FOTBALISTÉ KOZOJÍDEK – DALŠÍ POVINNÁ VÝHRA, DO STOVKY BRANEK JIM CHYBÍ POUZE JEDINÁ TREFA!

Pondělí Červen 5, 2023
973
Na snímku je zpovídaný útočník Kozojídek Adam Pollák. (Foto: zdroj – facebook klubu z Kozojídek)

KOZOJÍDKY – Až o první červnové sobotě se oficiálně slavil v Kozojídkách historický postup do 1. A třídy. Musím uznat, že funkcionáři z této obce na Veselsku se opět předvedli v té největší parádě. Nechyběl koňský povoz, kterým se projížděli rozradostnění hráči, funkcionáři a fanoušci Kozojídek po obci a sousední Hroznové Lhotě, to vše za doprovodu místního mužského pěveckého sboru Malina a taktéž bohaté menu (skvělý guláš, tlačenka a kuřecí a vepřevé řízky) včetně neomezeného množství alka i nealka a samozřejmě nemohl chybět pěnivý mok, typický pro podobnou akci, tedy šampáňo! Všichni hráči a fukcionáři klubu pak dostali od manažera Kozojídek Otakara Březiny doutníky, které dovezli hlavní sponzoři fotbalu této obce, manželé Břečkovi, přímo z Tenerife, což je největší ze sedmi Kanárských ostrovů, který náleží Španělsku.

Jinak oficiálně od nové sezony 2023-2024 bude již celý název fotbalistů Kozojídek vypadat takto: SK BRITTERM KOZOJÍDKY!

Před duelem se Strážnicí ocenili funkcionáři Kozojídek čtveřici bývalých hráčů (Josef „Pepa“ Matuška, Robert Nekarda, Libor Cileček a Dalibor Gloza) za dobře odvedenou práci ve zdejším klubu a taktéž popřálo hodně úspěchů bývalému gólmanovi Romanu Grombířovi, který odchází se svou snoubenkou za prací do Prahy, ovšem dveře do kozojídské kabiny bude mít i nadále otevřené!

Samotný duel začal domácí favorit dobře, když po dvaceti minutách vedl 2:0 a po necelé půl hodince hry dokonce již 3:0. Čekalo se s napětím na druhý poločas a na čtvrtý gól v síti hostujícího Ondřeje Mašiny, což by byl právě ten STÝ, kterým by se mohli borci z Kozojídek pochlubit, ale bohužel se další slavnost v Kozojídkách musela odložit až na tuto sobotu, kdy Kozojídky se pokusí dát kýžený stý gól na hřišti svého protivníka ve Velké nad Veličkou. Podle hráče Bohumila „BOBA“ Vardana, který je pokladníkem kabiny v Kozojídkách to nebude až tak levné – ten kdo dá ten stý gól, zaplatí částku v rozmezí od 500 do 1000 Kč, ovšem domů si odnese dárkový koš v hodnotě cca jedné tisícovky korun! Přitom šance na branku Kozojídky měly i ve druhé půli, tu největší v 66. minutě Jakub Linek, který z malého vápna pálil ale vysoko nad.

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 25. KOLO
* SK KOZOJÍDKY – TJ JISKRA STRÁŽNICE 3:1 (3:0)
Branky: 18. a 27. Lubomír Janík, 20. Adam Pollák – 87. z penalty po faulu gólmana Davida Marady na unikajícího Petra Otevřela se trefil Pavel Harašta,
střely na branku: 9:3,
mimo: 6:4,
rohové kopy: 2:0,
žluté karty: Jaroslav Zbytek, Lubomír Janík, David Marada – Miroslav Soukup, Lukáš Marčík, Patrik Chlud, Jakub Stanislav,
rozhodovali: Petr Malík (Svatobořice-Mistřín) – David Večeřa (Vojkovice) a Martin Ťok (Veselí nad Moravou-Milokošť),
200 diváků.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Hodnocení je kladné, malinko mě mrzí, že jsme dostali jednu branku. Je to fotbal, chceme hrát a dávat branky, do té stovky nám teď chybí jediná branka! Jsme vítězi skupiny 1. B třídy už nějaký čas, už se může polevit, ale to nechci, sestavu malinko protáčíme, ale dnešní soupeř nebyl vůbec špatný, i když hrál zanďoura. Těžko jsme se tam dostávali a pro nás bylo rozhodující, že jsme dali do dvacáté minuty dvě branky, což nás uklidnilo. Na kluky jsem apeloval, že nikdo se sám neporazí. Beru tři body, byly tam pasáže, kdy jsme hráli velmi solidní fotbal,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ spokojený domácí lodivod RICHARD HROTEK.
„Sezona byla výborná. Dostali jsme pouze 14 branek, a snad se nám podaří v sobotu ve Velké nad Veličkou dát ten gól, abychom dosáhli na magické číslo 100! Jsou tady výborní hráči, kvalitní trenér a pokud bychom letos nepostoupili, tak to by byla jednoznačně příliš velká ostuda. Věřím, že ve vyšší soutěži se neztratíme, bude se nám herně dařit a mohli bychom hrát tak do pátého místa, kádr na to určitě budeme mít. Hřiště se zlepšilo díky vybudovaným závlahám, dříve totiž kvalitou patřilo k těm nejhorším v soutěži, letos se mají začít stavět nové kabiny a sociální zařízení včetně tribuny, takže sportovní areál dostane tady v Kozojídkách zcela jinou tvář a na to, včetně naší účasti v 1. A třídě, se už teď moc těšíme,“ řekl útočník Kozojídek ADAM POLLÁK, který jinak nevyhledává publicitu, ale slíbil, že po posledním domácím mači bude rád mluvit, což i splnil, a to je dobře.
„Bylo to derby-utkání, tentokráte na můj vkus až moc mírné. Tyto zápasy totiž bývají vyhrocenější, ale zřejmě rozhodovalo to, že již o nic nešlo. Domácí jsou jasným postupujícím, my jsme se zachránili, a i ve slátané sestavě jsem tady odehráli solidní utkání. Výsledek 3:1 odpovídá dění na hrací ploše. Kozojídkám gratulujeme k postupu do 1. A třídy a ať se jim tam daří,“ hlásil po souboji strážnický vedoucí mužstva JIŘÍ MAŠINA.