Sport

VÝHRA ZAJISTILA VESELANŮM DEFINITIVU V 1. A TŘÍDĚ I PRO PŘÍŠTÍ ROČNÍK!

Úterý Červen 6, 2023
875
Na snímku pohled na sportovní areál TJ Slavoj Rohatec. Hlavní hrací plocha fotbalistů je vlevo. (Foto: zdroj – facebook TJ Slavoj Rohatec)

ROHATEC – Pro hosty ze třetího největšího města Hodonínska má výhra na zeleném pažitu v Rohatci mimořádně velkou cenu, neboť i přes výhru Milotic ve Valticích v poměru 2:1 se bude ve Veselí nad Moravou i v nastávající sezoně chodit na krajskou 1. A třídu!

Přitom hosté nezačali vůbec dobře, jakoby ani nehráli o FOTBALOVÝ ŽIVOT! Po půl hodince prohrávali 0:2, když na obou brankách se výrazně podepsal gólman Ivo Dančík (20 let): v prvním případě neskutečně namazal již ve 4. minutě domácímu Bajkovi, aby pak ve 32. minutě vyrobil zcela nesmyslnou a zbyteční penaltu, po které šel domácí Slavoj do dvoubrankového trháku. Chyboval ale i brankář na opačné straně hřiště, a to domácí David Jüstel, který vyrobil minelu ve 45. minutě a tak se Veselané vrátili do zápasu díky trefě Davida Doležela.

Ve druhé půli Rohatec vyklidil hřiště, místy to vypadalo, že fotbal chtějí hrát jen hosté, kteří taky díky dvěma brankám zápas otočili a zaknihovali si tak důležité tři body, které jim zajistili účast v soutěži i pro další ročník. Už teď je jisté, že do 1. B třídy se z této skupiny poroučí fotbalisté Milotic (sestupuje pouze jediný celek!), do Krajského přeboru se podívají minimálně na jednu sezonu fotbalisté Pohořelic.

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 25. KOLO
* TJ SLAVOJ ROHATEC – FC VESELÍ NAD MORAVOU 2:3 (2:1)
Branky: 4. Jaroslav Julian Bajko, 32. z penalty Filip Vanda – 45. a 80. David Doležel, 58. Matěj Břečka,
žlutá karta: Pavel Konečný (ROH.),
řídili: Patrik Šustr – Radim Krbůšek a Radek Bábíček,
200 diváků.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Nevím, co k tomu říct! Vyhrát jsme chtěli, vedeme 2:0, ale pak dostaneme tři branky za sebou. To se s námi táhne již více jak měsíc a půl, je třeba si od fotbalu odpočinout. Hostům gratuluji k vítězství, snad jim to pomůže k záchraně. A co změny v rohateckém klubu? Já si dávám od trénování pauzu, jsem unavený a vyždímaný, budu odpočívat, deset let v kuse u fotbalu stačilo. Jinak kariéru ukončí po této sezoně stoper Radek Homola, skrze školní povinnosti nebude k dispozici Lukáš Holešinský a na odchodu ze Slavoje je i střelec mužstva Jiří Jüstel,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ končící kouč Rohatce VIKTOR LINHART.
„Jsem na odchodu, neboť jsem se rozhodl, že dám přednost rodině v Dolních Bojanovicích (přítelkyni a svým dvojčatům). Pokud u toho bude i fotbal, tak v bližší vzdálenosti a mělo by jít o soutěž na stejné úrovni. Vše by se mělo rozhodnout do pátku tohoto týdne,“ prozradil po utkání teď již bývalý domácí útočník JIŘÍ JÜSTEL.
„Druhý zápas po sobě prohráváme vždy 0:2! Soupeř šel do vedení po našich dvou hrubých chybách. Ve druhém poločase jsme vsadili na brejkový fotbal a to nám vyšlo. Zápas jsme dokázali otočit, měli jsme i štěstí, když Rohatec trefil tyč, to ale k fotbalu patří. Spokojenost z tohoto zápasu mám, ale hodnocení celé sezony si nechám až po jejím ukončení. Chtěl bych dál trénovat, přednost má u mě Veselí nad Moravou. Po sezoně si sedneme s veselským vedením a řekneme si, co dál?,“ řekl kormidelník hostů JIŘÍ DEKAŘ.
(red.)

Štítky:

sport