá někdy nespravedlivý, což platilo i dnes, ale i tak je to nějaká vzpruha do další práce,“ řekl hostujícímu webu kouč poraženého celku LUKÁŠ PLŠEK.

(red.)

Štítky:

sport