MALÉ DERBY JIHU MORAVY ZVLÁDLI LÉPE MLADÍCI Z HODONÍNA!

Úterý Červen 6, 2023
1481
Jedna z dramatických situací před hodonínskou brankou, kterou hájil spolehlivý gólman Matěj Kůřil. Z dorostenecké divize D mezi Břeclaví a FK Hodonínem. (Foto: Jaroslav Kicl)

BŘECLAV – V tabulce je rozdíl mezi oběma týmy, domácí Břeclaví a hosty z nedalekého Hodonína, celých deset míst, přesto začali lépe domácí kluci z Břeclavi, které po třech minutách dostal do vedení Martin Kováčík – 1:0. Hostům pomohla střídání ve druhé půli, kdy se na trávník postupně dostali Jan Košut, Marek Čech a Michal Ralbovský, předtím ještě šel na hrací plochu v první půli ve 36. minutě hodonínský Tomáš Kundrata.

Hodonín, který je v tabulce na páté pozici, se střelecky probudil po obrátce, když se mezi střelce zapsali Tomáš Kundrata a Lukáš Hamrle. Břeclav, které patří předposlední flek (15. místo mezi šestnácti týmy), se sice snažila, ale ve druhé půli již tolik nebezpečná nebyla a protože její gólman Aleš Procházka dvakrát inkasoval, dorostenci Hodonína si zaknihovali 13 výhru v tomto ročníku.

MORAVSKO-SLEZSKÁ DOROSTENECKÁ DIVIZE – SKUPINA D, STARŠÍ DOROST, 29. KOLO

* MSK BŘECLAV U19 – FK HODONÍN U19 1:2 (1:0)

Góly: 3. Martin Kováčík – 54. Tomáš Kundrata, 65. Lukáš Hamrle,

žluté karty: Šimon Kristoň, Petr Šopf, Martin Kováčík – Tomáš Kundrata, Lukáš Polanský, Lukáš Hamrle, Tomáš Jungwirth, Josef Filip Zicháček,

rozhodovali: Josef Tomanec – Michal Gasnárek a Václav Ujčík,

80 diváků.

V dalším kole (30.) hraje BŘECLAV v Chotěboři – NE, 11. června od 10 hodin, HODONÍN hostí doma v SO,10. června od 10 hodin SC Znojmo B!

„Do utkání jsme vstoupili špatně, když po třech minutách jsme dostali gól po dorážce ze standardní situace. To poznamenalo první poločas, ve kterém nám především chyběl pohyb. Ve druhé půli přišlo konečně zlepšení i díky střídajícím hráčům. Zvýšili jsme aktivitu a začali jsme být i více nebezpeční směrem dopředu. Do dvaceti minut druhé půle se nám podařilo utkání otočit v náš prospěch a jsem rád, že samotný zápas proběhl bez přehnaných emocí hráčů na hřišti. Utkání proběhlo prostě v rozumné míře, i když se jednalo o derby dvou sousedních okresních měst! V našem týmu se představilo dnes hned šest hráčů mladší věkové kategorie a já chci postupně tady připravit na další sezony takový tým v rámci výběru U19, abychom se dostali na přední místa tabulky tak, jenž budou garantovat případný postup Hodonína do dorostenecké ligy,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč hostů MICHAL ŠIMON, který se stále ještě angažuje i v mužském fotbale ve Vacenovicích.